Chybová správa

Could not retrieve the oEmbed resource.

Ekobiológia: ochrana pokožky

Keď pokožka trpí, mali by sme ju namiesto prehnanej starostlivosti naučiť, ako správne fungovať.

Z tejto vízie vytvoril francúzsky farmaceut a biológ Jean-Noël Thorel NAOS, spoločnosť inšpirovanú životom a poháňanú srdcom.

Zistite viac o spoločnosti NAOS a jej jedinečnom prístupe, ekobiológii. Cieľom ekobiológie je rešpektovať kožný ekosystém a zachovať jeho prirodzené zdravie

BIODERMA je biológia v službách dermatológie a dermatológia v službách zdravia.

Bioderma - woman

Pokožka sa každý deň musí prispôsobovať prostrediu, ktoré ovplyvňuje jej rovnováhu a zdravie. Znečistenie, poveternostné podmienky, UV žiarenie, choroba, medikamentózna liečba, starnutie... Všetky tieto faktory pokožku oslabujú, narušujú jej rovnováhu a prirodzenú obranyshopnosť. Stáva sa citlivejšou a podráždenejšou. Môžu sa na nej objaviť znamienka, začervenanie a podráždenie. Pokožka každého človeka reaguje v závislosti od svojej DNA rôznym spôsobom.

Sme presvedčení, že pôsobenie na viditeľné príznaky nestačí. Aby sme sa o pokožku a jej zdravie skutočne účinne starali, musíme ju chrániť pred vonkajšími vplyvmi (počasie, liečba, znečistenie), riešiť príčiny jej nerovnováhy a zároveň rešpektovať jej prirodzenosť. Spoločne s dermatológmi a zdravotníkmi navrhujeme produkty, ktoré budú pôsobiť preventívne a dopĺňať dermatologickú liečbu.

Jadrom našich produktov je revolučný, ale rešpektujúci prístup, ktorý NAOS posledných 40 rokov presadzuje: ekobiológia.

Ekobiológia je vedecký prístup, ktorý kombinuje ekosystém a biológiu pokožky. Tento prístup, ktorý sa radikálne líši od tradičnej kozmetiky, považuje pokožku za živý ekosystém, ktorého prírodné zdroje a mechanizmy je potrebné chrániť a zachovať.

Ekobiológia pochádza z hlbokého porozumenia pokožke. Pokožka je plná živých buniek, neustále sa vyvíja a prispôsobuje nášmu telu i okolitému svetu. Náš prístup pomáha pokožke prispôsobiť sa vonkajšiemu prostrediu a obnoviť svoje prirodzené funkcie vlastnými silami.

Ekobiológia je srdcom našich produktov preto, aby boli bezpečné, podporovali kožnú bariéru a účinkovali s ohľadom na citlivosť pokožky.

Koža je dynamický ekosystém plný živých buniek, ktoré interagujú so svojím prostredím. Zaviazali sme sa vyvíjať produkty, ktoré rešpektujú tento ekosystém a ktoré budú ľahko vstrebané do pokožky. Preto sme pri výbere prísad a zloženia našich produktov stanovili veľmi špecifické kritériá: uprednostňujeme čisté prísady, ktoré sú už v pokožke prítomné alebo blízke prirodzeným zložkám pokožky.

Naša pokožka je živá, neustále sa obnovuje, komunikuje a prispôsobuje sa. Pokožka je náš najlepší spojenec. Preto naše produkty pomáhajú pokožke prispôsobiť sa a znovu získať rovnováhu tým, že podporujú a posilňujú jej prirodzené mechanizmy.

company- biology formulation

Pokožka je neustále ovplyvňovaná vonkajšími vplyvmi (klíma, slnko/svetlo, znečistenie, hygienické návyky, oblečenie, klimatizácia…), ale tiež vnútornými vplyvmi (zdravotný stav, hormóny, jedlo/strava, nálada, spánok, lieky, fajčenie, fyzická aktivita…).

