Allez au contenu Allez à la navigation

04 June 2018

Užite si leto na maximum aj s deťmi

4 tipy, ako si užiť leto s deťmi

Čas prázdnin je ideálne obdobie na príjemné chvíle s rodinou. Buďte spolu, hrajte si, užívajte si slnečné dni, príjemnú zábavu a naplánujte si výlety za dobrodružstvom. Urobte si výnimočné leto, na ktoré nezabudnete.

Pozorujte prírodu

Nech už sa v lete vyberiete na dovolenku k moru, na turistiku do hôr, alebo napríklad na prechádzku do lesa, vždy to bude mať svoje kúzlo. Ukážte deťom zázraky prírody, rozprávajte sa o nich, stavajte lesné domy, hrady z piesku, alebo si zahrajte nejakú hru. Vysvetlite im aj to, ako na prírodu a na nás pôsobí slnko - že je zdrojom života na zemi, dáva nám energiu a dobrú náladu, ale že sú aj chvíle, kedy je veľmi silné a je potrebné sa pred ním chrániť.

Buďte vzorom

Deti sa najlepšie učia príkladom, takže keď po nich niečo vyžadujeme, mali by sme sa tým sami riadiť, aj keď je to pre nich nepríjemná činnosť. V lete to môže byť napríklad nanášanie opaľovacieho krému. Trvá to vždy tak dlho, kým svoje deti natriete a vyrazíte konečne von! Nezabudnite však ani na seba a skúste spoločné krémovanie premeniť na hru - ty natrieš mňa, ja natriem teba. A keď si k tomu zoberiete detský opaľovací krém s nejakou zaujímavou textúrou, napríklad Photoderm KID sprej alebo hravú penu Photoderm KID, nakoniec sa z toho môže stať aj dobrá zábava. A vás môže ako rodičov navyše tešiť, že dávate deťom to najlepšie. Títo krémoví ochrancovia majú totiž nielen vysokú ochranu, ktorá odolá slanej aj sladkej vode a ľahko sa rozotiera, ale aj chráni pokožku až na úrovni buniek a ich DNA. Nie je preto prekvapujúce, že sú odporúčané aj odborníkmi. 

Spomaľte

Tou najlepšou investíciou do detí je váš čas. Skúste aspoň trochu spomaliť, nedôležité záležitosti hodiť za hlavu a robiť len to, čo bude baviť celú rodinu. Máte chuť občas nerobiť vôbec nič? Tak len do toho! Umenie oddychovať je v dnešnej rýchlej dobe viac ako dôležité. Naučte to prirodzeným spôsobom aj vaše deti práve v dobe letnej siesty, kedy je dobré schovať sa do tieňa, oddychovať, rozprávať sa, čítať si, alebo len ležať. Šport, kúpanie, hry a iné letné zábavky si naozaj užijete aj v dobe menšieho slnečného žiarenia.

Informujte sa

Pre svoje deti chceme to najlepšie. Chceme mať istotu, že sú v bezpečí a že je o nich dobre postarané, a preto je pochopiteľné, že v letnom období venujeme zvýšenú pozornosť aj výberu ochranného krému proti UV žiareniu, a to nielen pre nás dospelých, ale aj pre naše deti. V každom prípade by sa mal dobre nanášať, mať kvalitné a vodeodolné zloženie a vysoký ochranný faktor, ideálne päťdesiatku. Niektorí rodičia sa síce boja, že takto vysoká hodnota SPF môže v tele ovplyvniť hladinu dôležitého vitamínu D, ale je to zbytočné. Niekoľko vedeckých štúdií potvrdilo, že používanie opaľovacieho krému nemá na tvorbu vitamínu D vplyv, a dokonca podľa odborníkov stačí len 15 minút na dennom svetle pre jeho optimálnu tvorbu. Ak máte doma bábätko, priamemu slnku ho vôbec nevystavujte. Koža si každú spáleninu z detstva pamätá a v dospelosti môže znamenať zvýšené riziko kožného ochorenia. Vsaďte na istotu a vyskúšajte napríklad Photoderm Mineral, ten je dokonca vhodný aj pre dojča až do troch rokov veku a je bez chemických filtrov, pre staršie deti je zase ako stvorené Photoderm Kid Mlieko s modrým zafarbením, vďaka ktorému máte 100 % istotu, že sme vášho malého správne nakrémovali. S takou ochranou si môžete užiť slniečko, leto a prázdniny sa svojimi najbližšími bez strachu a starostí.

Viac informácií o tom, ako si užiť leto nájdete tu.

Produkty Bioderma Photoderm Kids zakúpite na e-shope