BIODERMA je dermatologická značka spoločnosti NAOS zaoberajúca sa zdravím

Bioderma - focus on the skin

Keď pokožka trpí, mali by sme ju namiesto prehnanej starostlivosti naučiť, ako správne fungovať.

Z tejto vízie vytvoril francúzsky farmaceut a biológ Jean-Noël Thorel NAOS, spoločnosť inšpirovanú životom a poháňanú srdcom.

Zistite viac o spoločnosti NAOS a jej jedinečnom prístupe, ekobiológii. Cieľom ekobiológie je rešpektovať kožný ekosystém a zachovať jeho prirodzené zdravie

BIODERMA je biológia v službách dermatológie a dermatológia v službách zdravia.

Bioderma - woman

Pokožka sa každý deň musí prispôsobovať prostrediu, ktoré ovplyvňuje jej rovnováhu a zdravie. Znečistenie, poveternostné podmienky, UV žiarenie, choroba, medikamentózna liečba, starnutie... Všetky tieto faktory pokožku oslabujú, narušujú jej rovnováhu a prirodzenú obranyshopnosť. Stáva sa citlivejšou a podráždenejšou. Môžu sa na nej objaviť znamienka, začervenanie a podráždenie. Pokožka každého človeka reaguje v závislosti od svojej DNA rôznym spôsobom.

Sme presvedčení, že pôsobenie na viditeľné príznaky nestačí. Aby sme sa o pokožku a jej zdravie skutočne účinne starali, musíme ju chrániť pred vonkajšími vplyvmi (počasie, liečba, znečistenie), riešiť príčiny jej nerovnováhy a zároveň rešpektovať jej prirodzenosť. Spoločne s dermatológmi a zdravotníkmi navrhujeme produkty, ktoré budú pôsobiť preventívne a dopĺňať dermatologickú liečbu.

Jadrom našich produktov je revolučný, ale rešpektujúci prístup, ktorý NAOS posledných 40 rokov presadzuje: ekobiológia.

Ekobiológia je vedecký prístup, ktorý kombinuje ekológiu a biológiu pokožky. Tento prístup, ktorý sa radikálne líši od tradičnej kozmetiky, považuje pokožku za živý ekosystém, ktorého prírodné zdroje a mechanizmy je potrebné chrániť a zachovať.

Ekobiológia pochádza z hlbokého porozumenia pokožke. Pokožka je plná živých buniek, neustále sa vyvíja a prispôsobuje nášmu telu i okolitému svetu. Náš prístup pomáha pokožke prispôsobiť sa vonkajšiemu prostrediu a obnoviť svoje prirodzené funkcie vlastnými silami.

Ekobiologie je srdcom našich produktov preto, aby boli bezpečné, podporovali kožnú bariéru a účinkovali s ohľadom na citlivosť pokožky.

Koža je dynamický ekosystém plný živých buniek, ktoré interagujú so svojím prostredím. Zaviazali sme sa vyvíjať produkty, ktoré rešpektujú tento ekosystém a ktoré budú ľahko vstrebané do pokožky. Preto sme pri výbere prísad a zloženia našich produktov stanovili veľmi špecifické kritériá: uprednostňujeme čisté prísady, ktoré sú už v pokožke prítomné alebo blízke prirodzeným zložkám pokožky.

Naša pokožka je živá, neustále sa obnovuje, komunikuje a prispôsobuje sa. Pokožka je náš najlepší spojenec. Preto naše produkty pomáhajú pokožke prispôsobiť sa a znovu získať rovnováhu tým, že podporujú a posilňujú jej prirodzené mechanizmy.

company- biology formulation

Pokožka je neustále ovplyvňovaná vonkajšími vplyvmi (klíma, slnko/svetlo, znečistenie, hygienické návyky, oblečenie, klimatizácia…), ale tiež vnútornými vplyvmi (zdravotný stav, hormóny, jedlo/strava, nálada, spánok, lieky, fajčenie, fyzická aktivita…).

