Allez au contenu Allez à la navigation

08 April 2019

Prebuďte svoju pleť zo zimného spánku

prebuďte svoju pleťzo zimného spánku

So začínajúcou jarou prišli aj prvé teplé slnečné lúče, na ktoré niektorí z nás čakali celú zimu. Zmena ročného obdobia sa ale môže prejaviť aj na vašej pokožke. S príchodom jari sa totiž telo čistí – prebúdza sa zo zimného spánku a to so sebou prináša potrebu detoxikovať organizmus. Už naši predkovia dodržiavali vždy na začiatku roku obdobie pôstu a nebolo to len tak bezdôvodne. Organizmus sa úplne očistil a pripravil sa tak na nové obdobie. A na nové obdobie by sme mali pripraviť aj našu pleť. Viete ako na to?

Prebuďte svoju pleť

 

Doplňte živiny, nech sa pleť rozžiari

V zime je naša koža vystavená mnohým negatívnym vplyvom. Chlad, mráz, časté zmeny teplôt pri prechode z vykúrených miestností do zimy, alebo suchý vzduch z kúrenia, ktorý našu pokožku vysušuje. Všetky tieto faktory spôsobujú, že naša koža môže na konci zimy pôsobiť unavene a slabo. S príchodom jari, kedy sa aj v prírode mení všetko zo zimnej šedi do farieb, môžeme rovnako tak rozžiariť aj našu pleť. Stačí jej dodať tie správne živiny. Doprajte svojej pokožke intenzívnu starostlivosť v podobe hydratujúcej masky Sensibio, ktorá je vysoko znášanlivá, a je tak vhodná pre všetky typy pleti, vrátane tej citlivej. Obsahuje patentovaný komplex ToléridineTM, ktorý dokáže okamžite upokojiť prejavy senzitívnej pleti a pôsobí trvalo proti zápalu. Vďaka obsiahnutým hydratačným látkam obnovuje maska jas pokožky a perfektne ju pripravuje na jar.

Už žiadne kruhy pod očami. Povedzte zbohom unavenej pleti

Unavená pleť sa môže prejavovať rôzne. Napríklad pnutím, podráždením a dobre známymi kruhmi pod očami. To dokáže vyriešiť očný gél-krém Sensibio určený pre každodennú starostlivosť. Nielen, že okamžite upokojuje podráždenie v oblasti očí, posilňuje taktiež odolnosť kože voči vonkajším vplyvom, zvyšuje prah tolerancie pokožky a vďaka kyseline hyalurónovej zabraňuje vzniku mimických vrások. Naviac obsahuje kofeín, ktorý vašu pleť doslova prebudí. Naneste ho ráno alebo večer na očné viečka a očné okolie. Predtým tieto partie očistite micelárnou vodou Sensibio H2O alebo čistiacim mliekom. Potom jemne vmasírujte, až kým sa gél nevstrebe. Sami uvidíte, ako sa vaša pokožka rozžiari.

Prebuďte svoju pleť

 

Dodajte pleti hydratáciu, aby bola pružná a pripravte ju na slnko

Zdravá pleť vyzerá pružne a je jemná na dotyk. Po zime však môže byť vaša pleť dehydratovaná, nedostatok vody v koži spôsobuje suchosť a môžu sa na nej vytvárať šupinky. S príchodom jari dodajte vašej pokožke okrem živín taktiež dostatok vlahy a do svojej každodennej kozmetickej rutiny zaraďte čistiaci Sensibio Gel Moussant, ktorý už po dvoch týždňoch používania zvyšuje hydratáciu pleti až o 77 %. Vďaka svojej vysokej znášanlivosti je vhodný aj pre tú najcitlivejšiu pleť. Zabúdať by sme ale nemali ani na to, že s jarným slnkom môže prísť taktiež skryté nebezpečenstvo v podobe negatívneho UVA a UVB žiarenia. Prvé jarné lúče sa totiž často podceňujú a môžu byť zákernejšie, ako si myslíme. Našu pokožku by sme pred nimi mali preto dostatočne chrániť. Ideálnym pomocníkom je opaľovací krém na tvár Photoderm MAX Aquafluid neutrálny SPF 50+. Má ultra-ľahkú bezfarebnú textúru, ktorá nezanecháva biele stopy ani mastný film a pokožka sa tak neleskne. Môžete ho preto použiť ako podklad pod make-up a svoju kožu zároveň ochrániť pred slnkom. Okrem základného bezfarebného krému je dostupný aj v dvoch tónovaných variantách, svetlej a tmavej.

Produkty Bioderma pre citlivú pleť si môžete kúpiť online na e-shopoch a taktiež v lekárňach.