Allez au contenu Allez à la navigation

03 April 2019

Ako sa starať o citlivú pleť

ako sa staraťo citlivú pleť

Máte citlivú pokožku, na ktorú nič nepomáha? Vyskúšali ste snáď všetky možné kozmetické produkty, čítate si na internete zaručené rady a hľadáte zázračný produkt, ktorý vaše problémy s citlivou pleťou vyriešia zo dňa na deň? Máme pre vás bohužiaľ zlú správu. Žiaden taký zázračný produkt neexistuje. Ako by sme sa teda mali starať o citlivú pleť? Najskôr je treba pochopiť, čo citlivosť pleti spôsobuje a čím sa senzitívna pokožka líši od tej normálnej. Potom je ešte len možné nájsť takú kozmetiku, ktorá je vyvinutá s ohľadom na potreby citlivej pokožky a jej prejavy dokáže eliminovať.

Prečo je moje pleť citlivá?

Aby sme mohli eliminovať prejavy citlivej pokožky, je potreba si vysvetliť, v čom sa senzitívna pleť líši od normálnej pokožky. Na našej koži sa nachádza tenká vrstva, ktorá slúži ako bariéra a chráni našu pokožku pred negatívnymi vplyvmi. Medzi tie môžeme radiť mikroorganizmy, prach, mikročastice z výfukových plynov, alebo napríklad dráždivú kozmetiku, ktorá obsahuje pre pokožku agresívne chemické látky. Zároveň táto vrstva bráni úniku vody z pokožky a udržuje tak kožu hydratovanú. U normálneho typu pleti funguje ochranná bariéra správne a pokožka je pružná a jemná na dotyk. Problém však nastáva vo chvíli, kedy sa pôsobením vonkajších alebo vnútorných vplyvov táto bariéra naruší. Vzniknú v nej drobné prasklinky, ktorými potom prenikajú cudzie častice, ktoré spôsobujú rôzne reakcie. Tie sa prejavujú začervenaním kože, pálením, svrbením alebo napríklad suchosťou pokožky. Oslabená koža je taktiež omnoho náchylnejšia k zapáleniu alebo ku vzniku infekcie.

Ako sa starať o citlivú pleť

 

Ako prejavy citlivej pleti eliminovať?

Pretože prejavy citlivej pleti spôsobujú narušenie kožnej bariéry, môžeme ho eliminovať, pokiaľ túto ochrannú vrstvu opäť obnovíme, aby mohla naplno vykonávať svoju funkciu. Ako na to? Odpoveď na túto otázku znie jednoducho, jej riešenie môže byť ale niekedy zložité. Všetko spočíva v kvalitnej dermokozmetike a jej pravidelnom používaní. Kozmetický rituál začnite s gélom Sensibio Gel moussant, ktorý senzitívnu pleť upokojí. Po dvoch týždňoch pravidelného používania naviac zvyšuje hydratáciu pleti až o 77 % a zanecháva pokožku čistú a jemnú na dotyk. Úplným základom v starostlivosti o citlivú pleť je ale micelárna voda Sensibio H2O. Tá dokáže pleť dokonale odlíčiť bez toho aby ju podráždila. Obsiahnuté micely, ktoré fungujú ako magnet, jemne odstránia nečistoty rozpustné vo vode i v tukoch a pleť čistia aj hĺbkovo. Naviac ju netreba oplachovať, takže sa pokožka nemusí dostať do styku s kohútikovou vodou, ktorá by citlivú pleť mohla podráždiť. O ochrannú vrstvu na našej pokožke sa postará denný krém Sensibio Light, ktorý ju pomáha obnovovať. Zvyšuje jej odolnosť a chráni ju pred negatívnymi vplyvmi, s ktorými sa naša koža stretáva v priebehu dňa.

Ako sa starať o citlivú pleť

 

Dennú starostlivosť doplňte maskou

Raz až dvakrát týždenne potom aplikujte na očistenú pleť intenzívnu ošetrujúcu Sensibio masku. Tá okamžite upokojí prejavy senzitívnej pokožky ako pálenie, začervenanie či pnutie a vďaka svojmu zloženiu pôsobí protizápalovo. Naviac pleť hydratuje, zjemňuje a poskytuje tak dlhotrvajúci pocit komfortu. Stačí ju naniesť na tvár, krk a dekolt, nechať pôsobiť 10 minút (poprípade dlhšie) a následne zotrieť tampónom navlhčeným micelárnou vodou. Pleť potom už nie je potreba oplachovať vodou z kohútika, tá by ju totiž mohla podráždiť.

Produkty Bioderma pre citlivú pleť si môžete kúpiť online na e-shopoch a taktiež v lekárňach.