Allez au contenu Allez à la navigation

05 July 2018

Ako hydratovať pokožku v lete?

Ako hydratovať pokožku

v lete?

Voda je elixírom života a na správne fungovanie nášho tela je absolútne nevyhnutná. Keď má naše telo nedostatok tekutín, vypýta si vodu jednoducho tým spôsobom, že sme smädní. Ako sa ale prejaví, keď trpí nedostatkom vody naša pokožka?

Voda sa premiestňuje z dermis na povrch a difúzne sa rozptyluje v jednotlivých vrstvách. Navyše vrchná vrstva epidermis, ktorá je prirodzene chránená hydrolipidovým filmom, brzdí proces odparovania vody a udržuje tak pokožku hydratovanú. Pri poškodení tejto fyziologickej bariéry vedú faktory, akým je napríklad zima, vietor, stres či tabak a alkohol, k vysúšaniu pokožky.  Dehydratácia rovnako závisí na tom, ako sa o seba a o svoju pokožku staráme.

Riešenie v hydratačnej kozmetike

Dehydratovaná pokožka sa prejavuje napnutím, šedivou farbou alebo nepríjemným pocitom suchosti, čo môže dokazovať výskyt šupiniek. Na rozdiel od suchej pleti je však našťastie len dočasným stavom, ktorý môžeme “opraviť” kozmetikou, ktorá je určená špeciálne na hydratovanie pleti. Krémy z radu Hydrabio poskytujú pleti požadovanú hydratáciu nielen na povrchu, ale aj hlboko v kožných bunkách. Hydrabio Crème a Hydrabio Sérum navyše obsahujú kyselinu hyaluronovú, ktorá vďaka svojej štruktúre na koži vodu zadržuje a umožňuje pokožke vsiaknuť ju postupne. Koža je potom svieža a hladká na dotyk po dlhšiu dobu. Pokiaľ máte pleť zmiešanú, ale zároveň aj dehydratovanú a hľadáte ideálny podklad pod make-up, siahnite po Hydrabio Gel-Crème.

Kvalitné čistenie pleti

Naša pokožka je každý deň vystavená negatívnym vplyvom, medzi ktoré patrí znečistené ovzdušie, dym z cigariet, smog, ale aj klimatizácia a časté striedanie teplôt. Bez dostatku hydratácie koža stráca svoju pružnosť, lesk a ochranné funkcie. Aby si pleť dostatočne oddýchla, je potrebné si každý večer dôkladne odlíčiť make-up a nečistoty, ktoré sa na ňu počas dňa usadili. Pravidelné čistenie pleti je dôležité nielen na jej regeneráciu, ale zvolením vhodného prípravku zaistíme aj hydratáciu pokožky. Na odličovanie dehydratovanej pleti je najvhodnejšie použiť micelárnu vodu Hydrabio H20. Obsahuje micely, ktoré spoľahlivo odstránia nečistoty z pokožky, ale zároveň vďaka patentovanému zloženiu zaistí pokožke chýbajúcu hydratáciu a pripraví ju na vrstvu krému.

Obohaťte jedálniček o zeleninu a ovocie bohaté na vodu

Konzumácia zeleniny a ovocia s vysokým obsahom vody má na naše telo rovnaký účinok, ako pitie vody samotnej. Najmä v letných mesiacoch, keď sa viac potíme, by sme mali do nášho jedálnička tieto potraviny zaradiť a jesť ich vo väčšom množstve, ako inokedy. Melón, uhorka, lesné ovocie, broskyne, šalát alebo napríklad zeler, toto sú ingrediencie, ktoré nám obohatia jedálniček a ešte aj dodajú našej pokožke potrebnú vodu. Konzumácia šťavnatého ovocia však pitný režim nenahradí, len ju doplní, nezabúdajte teda na pravidelný prísun tekutín. Tie sú zásadné aj na správny účinok hydratačnej kozmetiky, denne preto vypite 2 až 3 litre vody.

Produkty Bioderma Hydrabio zakúpite na e-shope Notino