Allez au contenu Allez à la navigation

01 March 2018

Starostlivosť o citlivú detskú pokožku

Starostlivosť o citlivú 

detskú pokožku nie je veda.

Poradíme, ako na to

Narodenie dieťaťa (najmä prvého) je veľká zmena pre každú rodinu. Okrem toho, že si na seba potrebujete vzájomne zvyknúť, musíte sa naučiť, ako sa o nového člena rodiny vlastne starať.

Lekárne, drogérie a e-shopy ponúkajú celý rad produktov pre deti, nie všetky sú ale pre bábätká vhodné. Pokožka kojencov je jemnejšia a citlivejšia ako tá naša, takže určite nie je vhodné používať produkty pre dospelých.


Ako vybrať tie správne, aby ste zbytočne pokožku vášho bábätka nepodráždili?

Základné pravidlo znie, že menej je viac. Bábätko skutočne nepotrebuje plnú poličku kozmetiky k tomu, aby bolo čisté a jeho koža sa nevysušila.

ktorý namiesto klasického mydla obsahuje šetrnejšie zložky z kokosového oleja. Penu ocenia hlavne väčšie detičky a z kúpania sa stane väčšia zábava. Okrem toho môžete samozrejme použiť aj šampón – ten by mal ale splňovať to isté čo sprchové gély, aby ste sa vyhli alergickej reakcii. Pokiaľ chcete, aby bolo umývanie vláskov už od útleho veku pre bábätko príjemným zážitkom, vyskúšajte napríklad ABCDerm Šampón, ktorý nepáli ani pri styku s očami.


Masáž môžete spojiť s hrou

Po vykúpaní bábätko poriadne vysušte, zvláštnu pozornosť venujte záhybom napríklad na krku. Potom premasírujte detskú pokožku olejčekom alebo hydratačným telovým mliekom. Veľmi šetrné k pokožke je telové mlieko ABCDerm Hydratant, ktoré pleť bábätka po vysušení zjemní a upokojí. Bábätko má rado jemné hladenie svojho tela a po niekoľkých týždňoch môžete začať túto aktivitu spojovať s rôznymi pesničkami alebo jednoduchými cvikmi a vytvoriť si z tejto časti dňa príjemný rituál.

Dôležité je mať po ruke aj produkty na čistenie počas prebaľovania. Používajte vlhčené micelárne utierky, aby ste zbytočne nedráždili zadoček dieťatka. Pokiaľ k tomu však príde – napríklad preto, že bábätko ležalo v mokrej plienke príliš dlho, majte po ruke vhodný produkt, úžasný je napríklad ABCDerm Change Intensif. Väčšinou stačí natrieť červený zadoček len raz a podráždenie rýchlo zmizne. Lepšie je však problému predísť tým, že budete bábätko často prebaľovať, najmä v prvých týždňoch ho budete striedavo ukladať na oba boky a tým, že sa vyhnete nevhodnej kozmetike.


Nezľaknite sa novorodeneckého akné

Okrem základnej detskej kozmetiky už toho moc nepotrebujete. V prvých mesiacoch sa bábätku môžu na tvári objaviť malé šupinky alebo novorodenecké akné. Rozhodne to ale nie je dôvod k panike – väčšinou hneď zmiznú. Najmä vyrážky sú často preč rýchlejšie, ako si ich vôbec všimnete. Pokiaľ by vás však stále znepokojovali, stačí tieto miesta natrieť vhodným produktom z lekárne. Špeciálne na šupinky vo vlasoch sa hodí ABCDerm Babysquam, ktorý ich veľmi ľahko a jemne odstráni.

Poslednou vecou, na ktorú by ste mali pri starostlivosti o jemnú detskú pokožku myslieť, je pranie. Oblečenie, plienky alebo posteľné prádlo je potrebné prať pomocou špeciálneho pracieho prášku alebo gélu.

Produkty ABCDerm nakúpite na