Allez au contenu Allez à la navigation

 • Biológia v službách dermatológie

  Základným pilierom Laboratoire BIODERMA je výskum a vývoj, ktoré sa usilujú zotrvať na čele, čo sa týka vedeckých poznatkov z oblasti biológie a dermatológie. Po úspešnej spolupráci so špičkovými medzinárodnými odborníkmi v oblasti dermatológie, BIODERMA  hrá rozhodujúcu úlohu v realizácii výskumných objavov týkajúcich sa kožných ochorení. Spolupracuje s vedcami a lekármi v kažej fáze vývoja produktu.

 • V biológii vždy o krok ďalej

  Hlavnou úlohou spoločnosti BIODERMA je správne porozumieť koži. Predovšetkým pochopiť, ako funguje zdravá koža, prípadne napraviť a obnoviť jej správne fungovanie.  Výborné znalosti biológie kože sú nevyhnutné na pochopenie príčin kožných zmien pred samotným liečením následkov ochorení. Tímy spoločnosti  BIODERMA úzko spolupracujú s národnými a medzinárodnými vedcami a laboratóriami s najmodernejšími odbornými znalosťami v oblasti biológie kože. Úspešné pokroky vo výskume sú kľúčom k lepšiemu pochopeniu príčin nerovnováhy pleti a dláždi cestu dermatologickým objavom.

 • Očakávané stretnutia v dermatológii

  V minulosti BIODERMA vždy stavala na klinickom výskume, ktorý bol ťažiskový na rozvoj inovácie produktov, a to isté platí aj dnes. Výskum si vyžaduje nové odpovede týkajúce sa kožných problémov, pričom využíva dôležité partnerstvo s odborníkmi dermatológmi. Cieľom inovácie je overiť bezpečnosť a účinnosť každého nového produktu. Klinické skúšky v nemocniciach zohľadňujú všetky aspekty od tolerancie až po najvhodnejšie zloženie. Laboratoire BIODERMA často publikujú vedecké a klinické štúdie spoločne s významnými medzinárodnými laboratóriami.

 • Referenčné patenty

  Pokročilé znalosti týkajúce sa biológie kože vedú laboratórne tímy k výskumu originálnych patentov BIODERMA. Originálne patenty BIODERMA prinášajú     efektívne riešenia rôznych kožných problémov. Patenty BIODERMA nie sú vytesané do kameňa: Neustále kráčajú ruka v ruke s najnovšími pokrokmi v oblasti biológie kože, čím napĺňajú potreby dermatológov a očakávania svojich pacientov.

   

 • Veľké inovácie firmy Bioderma


  1977: Nodé – Non-detergence (bez detergentov)
  Po prvý raz šampón rešpektuje fyziologickú rovnováhu vlasovej cibuľky a zachováva biologické funkcie hydrolipidického filmu vlasu. Výsledkom sú čisté a regenerované vlasy a upokojená vlasová pokožka bez podráždenia.

  1991: Sensibio H2O – micelárna voda
  Ide o prvú  dermatologickú micelárnu vodu, ktorá je dokonale biologicky kompatibilná s kožou: Jej estery mastných kyselín, ktoré napĺňajú micely, sú podobné fosfolipidom bunkových membrán kože a pomáhajú obnovovať prirodzený hydrolipidický film kože. Dokonale pokožku čistí, odstraňuje nečistoty, make-up a je výborne tolerovaný o očnej oblasti.

  2002: Photoderm – Patent Bunkovej Bioochrany
  Photoderm prvé fotoprotektívum, ktoré maximálne chráni pokožku. Kombinuje ochranu na povrchu, vďaka vysokoúčinným filtrom, ktoré chránia pokožku pred UVA a UVB žiarenim, spolu s hĺbkovou ochranou, ktorá chráni biologické štruktúry, imunitný systém a posilňuje prirodzenú ochranu kožných buniek.

  2004: Sebium AKN – Patent Fluidactiv
  Určený pre mastnú, problematickú pleť s akné. Patent Fluidactiv pôsobí na hlavnú príčinu vzniku akné - Zabraňuje zhusteniu kožného mazu a reguluje jeho kvalitu. Tým znižuje tvorbu nedokonalostí, komedónov a vyrážok. Výsledkom je krásna pleť bez akné.                                                                                    

  2005: Hydrabio – Aquagenium
  Tento patent stimuluje prirodzené hydratačné schopnosti kože a udržiava vodu v pokožke. Podporuje syntézu molekúl, ktoré sa prirodzene nachádzajú v koži a sú podstatné pri kolobehu vody: akvaporíny – skutočné mezibunkové kanáliky, ktoré sú zodpovedné za transport vody v koži a lipidy – obnovujú kožnú bariéru a zabraňujú odparovaniu vody z pokožky.

  2007: Atoderm PP - Ecodefensine
  Patent určený na veľmi suchú až atopickú citlivú pokožku. Stimuluje syntézu potrebných lipidov a udržiava v rovnováhe kožnú mikroflóru.Zabraňuje rastu patogénnych baktérii, kroré sú zodpovedné za opakovaný výskyt atopie.

  2010: Matricium
  Zdravotnícka pomôcka, celosvetový patent, určená na hĺbkovú regeneráciu buniek a tkanív. MATRICIUM je 100% biomimetický, t.j.obsahuje iba prirodzené telu vlastné látky. Vďaka MATRICIUM dochádza k tkanivovej obnove a regenerácii kožných buniek.