Allez au contenu Allez à la navigation

08 Február 2018

Ako sa starať o pleť na horách


Vyrážate na hory?

Pripravte svoju pleť

na snehovú zábavu

Nech už ste rýchla lyžiarska dračica, zapálená snowboardistka, alebo skôr kráľovná apres ski, dovolenka na horách je jedným z najlepších týždňov v roku. Pobyt na čerstvom vzduchu vás spoľahlivo vytrhne z bežnej rutiny. Nie je ale všetko len ružové. Poďme sa teda pozrieť na niekoľko vecí, na ktoré sa oplatí myslieť, aby ste si zimnú dovolenku užili naplno.

JEDLO A PITIE
To, že máte veľa piť v lete, to už pravdepodobne viete. Menej známy je však fakt, že v zime telo vydáva množstvo energie, aby sa zahrialo a udržalo v teple, čo je rovnako náročné ako ochladzovanie pokožky. Priemerná žena spáli za hodinu lyžovania asi 420 kalórií, a práve preto by ste mali dbať na pravidelné prestávky vyhradené jedlu a nealkoholickému pitiu. Vyhnete sa tak dehydratácii. Pokiaľ nepijete dostatočne, na dehydratáciu vás ako prvé upozornia popraskané pery. S tými si však našťastie ľahko poradí Atoderm Balzam na pery, ktorý sa strčí do vrecka a je určený pre veľmi suchú pleť. Na rozdiel od nealka sa naopak pri lyžovaní radšej širokým oblúkom vyhnite alkoholu, telo totiž nenápadne dehydruje. A v prípade nehody na zjazdovke je alkohol priťažujúcou okolnosťou pre poisťovňu.


Slnko
Riziko, že sa na horách spálite, je porovnateľné s opaľovaním na pláži. Každých tisíc výškových metrov je žiarenie silnejšie a škodlivejšie skoro o pätnásť percent. Zabudnite na predstavu, že opaľovací krém patrí hlavne na pláž alebo k bazénu. Zákerný vie byť aj vietor, ktorý vás ochladzuje, a tým dáva klamlivý pocit, že slnko toľko nesvieti. Dôležité je aj vedieť, že pokiaľ lyžujete vo vyšších nadmorských výškach, sme k slnku jednoducho stále bližšie, a to aj v prípade, že je práve oblačno. Krém s ochranným faktorom z radu Photoderm sa hodí do každého počasia. Opaľovacie krémy Photoderm majú exkluzívne UVA/UVB dermatologické filtre, ktoré chránia pred spálením a bojujú proti predčasnému starnutiu pleti. V tomto rade nájdete aj špeciálne pleťové krémy, ktoré sú tónované a majú ľahkú textúru. Pleť zjednotia a ochránia faktorom 50+.


Chlad
Nemali by ste zabudnúť na to, že zima ide vždy od nôh. Preto všetkým zimomravým ľuďom odporúčame kúpiť si o pol čísla väčšie topánky, do ktorých sa zmestia poriadne termoponožky alebo vyhrievané vložky do topánok. U tých si potom regulujete teplotu podľa chuti pomocou vyhrievacieho telieska. Na stredný výkon vás budú hriať až päť hodín. Mrazivému vetru a chladu sú vystavené aj ruky. Obnovujúci krém z radu Atoderm je preto ideálnou voľbou.

Tak, a teraz si už choďte užiť zimnú dovolenku, slnko a príjemné zjazdovky!