Allez au contenu Allez à la navigation

30 Január 2020

Hyperpigmentácia: ako riešiť tmavé pigmentové škvrny

hyperpigmentácia:
čo to je a ako rozpoznať prvé znaky?

Hladká a zjednotená pokožka je znakom krásnej a zdravej pleti. Vplyvom rôznych vonkajších a vnútorných faktorov, s ktorými pokožka príde denne do styku, však môžu na pleti vznikať postupom času pigmentové škvrny - tmavšie miesta, ktoré dermatológovia označujú za lokálnu hyperpigmentáciu. Tieto škvrny sú dôsledkom zvýšenej tvorby melanínu a spôsobujú, že pokožka tmavne, stráca jas a nepôsobí zjednotene. 

Čo spôsobuje hyperpigmentáciu a akú úlohu má melanín 

Slnečné lúče, znečistené ovzdušie, jazvy po akné alebo hormonálne zmeny, naša pokožka si pamätá všetko, čoho sa na nej dopustíme, rovnako ako to, čo sa na ňu pôsobí zvonka. Takisto hrajú rolu genetické predispozície. 

S každým z týchto faktorov navyše súvisí aj samotný melanín -> ten má totiž štandardne za úlohu dodať odtieň a tón. Niektoré melanocity však fungujú po celý rok a pritom vylučujú väčšie množstvo samotného melanínu. Ten sa potom hromadí nerovnomerne na pokožke, a to má za dôsledok práve pigmentové škvrny.
 

S akými typmi hyperpigmentácie sa stretnete
 

MELASMA - “tehotenská maska”
Vyzerá ako symetrická maska na tvári s nepravidelným okrajom a vyskytuje sa najčastejšie na častiach tváre, ktoré sú vystavené slnku. Postihuje nielen ženy v tehotenstve, ale aj mužov s genetickou predispozíciou, v dôsledku hormonálnej nerovnováhy či pôsobením slnečných lúčov

LENTIGO - “starecké škvrny”
Postihuje časti tela vystavené slnku  -  ruky, ramená, tvár. S vekom môžu pribúdať, najrozšírenejšími sú po päťdesiatke. Často si ich spájame so slnečnými popáleninami a častým opaľovaním v mladom veku.

POZÁPALOVÁ HYPERPIGMENTÁCIA
Škvrny nepravidelného tvaru s nepravidelnými okrajmi sa vyskytujú ako dôsledok poškodenia pokožky v mieste výskytu akné, jaziev, popálenia alebo estetického zákroku. Vyskytujú sa u žien aj mužov bez ohľadu na vek či typ pleti.

 

Inovácia v boji s hyperpigmentáciou: LumiReveal™ Technology

Existuje mnoho dermatologických ošetrení, ktoré hyperpigmentáciu dokážu zmierniť. Bioderma sa inšpirovala tými najlepšími a najúčinnejšími z nich a vyvinula Pigmentbio a patent LUMIREVEALTM TECHNOLOGY, ktoré dokážu účinne eliminovať veľkosť a intenzitu pigmentových škvŕn a to konkrétne v troch krokoch: 

  • Dokáže zasiahnuť v mieste zápalu a zamedziť tak vzniku pozápalovej hyperpigmentácii
  • Spomaľuje/redukuje produkciu melanínu
  • Podporuje obnovu kožných buniek

Rad Pigmentbio

Samotné produkty radu Pigmentbio potom poskytujú vďaka optimalizovanej kombinácii vitamínov C, E a PP:

  • podporu kožnej bariéry
  • intenzívnu hydratáciu a antioxidáciu
  • prevenciu starnutia pleti

Pigmentbio rutina obsahuje štyri kroky. Začnite s Pigmentbio H20, zosvetľujúcou micelárnou vodou. Tou pleť očistíte a zároveň maximalizujete účinok ďalšej starostlivosti. Ďalej naneste Pigmentbio Denný krém SPF50+, ktorý je skvelým podkladom pod make-up a chráni pred slnečným žiarením. Naopak večer aplikujte Pigmentbio C-Concentrate - zosvetľujúci korektor, ktorý intenzívne bojuje s tmavými škvrnami a postará sa o rozjasnenú pleť. Rutinu zakončite Pigmentbio Nočným Sérom, ktoré na pleť pôsobí počas spánku a navráti jej žiarivosť.

Kde sú produkty z rady Pigmentbio k dispozícii? Pozrite sa na zoznam vybraných partnerských lekární.

Ďalšie informácie sa potom dozviete  na našej stránke tu, ktorá je venovaná práve hyperpigmentácii a produktom Bioderma, ktoré vám s ňou pomôžu. 

V najbližších dňoch chystáme ďalší článok, v ktorom sa budeme venovať spôsobom liečby hyperpigmentácie z pohľadu medicíny.