Allez au contenu Allez à la navigation

18 June 2018

Slniečko je konečne tu! Užite si zdravé opálenie bez šúpania kože

Slniečko je konečne tu! Užite si zdravé opálenie bez šúpania kože

Leto už takmer prišlo a vy sa už vidíte, ako sa opaľujete na slnečnej pláži? Ako to ale urobiť tak, aby vám bronzový odtieň vydržal po celé leto? Nezáleží len na tom, ako dlho ste boli na dovolenke, ale predovšetkým na starostlivosti o vašu pokožku počas pobytu na slnku a po ňom. Základom je dostatočná hydratácia, ktorá predchádza šúpaniu a ochranné prípravky s vysokým slnečným faktorom, vďaka ktorým sa nespálite. Krásne opálenie môžete ale podporiť aj výberom opaľovacieho krému na bronzové opálenie, ktorý aktivuje opaľovací proces aj vo chvíli, keď na slnku nie ste. Prečítajte si nasledujúce tipy, v ktorých vám poradíme, ako vyzerať „ako od mora“ čo najdlhšiu dobu.

Konec šúpania? Tajomstvo je v hydratácii
Koža nie je len obal nášho tela, ide o najväčší a veľmi dôležitý orgán. A aby mohol správne fungovať, dochádza k neustálej obmene pokožky. Vrchné čiastočky kože odumierajú a odlupujú sa a zároveň sa v spodných častiach vytvárajú nové vrstvy. Ku kompletnej obmene pokožky tak dochádza približne každé tri týždne. To je dôvod, prečo nám opálenie nevydrží celý rok – opálená koža sa odlupuje a vytvára sa koža nová, neopálená. Našťastie poznáme spôsoby, ako tento proces spomaliť a opálenie predĺžiť.

Tajomstvo spočíva v hydratácii, voda má totiž zázračnú schopnosť. Keď je pokožka suchá, stráca pružnosť, tvoria sa šupinky a viac sa lúpe. Pokiaľ však doprajeme našej kože dostatok vody, zvláčni, je pružnejšia a opaľovanie sa nešúpe. Poriadné nakopnutie a dávku hydratácie dodá pokožke Hydrabio Sérum, ktoré stimuluje produkciu aquaporinov (vodných kanálikov v koži) a napomáha udržovať vlhkosť, ktorá je nevyhnutná pre rovnováhu pokožky. Dôležitá je aj hydratácia celého organizmu, nezabúdajte preto na pravidelný pitný režim. Zjednotiť farebné nedokonalosti po opaľovaní potom pomôže okrem hydratácie aj peeling, ten sa však neodporúča v prvých dňoch opaľovania.

Zázrak menom melanín
To, akým odtieňom slnka sa zafarbí naša pokožka, závisí predovšetkým na našom fototype. Niektorí ľudia sa opaľujú lepšie a už po chvíli na slnku sa zafarbia dobronzova, niektorí naopak, a v odtieni Snehulienky zostávajú celé leto. Ako vlastne proces opaľovania funguje? Hlavnú úlohu tu hrá pigment nazývaný melanín. Melanocyty potom aktivujú produkciu melanínu. Keď na našu kožu zasvieti slnko, v spodnej vrstve pokožky, v takzvanej epidermis, sa prebudia melanocyty, ktoré reagujú na optický nerv a môžu tak reflektovať na množstvo a intenzitu slnečného žiarenia. Náš fototyp a schopnosť opaľovania sa tak závisí na množstve a druhu tohto pigmentu. Opaľovanie a tvorba melanínu v našej koži však trvá len do doby, kedy sme vystavení priamemu slnečnému žiareniu. Po túto dobu je potrebné sa chrániť vhodnými ochrannými prípravkami.

Výhodou je, že tento proces aktivácie melanínu vieme podporiť. Photoderm BRONZ Olej SPF 30 či Photoderm BRONZ Sprej 30 pokožku vystavenú slnku ochránia pred škodlivým UV žiarením, ale aj stimulujú prirodzený biologický opaľovací proces, ktorý pokračuje aj po presunutí do tieňa. Vďaka tomu nám bronzové opálenie vydrží dlhšie, než s bežnými opaľovacími krémami.

Produkty Bioderma Photoderm zakúpite na e-shope