Allez au contenu Allez à la navigation

31 December 2018

Ako ochrániť detskú pokožku pri zimných radovánkach?

Ako ochrániť detskú pokožku

pri zimných radovánkach?

Akonáhle sa objavia prvé snehové vločky, bežia deti nadšene von stavať prvého snehuliaka. Často sa do snehových radovánok zaberú natoľko, že úplne zabudnú na zimu. Detská pokožka je ale veľmi citlivá a môže ľahko dôjsť k jej poškodeniu mrazom. Čo robiť, aby sme našich najmenších uchránili pred zimou v období, kedy sa teploty pohybujú okolo nuly? Prečo sa zapareniny tvoria najčastejšie v zime, ako im môžeme predchádzať a čo robiť, keď sa objavia? Prečítajte si nasledujúce rady a doprajte vašim deťom tú najlepšiu starostlivos.

Image iconpuo5l9vr.jpeg

Príprava detskej pokožky na zimu

Aj tu platí, že šťastie praje pripraveným. Pri starostlivosti o detskú pokožku v zimnom období nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie, na prípravu. Rovnako ako deťom pred pobytom vonku nachystáme rukavice, čapice a teplé bundy, mali by sme na zimu pripraviť aj ich pokožku. Detská pokožka je tenká a na vonkajšie podnety reaguje citlivejšie, než koža dospelých. Aby sme deti dostatočne ochránili pred chladom, je dôležité ich pokožku pravidelne premazávať šetrnými krémami určenými špeciálne pre detskú kožu. Siahnite napríklad po kréme ABCDerm Cold Cream, ktorý je určený práve pre ochranu detskej pokožky v zime. Kožu dostatočne vyživuje a zároveň ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi. Obsahuje totiž včelí vosk a olej z marhuľových jadier a vďaka tomu na pokožke vytvorí ochrannú vrstvu. Do pokožky sa taktiež jednoducho vstrebáva, nie je mastný a zaručuje tak maximálne pohodlie dieťaťa. Ideálnou ochranou pre jemnú detskú tvár je špeciálne vyvinuABCDerm krém na tvár s marhuľovými jadrami a včelím voskom krém.

Ako na detske zapareniny v zime? 

K zapareninám dochádza najčastejšie práve v zime, kedy sa koža pod niekoľkými vrstvami spotí a dôjde tak k podráždeniu. Ako je možné zapareninám predchádzať? U detí, ktoré nosia plienky, odporúčame vždy pri ich výmene pokožku opláchnuť a dôkladne ju utrieť bavlneným obrúskom. Vhodné pre detskú pokožku sú napríklad ABCDerm obrúsky vyrobené zo 100% bavlny, napustené jemnou micelárnou vodou. Dieťatko často prebaľujte a kedykoľvek to pôjde, nechávajte ho bez plienky, aby nedochádzalo k zaparovaniu. Pokiaľ k zapareninám dôjde, kožu ošetrite vhodným reparačným krémom. Ideálny je upokojujúci krém ABCDerm Change Intensif, ktorý absorbuje prebytočnú vlhkosť a znižuje začervenanie. Zároveň postihnuté miesto hydratuje a vytvorí na pokožke ochranný film, vďaka ktorému predchádza tvorbe zaparenín.

Image icon16_lq.jpg

Podvezte "nie" suchej koži
 

V zimnom období je pokožka všeobecne viac suchá a náchylnejšia k podráždeniu. To platí ako pre našu kožu, tak pre pokožku našich najmenších. Epidermis u detí sa navyše stále vyvíja, a preto pokožka absorbuje viac látok z okolia. Je tak náchylnejšia na podráždenie, ale i na pôsobenie vonkajších vplyvov, ako je chlad a mráz. Ani žľazy bábätiek nie sú dostatočne vyvinuté a produkujú menej lipidov, ktoré v neskoršom veku vytvárajú ochranný film brániaci strate vody a vnikaniu mikročastíc. Na nedostatočnú tvorbu mazu by sme mali brať ohľad aj pri výbere čistiacej detskej kozmetiky. Produkty s jemným zložením určené pre detskú starostlivosť sú vyvinuté tak, aby nelikvidovali veľké množstvo lipidov, a zároveň obsahujú látky, ktoré môžu funkciu lipidov nahradiť. Drobné častice, micely, sú podobné fosfolipidom bunkových membrán kože a prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky. Hydratovaná pokožka sa tak nevysušuje, zostáva hebká a pružná a je odolnejšia voči chladu.

Produkty Bioderma pre suchú pleť a produkty ABCDerm pre detskú pokožku si móžete kúpit online na e-shopech a také v lekárňach.