Allez au contenu Allez à la navigation

23 August 2018

Vaša pokožka si po lete zaslúži hydratáciu

5 dôvodov, prečo by ste mali hydratovať pleť po horúcom lete

 

Vysoké teploty vysušujú v lete nielen prírodu okolo nás, ale aj našu pokožku. Preto vodu doplňujeme pravidelným prísunom tekutín, jeme šťavnaté ovocie a pokožke dodávame potrebnú vlahu pomocou hydratačnej kozmetiky. Prečo by sme ale mali v hydratácii pokračovať aj po skončení horúčav a sucha? Prinášame vám päť dôvodov, prečo pokožku udržovať hydratovanú a s prichádzajúcou jeseňou.

 

1. Na hydratovanej pokožke vydrží opálenie dlhšie

Leto je neodmysliteľne spojené s opaľovaním a boli by sme nejradšej, keby nám bronzový odtieň vydržal po celý rok. Koža sa ale časom môže začať lúpať a tým bledne naše opálenie. Ako na to, aby nám hnedý odtieň vydržal čo najdlhšie? Základom je správna starostlivosť o pokožku a predovšetkým jej hydratácia. Keď bude naša koža mať dostatok vlahy, bude hebká a pružnejšia a nebude sa šúpať. Po lete je preto ideálne zvoliť hydratačné krémy z radu Hydrabio, ktoré poskytujú pleti požadovanú hydratáciu nielen na povrchu, ale aj hlboko v kožných bunkách. Hydrabio Crème a Hydrabio Sérum navyše obsahujú kyselinu hyaluronovú, ktorá umožňuje postupné vstrebávanie vody do pokožky a vďaka tomu je koža dlhšie svieža a bez šupín.

 

2. Hydratovaná pokožka vyzerá zdravšie

S prichádzajúcou jeseňou sa môže pri každom type pleti objaviť dehydratácia. Tá je spôsobená rôznymi vplyvmi – od zmeny počasia, cez fajčenie a stres, až po príliš časté sprchovanie. Nedostatočná hydratácia porušuje bariérovú funkciu kože a spôsobuje nepríjemné pocity suchosti a pnutia pokožky. Na koži sa tvoria šupinky, lúpe sa a je na pohľad matná, až šedá. Na rozdiel od suchej pleti je ale dehydratácia len dočasný stav, ktorý sa dá ľahko vyriešiť pomocou hydratačnej kozmetiky. Tá je k pokožke šetrná a pomáha jej prirodzene sa regenerovať. Hydrabio Sérum funguje na princípe stimulácie produkcie aquaporinov (vodných kanálikov v koži), a vďaka tomu pomáha pokožke udržovať vlhkosť. Hydratovaná pokožka je potom pružnejšia, jemná na dotyk a vypadá zdravšie.

 

3. Hydratovaná koža sa menej mastí

Pokiaľ je naša pokožka vysušená či dehydratovaná, viac sa mastí. Čím je to spôsobené? Na povrchu našej kože sa nachádza hydrolipidický filter, ktorý je veľmi dôležitý na udržanie vody v pokožke, a dokonca aj bráni pred vniknutím cudzích baktérií či vírov do našej kože. Pokiaľ je však tento filter porušený a pokožka je dehydratovaná, pošle signál mazovým žľazám, aby zastúpili jeho funkciu a kožu ochránili pred negatívnymi vplyvmi. Mazové žlazy tak začnú produkovať viac mazu ako zvyčajne. Preto máme často mastnú pleť, aj keď je vlastne vysušená. Pravidelným používaním hydratačnej kozmetiky, ktorá pokožke dodáva potrebnú vlahu, predídeme vysušovaniu pleti či nadmernej tvorbe mazu a naša pleť bude rozjasnená.

 

4. Hydratácia bráni zhoršovaniu akné

Väčšina tých, ktorí riešia problémy s akné, pociťuje zhoršenie stavu, keď sa ich pokožka začne viac mastiť. Mnohí z nich si ale neuvedomuje, že práve dehydratácia pleti môže byť príčinou nadmernej tvorby mazu. Správnou hydratáciou tak môžete nielen zastaviť zhoršovanie akné, ale jeho stav dokonca zlepšiť. Stačí vymeniť kozmetické produkty, ktoré pleť vysušujú, za tie hydratačné. Hydratačné krémy totiž pleť nedráždi a podporujú pokožku v jej prirodzenú regeneráciu.

 

5. Make-up na hydratovanej pleti drží lepšie

Máte pocit, že sa váš make-up na niektorých miestach tvári stráca len pár hodín po jeho nanesení? Môže to byť spôsobené zvýšenou produkciou mazu, ktorý tvoria mazové žľazy kvôli suchej pokožke. Pri nanášaní make-upu na suchú pleť ju môžete ľahko podráždiť a veľmi často zvýrazníte jej nedokonalosti, medzi ktoré patria napríklad šupinky. Pokiaľ máte zmiešanú a zároveň dehydratovanú pleť, je ideálne použiť Hydrabio Gel-Crème ako podklad pod make-up. Na hydratovanej pleti potom bude make-up držať aj vyzerať lepšie. Večer potom k čisteniu pleti použite micelárnu vodu, ktorá všetko dôkladne odlíči a zároveň pokožku hydratuje.

 

Produkty Bioderma Hydrabio zakúpite na e-shope Notino