Allez au contenu Allez à la navigation

Ochráni vašu pokožku počas zimného obdobia Atoderm
#SKINBODYGUARD
Pripravte vašu pokožku čo najlepšie na zimu a prečítajte si rady odborníkov zo spoločnosti BIODERMA.
Pozrite si zbežne etapy a zistite, o čom je každá epizóda
 1. November
 2. December
 3. Január
 4. Február
 
Epizóda 10
Blíži sa jar!

Dni sa už podstatne predĺžili a o mesiac tu máme jar. Vďaka produktom BIODERMA bola rodina Rosemontovcov dobre chránená pred vplyvom laponskej zimy. Mama Yoana vysvetľuje: „V prvý deň som trochu zanedbala hydratáciu a ihneď som mala popraskané ruky a pery, takže som rýchlo pochopila! Nasledujúci deň som si niekoľko krát za deň nanášala (skutočne geniálny) balzam na pery a krém na ruky. Odvtedy som už problémy nemala. Ďalej sme vždy po sprchovaní venovali veľkú pozornosť hydratácii. Celá rodina sa natierala produktom Intensive Baume! V prípade veľkej zimy je skutočne dôležité venovať pred odchodom z domu čas príprave a často ochrannú vrstvu obnovovať“.

Čo sa deje v koži?

Rodina Rosemontovcov sa po úžasnom dobrodružstve v Laponsku vracia do mestského života Paríža... A takisto do jeho znečisteného ovzdušia, ktoré je síce neviditeľné, ale prítomné, a ktoré má vplyv aj na pokožku.
Určité molekuly, ako napríklad ozón, oxid dusičitý a oxid siričitý prispievajú k zápalu, podráždeniu a začervenaniu. Dochádza k zmenám v hydrolipidovom filme, pokožka stráca lipidy a vodu a zvyšuje sa transepidermálna strata vody (pozri Epizódu 7). Zároveň sa pH pokožky stáva kyslejším, čo vedie k ľahšiemu rozmnožovaniu baktérií a k oslabovaniu kožnej bariéry. V neposlednom rade znečisťujúce látky v dôsledku zvýšenej tvorby voľných radikálov urýchľujú oxidáciu buniek, a tým aj starnutie pokožky. 

Názor dermatológa
Dr. Isabelle Baratte, dermatologička z nemocnice Hospices Civils de Lyon, Francúzsko

„Rodina Rosemontovcov napokon nemala problém čeliť laponskej zime a existuje na to dôvod. Najprv každý z rodiny venoval pozornosť príprave pokožky a počas pobytu pravidelne aplikoval odporúčanú starostlivosť. Miera vlhkosti je v Laponsku nižšia a zima je suchá na rozdiel od mierneho podnebia v našich končinách. Napokon je treba pripomenúť, že znečistenie ovzdušia je tam nižšie ako znečistenie, ktorému sú vystavení po návrate do Paríža. Rôzne štúdie jasne dokázali súvislosť medzi znečistením ovzdušia v mestách a kožnou vyrážkou. Vo veľkých mestách je možné pozorovať zvýšený výskyt žihľavky, ekzému, kontaktnej dermatitídy a infekcií. Znečistenie spôsobené cestnou premávkou v mestách má tiež vplyv na tvorbu a zhoršenie ekzému u malých detí. Používanie vhodnej starostlivosti na ošetrovanie suchej pokožky už od prvého roka života je teda viac ako dôležité.“

 

 

 

Naše odporúčané produkty

Micelárna voda rešpektujúca citlivú pokožku

TvárDospelí

Novinka

24h hydratácie a okamžitého komfortu ihneď po sprchovaní

TvárTeloDospelíDetiBábätká

2 v 1 dermo-posilňujúca, vyživujúca starostlivosť obnovujúca zdravie a pohodlie suchej pokožky.

TeloTvárDospelíDetiBábätká

98 % testujúcich malo po použití Atoderm Sprchového oleja okamžite hydratovanú a na dotyk jemnú pokožku. Nemuseli následne použiť telové mlieko.

 

Zapamätajte si

Vitamín E účinne zmierňuje zápal a podráždenie, prispieva k integrite zrohovatenej vrstvy a pôsobí ako antioxidant. Obsahujú ho niektoré produkty určené pre telo a tvár, ako napríklad Atoderm Sprchový olej, Atoderm Krém alebo Atoderm Intensive Baume. Potraviny sú tiež dobrým zdrojom vitamínu E, keďže naše telo si ho nedokáže vyrobiť.

 • Olej z pšeničných klíčkov používaný za studena,
  slnečnicový olej
   
 • Mandle, oriešky, lieskové orechy, píniové orechy, para orechy, pistácie
   
 • Kivi, čučoriedky, fenikel, špenát
   
 • Sardinky a mastné ryby

Najvyššie koncentrácie znečistenia sa vo veľkých mestách objavujú v dvoch kľúčových momentoch. V zime je znečistenie spôsobené akumuláciou znečisťujúcich látok z výfukových plynov vozidiel, ako aj kúrením a priemyselnými aktivitami. V lete sa stretávame s koncentráciou ozónu spojenou so silným slnečným žiarením, so slabou atmosférickou cirkuláciou a silnou cestnou premávkou*. Pokožka je ako prvá vystavená znečisťujúcim látkam, ktoré menia jej početné metabolické procesy (pozri Názor dermatológa). Počas tejto vysokej koncentrácie znečistenia je teda mimoriadne dôležité osvojiť si správne návyky starostlivosti a uprednostniť hydratačné produkty na vytvorenie ochrannej bariéry proti nepriaznivým vplyvom.

*Zdroje: (pollutiepiek.be) a (futura-sciences.com)

Prieskum

Pomohli vám naše rady ochrániť vašu pokožku počas zimného obdobia?

Seriál Atoderm a aké ponaučenie si z neho odnesieme

Starostlivosť o vašu pokožku

Extrémne dobrodružstvo rodiny Rosemontovcov v Laponsku nám ukázalo, že pokožku je treba v zime dobre chrániť a vyživovať, a to aj vtedy, keď je schovaná pod viacerými vrstvami oblečenia. Dúfame, že BIODERMA vám pomohla lepšie pochopiť vašu pokožku počas tohto ročného obdobia a uvedomiť si, aké dôležité je všímať si jej reakcie. S návratom krajších dní prichádzajú ďalšie výzvy, medzi inými znečistenie a slnko! Zostaňte teda ostražití a chráňte vašu pokožku po celý rok!