Keď pokožka trpí alebo keď je poškodená, myslíme si, že je dôležité zvoliť komplexný prístup a neriešiť následky, ale príčiny problémov. Len tak je zaistený trvalý účinok.

Príroda najlepšie vie, ako fungovať, ako rásť, ako sa vyvíjať, ako sa prispôsobiť... Tiež pokožka je inteligentný živý orgán, ktorý vie, ako urobiť veci efektívne a udržateľne. Preto sa snažíme napodobňovať to, čo robí príroda najlepšie, a zdravá pokožka je naším prvým zdrojom inšpirácie. Fungovanie našich produktov sa snaží čo najpresnejšie napodobniť alebo napodobňovať štruktúru a mechanizmy zdravej pokožky.

Aby sme rešpektovali každú citlivosť pokožky a dlhodobo chránili jej zdravie, je ekobiológia srdcom všetkých našich produktov. 

Vďaka nášmu ekologickému prístupu, štúdiu biológie kože s jej vnútornými a vonkajšími interakciami, vám naše produkty pomáhajú zlepšovať kvalitu života.

 • Dr Sandra Skotnicki interview

  Doktorka Sandra Skotnicki, odborná asistentka na Lekárskej fakulte Univerzity v Toronte.

  Ekobiológia je v podstate interakcia človeka s prostredím, ktorá zachováva pokožku tak, ako má byť.

  Doktorka Sandra Skotnicki, odborná asistentka na Lekárskej fakulte Univerzity v Toronte.

BIODERMA

Na udržanie zdravej pokožky. Dlhodobo. 

www.bioderma.com

Esthederm

Na pomoc kráse v plynúcom čase.

www.esthederm.com

Etat Pur

Na poskytovanie pokožke len toho, čo potrebuje. O nič viac a o nič menej.

www.etatpur.com

Spoločnosť NAOS sa už 40 rokov venuje starostlivosti o pokožku. Prístup Starostlivosť na prvom mieste stelesňuje naše ambície týkajúce sa starostlivosti, ktorú chce NAOS priviesť do sveta: zdravie, pohoda, pozornosť, ohľaduplnosť, náklonnosť a láska. Starostlivosť na prvom mieste je princíp, ktorý riadi náš prístup k starostlivosti o pokožku, rovnako ako o ľudí a svet okolo nás.

Bioderma chce stále dávať svoje odborné znalosti v biológii do služieb dermatológie a starať sa a sprevádzať pacientov na celom svete a ich citlivú pleť.

V spoločnosti Bioderma sa venujeme starostlivosti, podpore a zlepšovaniu kvality života každého človeka. Neustále sa snažíme inovovať a ponúkať účinné dermatologické riešenia, ktoré skutočne rešpektujú pokožku a ktoré sa ľahko používajú každý deň.

Care first. NAOS

Transparentnosť receptúr a bezpečnosť pokožky vždy patrili medzi najvyššie priority spoločnosti NAOS.

  Ask. NAOS.com je online platforma, na ktorej sú uvedené všetky zložky, patenty a technológie použité v značkových produktoch NAOS. 

  Pri každej zložke nájdete informácie o: 

  • jej povahe: o čo ide (vitamín, rastlinný výťažok, olej, maslo atď.); 
  • jej pôvode: ako sa získava (rastlinný výťažok, minerálna látka, syntetický alebo biotechnologický pôvod atď.);  
  • jej role: ako funguje v danej formule (zvláčnenie, upokojenie, čistenie, podoba textúry atď.). 

  Táto služba je k dispozícii na platforme Ask. NAOS.com alebo po naskenovaní QR kódu z našich produktov. 

  • our-company_Ask.Naos

   Na platforme Ask.NAOS.com si môžete vybrať nezávisle 

   • 450 receptúr  
   • 650 zložiek  
   • 40 patentov