Allez au contenu Allez à la navigation

12 Február 2018

Beauty blogerka Alex radí


Beauty blogerka

Alex radí:

 

Odličovanie je

 

základ krásnej pleti

 

Kto číta môj blog, určite veľmi dobre pozná aj moju „beauty mantru“ – základom krásnej pleti je dôkladné odličovanie. Prečo je práve táto, nie príliš zábavná časť mojej každodennej rutiny, tak dôležitá a prečo by sme jej mali venovať špeciálnu pozornosť?

Bohužiaľ málokto z nás má genetické predpoklady k dokonalej pleti, ktorá by nepotrebovala žiadnu extra starostlivosť. Navyše žijeme v prostredí, ktoré našu pokožku ničí negatívnymi vplyvmi, od znečisteného prostredia, slnečného žiarenia, cez smog až k vetru a chladu. Keď sa k tomu pridá nejaká tá dávka každodenného stresu, rušný životný štýl, nedodržiavanie pitného režimu, prípadne nejaké hormonálne výkyvy či kožné ochorenia, máme čo robiť, aby naša pleť bola zdravá. Všetky tieto aspekty našej pleti dvakrát nepomáhajú a pokiaľ ešte „sem tam“ zabudneme na odličovanie a čistenie, môžeme očakávať pleťovú pohromu.


Kvalitu pleti samozrejme môžeme pozitívne ovplyvniť zdravým životným štýlom, bez správnej starostlivosti to ale určite nepôjde. Pred rozmaznávaním pleti krémami či olejčekami, musíme pleť dôkladne vyčistiť. Zároveň ale nemôžeme zabudnúť na šetrnosť, pretože pokožka na tvári býva jemná a citlivá. Jedným z najjednoduchších a zároveň najšetrnejších riešení je pre mňa používanie micelárnej odličovacej vody, ktorá si poradí s nečistotami, ale aj s make-upom, ktorý dôkladne odstráni bez toho, aby sa pleť podráždila. Ako a kedy používam micelárnu vodu?


Každé ráno je potrebné očistiť pleť od kožného mazu, zvyškov krému odumretých buniek a pripraviť ju na nový deň. Micelárna voda je výborná na ranné čistenie pleti, pokožku upokojí, vyčistí a vďaka nej môžu krémy postupovať hlbšie do pleti a intenzívnejšie v nej pôsobiť.

Večerné odličovanie je pre pleť ešte dôležitejšie. Hlavne vo chvíli, kedy žijeme v meste a maľujeme sa. Naša pleť má cez noc výnimočnú príležitosť sa zregenerovať, oddýchnuť si a vziať si to najlepšie z pleťových prípravkov. Ja sama mám najradšej dvojfázové odličovanie, kedy v prvom kroku odstránim make-up pomocou balzamu na olejovej báze alebo šetrného gélu, ktoré pleť nielen vyčistia, ale zároveň ju už v prvom kroku hydratujú a upokoja. Na dočistenie potom používam opäť micelárnu vodu, ktorú nanášam na tampónik a jemne s ním pleť masírujem do chvíle, keď je tampónik úplne čistý. Až v ten okamžik si môžem byť istá, že je moja pleť naozaj vyčistená a pripravená na dávku večernej hydratácie. Pokiaľ som na cestách, vystačím si počas celého odličovacieho procesu len s jedným krokom vo forme micelárnej vody. Ja som ale presne ten typ, ktorý si svoju beauty rutinu vyložene užíva, takže je pre mňa viac krokov vlastne veľkou zábavou. Pokiaľ ale nemáte také nadšenie ako ja a nechcete tráviť v kúpeľni množstvo času, vystačíte si len so samotnou micelárnou vodou Sensibio H2O, ktorá si poradí aj s vodeodolným make-upom.


Môžete mať teda tie najdrahšie a najluxusnejšie nádobky s make-upom, pokiaľ však podceníte starostlivosť o pleť, zázraky sa diať určite nebudú. Nepodceňujte silu odličovania, nájdite si pár minút denne a venujte ich svojej pleti. Uvidíte, že keď jej ukážete trochu lásky (a micelárnej vody), bude samou radosťou žiariť. A vy s ňou!

A ak chcete, sledujte instagramový účet Bioderma_czech a zapojte sa do malých výziev o každodenné radosti, ktoré tam budú prebiehať. Robiť radosť druhým je totiž jednou z najkrajších vecí!

Alex