Allez au contenu Allez à la navigation

Ochráni vašu pokožku počas zimného obdobia Atoderm
#SKINBODYGUARD
Pripravte vašu pokožku čo najlepšie na zimu a prečítajte si rady odborníkov zo spoločnosti BIODERMA.
Pozrite si zbežne etapy a zistite, o čom je každá epizóda
  1. Epizóda 9 POD HRADOM
  2. Epizóda 1 MODRALEK S. R. O.
  1. November
  2. December
  3. Január
  4. Február
 
Epizóda 1
MODRALEK S. R. O.

Koža je fyzickou hranicou medzi vnútrajškom a vonkajškom, medzi nami samými a druhými. Chráni náš organizmus a slúži ako opora nášmu hmatu. Koža je viac než len povrchový obal. Je to plnohodnotný orgán, posol priamo spojený s mozgom. Koža ako miesto výmeny a interakcií zohráva zásadnú úlohu v imunite a má viaceré biologické, chemické a psychologické funkcie. 

Čo sa deje v koži?

Zastaviť baktérie a alergény, rýchlo a dobre zaceliť rany, upozorniť mozog v prípade nežiaduceho vniknutia, regulovať telesnú teplotu, chrániť pred UV žiarením... To sú niektoré úlohy výkonnej kožnej bariéry. Jej ďalšou úlohou je udržiavať optimálnu mieru hydratácie, ktorá je dôležitá na to, aby koža zostala hebká a jemná, ale aj na udržiavanie normálnych fyziologických mechanizmov organizmu. 

Epiderma (pokožka) neustále riadi vstup a výstup vody, pričom dopĺňa stratu vody, ku ktorej dochádza prirodzeným odparovaním vody cez pokožku. V prípade nedostatočnej hydratácie dochádza k zmenám v kožnej bariére.

Názor dermatológa
Dr. Isabelle Baratte, dermatologička z nemocnice Hospices Civils de Lyon, Francúzsko

„Mojim pacientom veľmi často vysvetľujem, že koža sa prirodzene chráni pred nepriaznivými vplyvmi vytváraním hydrolipidového povrchového filmu, ktorý je treba chrániť. Používanie jemného čistiaceho produktu bez obsahu mydla na každodennú hygienu udržiava pleť hebkú v zime aj v lete bez toho, aby sa vysúšala. Je dôležité uviesť, že voda pri sprchovaní alebo kúpaní musí byť vlažná, t. j. s maximálnou teplotou 35 °C! Pre atopickú pokožku je to dokonca len 33 °C. Takto nehrozí riziko, že si rozpustíme tento cenný film, ktorý nás prirodzene chráni.“

Naše odporúčané produkty

Jemná denná hygiena, penivý sprchový gél, rešpektujúci rovnováhu pokožky

TvárTelo

Každodenná výživná a ochranná hygiena na suchú až veľmi suchú pokožku.

TvárTelo

Koža je najväčší a najťažší orgán ľudského organizmu! 
Jej celkový povrch je 
1,5 až 2 m2 u dospelých a jej 
hrúbka dosahuje 3 až 4 mm.

Anketa

Povedali by ste, že máte suchú pokožku?

Tipy a praktické rady

Koža obsahuje približne 30 % z obsahu vody v tele. Aj keď si berie vodu, ktorú potrebuje, priamo z organizmu, odporúča sa vypiť denne 1,5 až 2 litre vody (ak lekár nestanovil inak). Pozor, pitný režim musí byť rozumne rozložený počas celého dňa. Nápoje ako čaj alebo káva sú zahrnuté do tohto množstva! 

 
V BUDÚCEJ EPIZÓDE

VPLYV ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA NA VAŠU POKOŽKU