Allez au contenu Allez à la navigation

 • Biológia & Dermatológia

  BIODERMA Laboratoire dermatologique

  BIODERMA je priekopníkom vo svojom odbore už od sedemdesiatych rokov. Vďaka využitiu poznatkov z biológie v službách dermatológie získala jedinečné odborné znalosti. Tento pôvodný vedecký prístup sa pri výrobe produktov inšpiruje predovšetkým znalosťami kože a jej biologických mechanizmov.

 • Náš model

  Náš model: zdravá koža  

  Náš model: zdravá pokožka. Všetky výskumy spoločnosti Laboratoire Bioderma sa venujú kožným bunkám, zdravej pokožke, ale taktiež rôznym zmenám na koži a kožnej nerovnováhe. Na našu pokožku vplývajú rôzne faktory, či už vnútorné alebo  vonkajšie ( stres, životné prostredie, životný štýl hormonálna nerovnováha, medicínska liečba, starnutie a iné...), ktoré sa na pokožke prejavia rôznymi zmenami na koži a kožnými ochoreniami. Princíp fungovania produktov Bioderma spočíva v znovu obnovení prirodzených funkcii kože a znovunavrátení jej pôvodných vlastností.

 • Náš koncept

  Náš koncept: biologický mimetizmus

  Unikátny koncept: biologický mimetizmus. Výroba produktov BIODERMA sa opiera o poznatky o koži a o jej správnom fungovaní. Preto sú do produktov BIODERMA starostlivo vybrané aktívne látky, ktoré sú pokožkou veľmi dobre tolerované a biomimetické. To znamená, že sú telu vlastné, čiže sa prirodzene v koži nachádzajú.Cieľom Laboratoire BIoderma je aktivovať a znou obnoviť prirodzené funkcie pokožky.

 • Náš cieľ

  Naša cieľ: dermatologická bezpečnosť   

  Absolútna požiadavka: dermatologická bezpečnosť. Laboratoire BIODERMA sa vždy snažila zladiť dokonalú účinnosť a toleranciu na každý typ pleti. Aby sa zaručila najväčšia dermatologická bezpečnosť, obsahujú produkty BIODERMA veľmi obmedzený počet látok a optimálne dávkované účinné zložky. Pre zabezpečenie výbornej tolerancie sa BIODERMA vyhýbalátkam, ktoré by mohli pokožku dráždiť ( parfumy, parabény). Preto všetky používajú patentovaný prírodný komplex DAF (Dermatological Advanced Formulation).

 • Exkluzívne princípy firmy BIODERMA

  8 exkluzívnych princípov firmy BIODERMA

  1. BIOLOGICKÉ patenty 

  Všetky produkty BIODERMA sú výsledkom spolupráce biológov a dermatológov. Obsahujú originálne patenty, ktoré sú založené na prirodzenom biologickom princípe fungovania kože, pôsobia  na príčiny  a následky kožných ochorení.Pokožke znovunavracajú jej prirodzené vlastnosti a správne fungovanie.

  2. Kožná tolerancia

  Zloženie každého produktu BIODERMA zlepšuje toleranciu kože tým, že znižuje jej citlivosť a zvyšuje jej odolnosť voči vonkajším vplyvom vďaka unikátnemu patentu D.A.F., Dermatological Advanced Formulation.                

  3. DERMATOLOGICKÁ bezpečnosť

  3 absolútne pravidlá na dokonalú efektívnosť a lepšiu toleranciu: využívať len látky, ktoré sú nevyhnutné, vyberať tie najčistejšie aktívne látky a využívať ich v správnom množstve, uprednostniť látky, ktoré sa už nachádzajú v koži.

  4. Vedecky uznané aktívne zložky

  Všetky látky a prísady používané značkou BIODERMA spĺňajú dve základné kritériá nevyhnutné pre naše zloženie: biologickú účinnosť a dermatologickú bezpečnosť.  

  5. Výlučný zoznam

  BIODERMA sa vo svojich požiadavkách riadi odporúčaniami vydaných zdravotníckymi inštitúciami a zaväzuje sa vylúčiť všetky neisté " dráždivé" dermatologické látky ako parabény, ftaláty, nitrosamíny, chlorfenesin, formol a formaldehydy.    
   

  6. Bezpečnosť a účinnosť

  Všetky produkty BIODERMA rešpektujú tie najprísnejšie odporúčania  zdravotníckych inštitúcií a dermatologických spoločností.  

  7. Klinické štúdie

   Všetky produkty BIODERMA sú predmetom klinických štúdií realizovaných pod prísnym dohľadom odborníkov – dermatológov, alergológov a toxikológov. Tieto štúdie sú publikované v popredných odborných časopisoch.
   

  8. Istota dohľadania 

  BIODERMA sa zaviazala kontrolovať a sledovať pôvod používaných prísad a produktov rešpektovaním noriem platných v kozmetickom priemysle. Celá výroba produktov Bioderma je prísne monitorovaná v každom kroku ( od výskumu cez výrobu až po distribúciu.