Allez au contenu Allez à la navigation

História firmy BIODERMA : Inovácia, Výskum

História firmy Bioderma

Značka BIODERMA bola vždy verná svojmu presvedčeniu a nasledovala svoju intuíciu. Pri výskume produktov sa prikláňa k pochopeniu biológie kože, túžbe inovovať a zúčastňovať sa na dermatologických prelomových objavoch. Je to vzrušujúce dobrodružstvo, ktoré píše svoj príbeh deň čo deň na celom svete.

 • Lekárnik a koncept 

  Všetko sa začalo v sedemdesiatych rokoch so Jeanom-Noëlom Thorelom, priekopníckym lekárnikom, ktorý vďaka svojim rozhovorom s poprednými svetovými odborníkmi z oblasti biológie a dermatológie prišiel s radikálnym prístupom k dermokozmetike. Vyvinul svoje prvé patenty, čím položil základy filozofie BIODERMY: biológia v službách dermatológie.

 • 1977 – Prvý prelom inovácií 

  1977 – Prvý prelom inovácií symbolizujúcich inovatívnu stratégiu Laboratoire Bioderma bol produkt vlasovej kozmetiky -  šampón Nodé – prvá inovačná lastovička na trhu. Neskôr sa k nemu pridalo veľa ďalších produktov BIODERMA. Názov Nodé pochádza z NOn-DEtergence - bez detergentov a podčiarkuje originálnosť zloženia šampónu, ktoré po prvý raz umožňuje šetrne umyť vlasy bez toho, aby sa narúšali. Tento patent rešpektuje fyziológiu vlasovej cibuľky a zachováva lipidický film vlákien a vlasovej pokožky. Vlasy zanecháva jemné a lesklé. Produkty radu Nodé oslavujú svoj obrovský úspech dodnes.

 • Od roku 1985 – rozvoj dynamiky v inováciach so zdravotníckym personálom         

  Osem rokov po uvedení prvých produktov na trh a do lekární BIODERMA napreduje a zameriava sa na úzku spoluprácu s odborníkmi na kožu -  dermatológmi. BIODERMA sa vždy snažila splniť očakávania lekárov a vyvíjala svoje produkty vždy na základe ich požiadaviek a potrieb pacientov. Aj v dnešnej dobe táto úzka spolupráca Laboratoire Bioderma a lekárov zaručuje pacientom neustále inovácie. V tom istom období sa nadviazali vzťahy s lekárňami, ktoré poskytujú jednak cennú spätnú väzbu o tom, ako produkty vnímajú spotrebitelia, ale aj cenné a odborné rady pre pacientov.

 • 1992 – čas veľkých inovácií  

  "Sme odborníkmi v našej oblasti: koža, biológia, dermatológia. Naša vízia, ako budeme pokračovať, sa odlišuje od ostatných, pretože sa nepozastavujeme nad tým, ako opraviť nedokonalosti kože, ale naším cieľom je umožniť koži postupne sa prispôsobiť prostrediu a nášmu životnému štýlu. Spôsob, akým to  robíme, je pre nás rovnako dôležitý ako to, čo robíme. Naša existencia a naše vzťahy s ostatnými sú založené na tomto princípe." Značka stále ťaží z presvedčenia Jeana-Noëla Thorela. Všetky inovácie spoločnosti BIODERMA sa začínajú kožou, jej funkciou a biológiou. Od začiatku, a predovšetkým od deväťdesiatych rokov laboratórium BIODERMA vyvinulo veľký počet produktov založených na kľúčových inováciách, ponúkajúcich nové možnosti, ako splniť očakávania dermatológov a potreby ich pacientov. Tieto inovácie sa týkajú predovšetkým oblasti citlivej pokožky, mastnej pokožky, suchej a dehydratovan  ej pokožky, fotoprotekcie a vlasovej starostlivosti.

 • 2001 – medzinárodná dimenzia

  Otvorenie prvej pobočky v Taliansku v roku 2001 oficiálne znamená internacionalizáciu laboratórií BIODERMA, ktorá sa začala v roku 1990. Urobili sme zmenu potrebnú na to, aby sme zostali čo najbližšie každej trhovej realite. Cieľ: Pochopiť očakávania dermatológov, lekárnikov a ich pacientov, ktoré sa v jednotlivých krajinách podstatne líšia. Rešpektovať geografické, kultúrne a fyziologické rozdiely a prispôsobiť sa zdravotníckym pracovníkom po celom svete. Laboratóriá BIODERMA sú v súčasnosti zastúpené takmer v 100 krajinách sveta prostredníctvom dcérskych spoločností, obchodných miest, výskumných stredísk, súkromného a univerzitného partnerstva.

 • 2009 – spoločný záväzok   

  V novembri 2009 začínajú laboratóriá BIODERMA podnikať svoje prvé sociálne orientované misie v severnom Vietname. Odvtedy sme pomocou francúzskych lekárov, predovšetkým dermatológov, francúzskych lekárnikov a rôznych humanitárnych združení, podnikli sériu misií vo Vietname a v Kambodži. Cieľ : Poskytnúť miestnemu obyvateľstvu lekársku pomoc, informačné zdroje a ďalší potrebný materiál. Všetky tieto akcie sú pretkané duchom, ktorý poháňa firmu Bioderma zo dňa na deň a hlboko vyjadruje a háji ľudské hodnoty ako veľkorysosť, solidaritu a spolupatričnosť.

 • 2011 – dermatológia postupujúca s nadáciou BIODERMA 

  Nadácia BIODERMA bola založená v roku 2011, sponzorovaná Fondation de France. Má zásadné poslanie – podporovať rozvoj dermatológie po celom svete. Nadácia BIODERMA aktívne pomáha šíriť znalosti dermatológie medzi lekármi po svete a šíri základný biologický výskum prostredníctvom etického a sociálne zodpovedného prístupu. Symbolom Nadácie BIODERMA oddanej dermatológii je “svet Rendez-Vous v dermatológii”, čo je unikátne každoročné stretnutie špičkových odborníkov zo všetkých kontinentov, na ktorom prebieha prvotriedna výmena skúseností a informácií a odovzdávanie know-how.