Allez au contenu Allez à la navigation

05 April 2018

Tipy na odličovanie a videorecenzie produktov

3 skvelé tipy,
ako sa najlepšie

odlíčiť a docieliť

žiarivú pleť

Nanášanie make-upu je pre väčšinu žien veľmi potrebná chvíľka dňa. Nemenej dôležité je ale aj odličovanie, bez ktorého by ste večer skrátka nemali vliezť do postele. A nejde len o to, že by ste si zašpinili vankúš od špirály. Odličovanie je predovšetkým prevencia proti vráskam a starnutiu pleti. A to je obzvlášť dobrý dôvod, prečo vziať pred spaním do ruky micelárnu vodu a vatový tampón, nemyslíte?

Poďme si teraz ukázať, aké spôsoby odličovania vlastne máme k dispozícii. Možností je samozrejme hneď niekoľko, rovnako ako ponúkaných produktov. Je už len na vás, čo si zvolíte – každému pochopiteľne vyhovuje niečo iné. Francúzska dermatokozmetika Bioderma však myslí na všetkých!

 

1. Každodenné dokonalé čistenie pleti

Tento spôsob odličovania sa skladá z dvoch jednoduchých krokov:

1. krok: Čistiaci gél Sensibio Gel moussant
Najskôr pleť odlíčite gélom Sensibio Gel Moussant, ktorý tvár i dekolt kvalitne vyčistí. Potom dôkladne opláchnete a jemne osušíte. Prednosťou gélu je, že nedráždi oči, a tak sa s ním výborne odlíčite aj v sprche a jednoducho sa zbavíte špirály. Gél zvyšuje hydratáciu pleti až o 77% a to už po dvoch týždňoch používania. Každá žena určite ocení, že po použití gélu zostane pleť nielen svieža, ale aj jemná ako hodváb.

2. krok: Micelárna voda Sensibio H2O
Aby bolo odlíčenie naozaj dokonalé, po aplikácii Sensibio gélu použite ikonickú micelárnu vodu Sensibio H2O. Micelárnu vodu nanášajte na pleť pomocou vatového tampónu a proces opakujte dovtedy, pokiaľ nezostane tampón čistý. Nezabúdajte na to, že rúž odličujeme ako prvý!

Po aplikácii micelárnej vody okamžite pocítite sviežosť a upokojenie pokožky. Nepochybnou výhodou je, že voda je veľmi univerzálna, a tak vyhovuje skoro všetkým. O jej kvalite svedčí aj fakt, že sa každé tri sekundy na svete predá jedna fľaštička. Takže tri, dva, jedna... Už ju máte?

2. Odličovanie na cestách alebo spoľahlivý pomocník do kabelky

Ak sa občas vydáte na cesty, alebo len chcete mať istotu čistej pleti kdekoľvek mimo domu, jednoznačne oceníte Sensibio H2O micelárne čistiace obrúsky. Tie sa zmestia do každej kabelky a okrem praktickosti sú tiež veľmi účinné. Podobne ako micelárna voda sú čistiace obrúsky univerzálne, a tak s nimi rozhodne neurobíte krok vedľa. S ich pomocou jemne odstránite make-up z tváre aj očí a zbavíte pleť nečistôt a podráždenosti. Pleť po ich použití nemusíte oplachovať. Obrúsky sú navyše jemne parfumované a na tvári vám zostane príjemná ľahká vôňa.

Podobne ako micelárna voda sú čistiace obrúsky univerzálne, a tak s nimi rozhodne neurobíte krok vedľa. S ich pomocou jemne odstránite make-up z tváre aj očí a zbavíte pleť nečistôt a podráždenosti. Pleť po ich použití nemusíte oplachovať. Obrúsky sú naviac jemne parfémované a na tvári vám zostane príjemná ľahká vôňa.

3. Odličovanie citlivej a suchej pleti

Ak je vaša pleť naozaj veľmi citlivá a suchá, bude pre vás najlepšou voľbou Sensibio mlieko. Dokonale vyčistí vašu pleť a odstráni make-up z tváre a očí. Navyše zlepšuje odolnosť pokožky voči vonkajším vplyvom a zvyšuje toleranciu citlivej pleti.

Ak neviete, aký produkt by vám najviac vyhovoval, verte, že práve práve s týmto produktom nikdy nič na citlivú pleť nikdy nič nepokazíte.

Máme odlíčené! A čo teraz?
Možno si myslíte, že odlíčením váš večerný rituál končí a môžete si s radosťou ľahnúť do postele. To ale nie je ten najlepší prístup. Nemali by ste totiž zabúdať na ďalšiu starostlivosť, ktorú odlíčenie vyžaduje. Vyskúšať môžete napríklad upokojujúci očný gél alebo krém Sensibio, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú. Pokožku okolo očí hydratuje, vyhladzuje a zabraňuje vzniku mimických vrások. Navyše znižuje výskyt tmavých kruhov pod očami.

Rada na záver
Odličovanie je pre pleť naozaj nesmierne dôležité, a tak by ste ho nemali podceňovať. Ak vás tento proces nebaví, skúste si z neho urobiť príjemný rituál. Uvedomte si, že je to jeden z mála momentov z celého dňa, kedy sa môžete venovať len sebe. Dopriať svojej pokožke čistotu, regeneráciu a sviežosť je predsa prejav lásky a úcty k vlastnému „ja“. A to je základ zdravého sebavedomia, ktoré je pre každú ženu nesmierne dôležité…