Allez au contenu Allez à la navigation

20 September 2019

Pleť po lete potrebuje hydratáciu

6 trikov, ako na perfektnú pleť po lete

 

Ako sa po lete udržať fresh a plná energie? Nenechajte vaše telo bez vody a doprajte mu dostatok hydratácie. A to ako zvnútra, tak aj zvonku. Ako vodu doplniť a ako si ju v tele udržať? Tajomstvo spočíva v dodržaní týchto jednoduchých pravidiel, inšpirujte sa!

 

1. Dbajte na vyváženú stravu

K tomu, aby sme mali v tele dostatok vody nám pomáha nielen pitný režim, ale aj pestrá strava. Ktoré potraviny pomáhajú telo udržať hydratované? Predovšetkým sú to potraviny bohaté na antioxidanty, ako vitamín E alebo Omega-3. Vitamín E nájdete napríklad v mandliach, slnečnicovom oleji, v mrkve, hrášku, či špenáte. Mastné kyseliny Omega 3 potom doplníte vlašskými orechmi, veľký obsah ich majú aj ryby žijúce v studených vodách, teda losos, sardinky či tuniak. Dôležitý je aj zinok, ktorý je výrazne protizápalový a dokáže regulovať tvorbu kožného mazu. Obsahujú ho napríklad ustrice, hovädzie mäso či kakao.


 

2. Zacvičte si

Rozhýbte svoje telo, budete sa cítiť lepšie. Okrem toho, že vaše telo po cvičení zaplavia endorfíny, pomáha fyzická aktivita tiež k lepšiemu okysličeniu tkanív. Podporuje a zlepšuje komunikáciu medzi kožnými bunkami, čím bráni starnutiu pleti. Pri potení z nášho tela odchádzajú tekutiny, počas hodiny cvičenia to môžu byť dokonca až dva litre. Pred tréningom aj počas neho preto nezabúdajte piť.
 

3. Nezabúdajte sa odlíčiť

Pravidelné odličovanie je to najmenej, čo môžete pre svoju pleť urobiť. A zároveň je to jedna z najdôležitejších vecí v starostlivosti o pokožku. Na našej pleti sa totiž počas dňa usadia nečistoty, prach aj mikročastice, neodstránený make-up navyše upcháva póry a naša pokožka tak nemôže dýchať. Pleť by sme mali každý večer aj ráno očistiť micelárnou vodou, ktorá je k pokožke šetrná. Micelárna voda Hydrabio H2O bráni dehydratácii kože tým, že stimuluje produkciu akvaporínov, vodných kanálikov v koži.
 

4. Nestresujte sa

To, že stres negatívne ovplyvňuje naše telo, nie je žiadna novinka. Vedeli ste ale, že môže spôsobiť dehydratáciu? Pokiaľ ste v strese, začnú nadobličky produkovať stresový hormón, ktorý vyplavujú do tela. V prípade, že sa jedná o dlhodobý stres, sú nadobličky produkciou stresového hormónu preťažené a prestávajú fungovať správne, čo môže spôsobiť poruchy hydratácie. Nesprávna funkcia nadobličiek totiž ovplyvňuje produkciu aldosteronu, hormónu, ktorý je zodpovedný za reguláciu hladiny vody v tele. Proti stresu pomáhajú rôzne dychové cvičenia alebo napríklad jóga.
 

 

5. Hydratujte pokožku

Koža je obalom nášho tela a pokiaľ jej budeme venovať dostatočnú starostlivosť, môžeme dehydratácii predísť. Na pokožke sa nachádza hydrolipidický film, ktorý brzdí vyparovaniu vody a pomáha ju tak udržať hydratovanú. Pokiaľ je ale tento film narušený (stres, nečistoty, zima), z pokožky odchádza väčšie množstvo vody, koža stráca farbu a môžu sa objaviť nepríjemné pocity pnutia či suchosti. Potrebnú vlahu, ktorú naša pokožka stráca počas dňa, dokáže dodať napríklad Hydrabio Sérum, ktoré našu kožu zároveň učí, ako si prirodzenú hydratáciu udržať. Pre potreby citlivej pokožky je vhodná dermálna voda Hydrabio Brume, ktorá pleť okamžite osvieži, upokojí a zároveň pomáha zvyšovať prah tolerancie pokožky.
 

6. Bojujte proti voľným radikálom

Voľné radikály vznikajú predovšetkým zo znečisteného ovzdušia alebo slnečného žiarenia a vo väčšom množstve majú na našu pokožku negatívny vplyv. Ničia totiž kožné bunky, a tým spôsobujú predčasné starnutie kože, majú taktiež na svedomí nepravidelnú pigmentáciu, a vrásky. Našťastie proti nim môžeme účinne bojovať produktami s obsahom antioxidantov či vitamínu E. Pre dennú starostlivosť odporúčame krém Hydrabio Perfecteur SPF 30, ktorý obsahuje taktiež filtre na ochranu pokožky pred UVA a UVB žiarením. Ako nočný krém môžete zvoliť Hydrabio Sérum
 

Produkty Bioderma Hydrabio zakúpite na e-shope Notino