Allez au contenu Allez à la navigation

25 July 2019

Poznáte tajomstvo bronzového opálenia?

Poznáte tajomstvo bronzového opálenia?

Bronzová koža je v lete synonymom krásy. Viete, ako na zdravo opálenú pokožku, a čo robiť, aby nám opálenie vydržalo čo najdlhšie? Tajomstvo bronzového odtieňa sa skrýva v dodržiavaní niekoľkých jednoduchých pravidiel – vhodnej slnečnej ochrane, hydratácii a doplnkovej starostlivosti po opaľovaní. A čo je zásadné? Starostlivosť o pokožku by mala začať ešte pred príchodom slnečných lúčov. Pokiaľ totiž nepodceníte prípravu, odmenou vám bude hnedý odtieň, ktorý na vašej koži vydrží počas celého leta! 

1. Pomaly a bezpečne

Pokiaľ chceme krásne opálenú pokožku, ktorá vydrží, netreba sa ponáhľať. Naopak by sme mali spomaliť a nechať našu kožu, aby všetky slnečné lúče, ktoré na ňu počas opaľovania dopadajú, zužitkovala postupne. Základom krásnej pokožky je totiž pomalé a bezpečné opaľovanie. A kedy by sme našu kožu mali slniečku vystaviť? Vhodné je dopoludnie a taktiež neskoršie popoludnie, naopak sa vyhnite dobe medzi 11. a 15. hodinou, kedy je intenzita slnečného žiarenia najsilnejšia. Pokiaľ počas opaľovania na koži cítite jemné pálenie alebo si všimnete, že sa pokožka začína zafarbovať do červena, presuňte sa do tieňa alebo sa bežte schladiť do vody. Spáliť sa totiž určite nechcete. Naše telo má totiž tendenciu odumreté bunky v miestach solárnych spálenín vymeniť za nové. To sa prejavuje dobre známym šúpaním kože, s tým sa ale stráca aj bronzový odtieň. Pokiaľ teda chceme, aby nám vydržal čo najdlhšie, dajme si pozor, aby sme sa nespálili. 

2. Betakarotén

Ideálna príprava na dlhotrvajúce opálenie začína ešte predtým, ako našu pokožku slnku vystavíme. Zhruba mesiac pred opaľovacou sezónou je dobré telo zásobiť betakaroténom. Jedná sa o provitamín, ktorý sa v našom tele mení na retinol, vitamín A, a je tak výborným doplnkom na ochranu našej pokožky. Ako jeden z hlavných antioxidantov pôsobí proti tvorbe voľných kyslíkových radikálov, ktoré vznikajú pri opaľovaní, a bráni tak vzniku rakoviny. Môžeme ho doplniť konzumáciou zeleniny a ovocia (bohaté na betakarotén sú žltooranžové a tmavozelené plody – nektárinky, marhule, mrkva, mango, brokolica, hrach a podobne), alebo prostredníctvom doplnkov stravy. Vo forme kapsúl ich ponúka Photoderm BRONZ Oral, ktorý nájdete v lekárni.

3. Pitný režim 

V lete sa potíme viac a z nášho tela uniká voda. Napríklad len pleť na tvári každý deň stráca 250 ml vody. Počas opaľovania je preto treba vodu doplniť. A to ako dodržiavaním pitného režimu, tak aj hydratáciou našej kože. V sparných letných dňoch by každý z nás mal vypiť minimálne 2 litre vody. O doplnenie vody v našej pokožke sa potom postará hydratačná kozmetika. Vyskúšajte napríklad Hydrabio Sérum, ktoré dokáže aktivovať aquaporiny, vodné kanáliky v našej koži a pomáha tak udržiavať vlhkosť a rovnováhu vody v pokožke. Hydratovaná koža má tendenciu sa šúpať menej, čo oceníme najmä pri opaľovaní. 

4. Vhodná slnečná ochrana 

Nesmieme zabudnúť na to najdôležitejšie, a to je vhodná slnečná ochrana. Nikdy by sme sa nemali opaľovať bez toho, aby sme sa natreli opaľovacím krémom. Spolu so slnečnými lúčmi na nás totiž dopadá negatívne UV žiarenie, ktoré môže našu pokožku poškodiť do hĺbky. Vhodnou slnečnou ochranou je napríklad Photoderm BRONZ Olej SPF 30, prvý olej na opaľovanie s dvojitým účinkom, ktorý poskytuje veľmi vysokú ochranu pred slnečným žiarením a podporuje prirodzené opálenie s ultra ľahkou, nemastnou textúrou. Pôsobí preventívne proti starnutiu buniek, antioxidačne a je možné ho aplikovať na mokré telo alebo na vlasy, ktoré budú mať zdravý vzhľad a zostanú chránené pred slnečným žiarením. Je dostupný aj vo variante spreja, ktorý sa na našu kožu aplikuje jednoducho a nezanecháva na nej biele fľaky ako niektoré iné opaľovacie krémy. 

Photoderm Bronz Olej

5. Doplnková starostlivosť 

Po opaľovaní doprajme našej pokožke upokojujúcu hydratačnú starostlivosť v telovom mlieku Photoderm After Sun. Ten ju hĺbkovo hydratuje a zabraňuje šúpaniu kože. Tá je preto pripravená na dlhotrvajúci bronzový odtieň, a zároveň je biologicky chránená pred poškodením DNA, kožných buniek a tkanív. Je vhodný aj pre spálenú pokožku, ktorú dokáže upokojiť, a zároveň podporuje prirodzenú obranyschopnosť kože, vďaka čomu sa koža so slnečnými spáleninami rýchlejšie regeneruje.

Photoderm After Sun