Allez au contenu Allez à la navigation

03 August 2018

Nájdite ideálnu micelárnu vodu pre vašu pokožku

Micelárna voda na akýkoľvek typ pokožky


Micelárna voda je vhodná ku každodennému použitiu. K poctivému očisteniu pleti pred nanesením make-upu aj k jeho dôkladnému odstráneniu. Použitie micel – drobných čistiacich molekúl, ktoré nečistoty pritiahnu ako magnet – je efektívnejšie a pre pleť citlivejšie, ako odličovacia kozmetika obsahujúca alkohol, či chémiu vo veľkom množstve. Tá môže pokožku vysušovať či dráždiť, čo často vedie k dehydratácii, zvýšenej senzitivite pleti alebo ku vzniku akné. Micelárnu vodu ale môžete mať v kúpeľni, nech už je váš typ pleti akýkoľvek.

Jemná a predsa efektívna

Citlivá pokožka vyžaduje citlivú kozmetiku. Takú, ktorá pleť efektívne odlíči bez zbytočného drhnutia a zároveň bude rešpektovať jej prirodzené pH. Pri kozmetike na citlivú pleť zásadne platí, že menej je niekedy viac a čím kratšie zloženie produktu, tým lepšie. Vyhnete sa tak nechcenému podráždeniu kože či vysušovaniu.

Najvhodnejšou je pre tento typ pleti práve micelárna voda, s ktorou pleť odlíčite jedným ťahom. Micely totiž nečistoty aj make-up absorbujú do seba a nie je potrebné tlačiť ani drhnúť. Naopak pokožku zanechávajú jemnú, znižujú jej citlivosť a posilujú odolnosť senzitívnej pleti pred vonkajšími vplyvmi. Pokiaľ je vaša pleť veľmi citlivá, odporúčame sa vyhnúť umývaniu obyčajnou vodou. Voda z vodovodu môže našu pleť vysušovať, micelárna voda je preto vyrobená tak, aby sa oplachovať nemusela.

Odličovanie ako boj proti akné

Pravidelné a dôkladné odličovanie je základom starostlivosti o mastnú pleť. A pre pleť s akné to platí dvojnásobne. Poctivým čistením každý deň ráno a večer môžete problémy s akné nielen zoslabiť, ale hlavne im účinne predchádzať. Pri výbere kozmetiky na mastnú pleť si ľudia často chybne vyberajú príliš vysušujúce produkty. Tie však pokožku dráždia a zvyšujú produkciu mazu, čo môže viesť až ku vzniku akné. Práve mastná pokožka má k tvorbe akné najväčšie sklony. Vyhnúť by ste sa mali všetkým produktom obsahujúcim alkohol.

K čisteniu mastnej pleti je potrebné naopak zvoliť taký produkt, ktorý je k pokožke citlivý a zbytočne ju nedráždi. Micelárna voda Sébium H20 napodobňuje prirodzené zloženie kože a rešpektuje tak jej potreby. Vďaka svojej štruktúre pokožku upokojuje a zároveň reguluje tvorbu mazu, čím zabraňuje upchávaniu pórov. Pokiaľ má vaša pokožka sklon k akné, udržujte si v čistote aj svoje ruky a tvár si zbytočne nechytajte. Jedine tak zabránite tomu, aby sa vám do otvorených pórov dostali nečistoty či infekcie.

bioderma sébium

Vyčistiť a hydratovať v jednom kroku

Trápia vás nepríjemné pocity suchosti a napnutia? Vaša pokožka môže byť dehydratovaná. Tento dočasný stav sa môže objaviť vplyvom rôznych faktorov pri všetkých typoch pleti vrátane tej mastnej, dá sa však efektívne vyriešiť pomocou hydratačnej kozmetiky. A hydratovať môže aj micelárna voda. Micely totiž napodobňujú fosfolipidy bunkových membrán a zabraňujú porušeniu hydrolipidického filmu – vrstvy, ktorá sa stará o rovnováhu vody v pokožke. Vďaka tomu dokáže micelárna voda Hydrabio H20 pokožku hydratovať a udržať ju tak pružnú a sviežu.

Dehydratácia sa môže prejaviť nielen na pokožke, ale aj na lakťoch či kolenách. Aj týmto miestam je potrebné venovať dostatočnú starostlivosť napríklad pomocou hydratačného mlieka. Vodu je potrebné doplňovať nielen zvnútra, ale aj zvonka, a to v podobe dodržovania pitného režimu. Hydratáciu môže ovplyvniť dokonca aj strava, suchú kožu môže spôsobiť napríklad nedostatok nenasýtených mastných kyselín.

Produkty Bioderma zakúpite na e-shope Notino