Keď pokožka trpí alebo keď je poškodená, myslíme si, že je dôležité zvoliť komplexný prístup a neriešiť následky, ale príčiny problémov. Len tak je zaistený trvalý účinok.

our-company_act-on-causes-and-consequences-of-skin-imbalances

Príroda najlepšie vie, ako fungovať, ako rásť, ako sa vyvíjať, ako sa prispôsobiť... Tiež pokožka je inteligentný živý orgán, ktorý vie, ako urobiť veci efektívne a udržateľne. Preto sa snažíme napodobňovať to, čo robí príroda najlepšie, a zdravá pokožka je naším prvým zdrojom inšpirácie. Fungovanie našich produktov sa snaží čo najpresnejšie napodobniť alebo napodobňovať štruktúru a mechanizmy zdravej pokožky.

our-company_be-driven-by-biomimetism

Aby sme rešpektovali každú citlivosť pokožky a dlhodobo chránili jej zdravie, je ekobiológia srdcom všetkých našich produktov. 

our-company_Ecobiology is-at-the-heart-of-all-our-products

Vďaka nášmu ekologickému prístupu, štúdiu biológie kože s jej vnútornými a vonkajšími interakciami, vám naše produkty pomáhajú zlepšovať kvalitu života.

 • Dr Sandra Skotnicki interview
  Doktorka Sandra Skotnicki, odborná asistentka na Lekárskej fakulte Univerzity v Toronte.

  Ekobiológia je v podstate interakcia človeka s prostredím, ktorá zachováva pokožku tak, ako má byť.

  Doktorka Sandra Skotnicki, odborná asistentka na Lekárskej fakulte Univerzity v Toronte.

BIODERMA

Na udržanie zdravej pokožky. Dlhodobo. 

www.bioderma.com

Esthederm

Na pomoc kráse v plynúcom čase.

www.esthederm.com

Etat Pur

Na poskytovanie pokožke len toho, čo potrebuje. O nič viac a o nič menej.

www.etatpur.com

Spoločnosť NAOS sa už 40 rokov venuje starostlivosti o pokožku. Prístup Starostlivosť na prvom mieste stelesňuje naše ambície týkajúce sa starostlivosti, ktorú chce NAOS priviesť do sveta: zdravie, pohoda, pozornosť, ohľaduplnosť, náklonnosť a láska. Starostlivosť na prvom mieste je princíp, ktorý riadi náš prístup k starostlivosti o pokožku, rovnako ako o ľudí a svet okolo nás.

Bioderma chce stále dávať svoje odborné znalosti v biológii do služieb dermatológie a starať sa a sprevádzať pacientov na celom svete a ich citlivú pleť.

V spoločnosti Bioderma sa venujeme starostlivosti, podpore a zlepšovaniu kvality života každého človeka. Neustále sa snažíme inovovať a ponúkať účinné dermatologické riešenia, ktoré skutočne rešpektujú pokožku a ktoré sa ľahko používajú každý deň.

Care first. NAOS

Transparentnosť receptúr a bezpečnosť pokožky vždy patrili medzi najvyššie priority spoločnosti NAOS.

Ask. NAOS.com je online platforma, na ktorej sú uvedené všetky zložky, patenty a technológie použité v značkových produktoch NAOS. 

Pri každej zložke nájdete informácie o: 

 • jej povahe: o čo ide (vitamín, rastlinný výťažok, olej, maslo atď.); 
 • jej pôvode: ako sa získava (rastlinný výťažok, minerálna látka, syntetický alebo biotechnologický pôvod atď.);  
 • jej role: ako funguje v danej formule (zvláčnenie, upokojenie, čistenie, podoba textúry atď.). 

Táto služba je k dispozícii na platforme Ask. NAOS.com alebo po naskenovaní QR kódu z našich produktov. 

 • our-company_Ask.Naos

  Na platforme Ask.NAOS.com si môžete vybrať nezávisle 

  • 450 receptúr  
  • 650 zložiek  
  • 40 patentov  

   

Pretože starostlivosť o druhých je kľúčom nášho úsilia, ponúka vám NAOS (so značkami BIODERMA, Institut Esthederm a Etat Pur) osobné dermatologické poradenstvo.
Koučovia NAOS vám pomôžu lepšie porozumieť pokožke a starostlivosti o ňu.
Náš tím špecialistov vzdelaných v ekobiológii je tu, aby vám načúval, ponúkol pomoc a bol vaším sprievodcom.

Rovnako ako všetky produkty navrhnuté spoločnosťou NAOS aj dermatologické produkty značky BIODERMA vznikajú a vyrábajú sa vo Francúzsku. 
Za všetky priemyselné, výskumné a vývojové aktivity spoločnosti NAOS zodpovedá jediná prevádzkareň v Aix-en-Provence, čo umožňuje úplnú kontrolu nad hodnotovým reťazcom našich produktov.
Spoločnosť NAOS si z hľadiska noriem farmaceutického odvetvia sama stanovuje prísne kritériá, čo vedie k získavaniu jedinečných ekobiologických odborných poznatkov a ku kvalite

our-company_french-quality