Allez au contenu Allez à la navigation

31 May 2019

Nesvieti slnko? Ochranu pokožky tváre nezanedbajteNesvieti slnko? Ochranu pokožky tváre nezanedbajte 

 

Dermatológovia odporúčajú: Používajte opaľovací krém každý deň

Po opaľovacom kréme by sme nemali siahnuť len pred dovolenkou pri mori či na horách, s príchodom leta by sa mal stať súčasťou našej každodennej starostlivosti o pleť. Našu tvár totiž slnku vystavujeme každý deň - pri ceste do práce, vysedávaní na terase alebo na výlete. Na čo by sme mali myslieť pri výbere slnečnej ochrany na tvár? Ako sa jednotlivé druhy opaľovacích krémov líšia? A prečo je naozaj dobré ich používať denne? Pripravili sme pre vás prehľadný návod, ako sa v druhoch pleťovej opaľovacej kozmetiky nestratiť.

Vaša koža v bezpečí

Naša koža je jedným z najdôležitejších orgánov. Poskytuje telu ochranu proti vírusom a baktériám, pomáha regulovať telesnú teplotu a udržiava rovnováhu hydratácie. Je však citlivá na vonkajšie vplyvy z okolia, medzi ktoré patrí tiež slnečné žiarenie. Časť lúčov, tzv. UV žiarenie, totiž môže nechránenú pokožku poškodiť. Dermatológovia dokonca uvádzajú, že až 90 % viditeľných znakov starnutia kože na tvári, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad vrásky, sa neodvíjajú od nášho veku, ale práve od počtu hodín, ktoré strávime na slnku. Bohužiaľ si časť ľudí stále myslí, že našu kožu je potreba chrániť len vtedy, keď sa chceme cielene opaľovať. Nie je tomu tak. UV lúče na nás dopadajú denne, dokonca, aj keď je pod mrakom. Naša koža bude teda v bezpečí len vtedy, keď na jej ochranu budeme myslieť každý deň.

Opaľovacie krémy pre každú tvár

Zmatňujúci alebo lesklý? Bezfarebný alebo tónovací? Druhov opaľovacej kozmetiky, ktoré ochránia našu tvár pred slnkom je nespočetne a každý produkt je vhodný pre iný typ pleti. Podľa čoho teda vyberať takú slnečnú ochranu, ktorá bude pre našu tvár ako stvorená? Pre zmiešanú až mastnú pleť je ideálny Photoderm NUDE Touch. Jeho tónovací odtieň má efekt prirodzeného make-upu a môžete ho tak nosiť každý deň. Jeho ľahkú štruktúru oceníte najmä v lete, pleť dokáže dokonale zjednotiť a zanecháva matný puzdrový efekt. Normálnu pleť spoľahlivo ochráni Photoderm Aquafluid. Jeho ultra-ľahká textúra nezanecháva biele stopy ani mastný film a pokožka sa po nanesení neleskne. Okrem tej bezfarebnej ho zoženiete tiež v dvoch tónovacích variantoch. Pre citlivú pokožku, vrátane kože alergickej na slnko, je potom najvhodnejší Photoderm MAX Krém. Okrem UVA/UVB filtrov obsahuje aj skutočnú vnútornú biologickú ochranu, ktorá stimuluje obranyschopnosť kože.

Photoderm Nude Touch

Ako chrániť kožu so špecifickými potrebami?

Bioderma sa v rade Photoderm zameriava taktiež na slnečnú ochranu pre pokožku, ktorá vyžaduje špecifickú starostlivosť. Pre zmiešanú až mastnú pleť so sklonom k miernemu či stredne ťažkému akné je vhodný opaľovací krém Photoderm AKN. Ten dokáže regulovať kvalitu aj množstvo kožného mazu, bráni upchávaniu pórov a taktiež vzniku nedokonalostí, ktoré sa môžu zhoršovať pri vystaveniu kože slnku. Citlivú pokožku so sklonom k začervenaniu či s rosaceou pred spálením ochráni Photoderm AR. V ňom obsiahnutý patent Rosactiv® oslabuje kožné kapiláry a okamžite tak upokojuje začervenanie. Ochranu nielen pred slnkom, ale aj proti starnutiu potom ponúka Photoderm Anti-age. Obsahuje totiž kvasnicový extrakt, ktorý posilňuje súdržnosť jednotlivých vrstiev kože a znižuje tak nedokonalosti. Pokiaľ sa vám namiesto bronzového opálenia vytvárajú pigmentové škvrny, siahnite po opaľovacom kréme Photoderm SPOT. V ňom obsiahnutý výťažok zo sladkého drievka (glabridin) totiž zabraňuje hyperpigmentácii. Je taktiež vhodný k použitiu aj pred alebo po laserových alebo dermatologických zákrokoch. Väčšina produktov z rady Photoderm naviac obsahuje patent Bunkovej BioochranyTM, ktorý zachováva a stimuluje obranyschopnosť kože (imunity) počas expozície na slnku a zároveň zaisťuje biologickú ochranu integrity genómu, buniek a tkanív kože.

Photoderm Spot