Napriek tomu, že je očné okolie tak krehké, očné viečka za deň žmurknú až 10 000x a k tomu sa ich až stokrát denne dotýkame. V očných vačkoch sa tiež ľahko nahromadia alergény zo vzduchu a dráždivé molekuly z kozmetiky, ktorú denne používame.

Až tretina z nás má skúsenosť so zápalom, podráždením očných viečok alebo s atopickým ekzémom na očných viečkach. Tie sa často prejavia v dobe, kedy ich najmenej čakáme a potrebujeme, a to najmä u žien (80 %). Ženy totiž používajú očnú kozmetiku, ktorá môže byť jedným z dôvodov, prečo sa zápal objaví. Červené a podráždené viečka nás potom, samozrejme, obmedzujú ako v bežnom, tak v profesijnom živote. O to horšie, keď sa zápaly vracajú opakovane.

 

Zápal: prejavy a liečba

Zápal najčastejšie začína začervenaním a podráždením, potom sa objaví svrbenie a prípadne opuch a suchá koža. To všetko v rámci niekoľkých dní. Väčšina ľudí, ktorí trpia zápalom alebo podráždením očných viečok, pritom liečbu vôbec nekonzultuje so svojím lekárom – uspokojí sa s rýchlou návštevou lekárne. Nech už je podráždenie očného viečka spôsobené atopickým ekzémom, kontaktným alebo alergickým ekzémom, skutočnú príčinu sa tak väčšinou nedozvie.

Lekári najčastejšie predpisujú na zápal alebo podráždenie očných viečok dermokortikosteroidy a upokojujúci krém. Odporúčame tiež niekoľko dní nepoužívať mejkap. Po ústupe sa väčšinou vraciame k obvyklej kozmetickej rutine, vrátane používania dekoratívnej kozmetiky, odličovačov alebo čistiacej kozmetiky, ktorá môže obsahovať škodlivé látky alebo vyžaduje nešetrné trenie. To pokožku oslabuje a bohužiaľ opäť vytvára správne podmienky na vznik nového zápalu – tak sa podráždenie viečok pravidelne vracia, a dokonca sa môže stať chronickým.

 

Dopad podráždenia očných viečok na kvalitu života

Oči sú niečím, čo nemôžeme v dennom kontakte s ďalšími ľuďmi skryť, a preto hrajú veľkú rolu v tom, ako sebavedomo sa cítime a ako pohodlne sa nám komunikuje s ostatnými.

Medzi estetické nepohodlia, ktoré vďaka zápalu alebo podráždeniu cítime, sú opuch, začervenanie, alebo suchá olupujúca sa koža – to všetko mení fyzickú integritu tváre.

Medzi fyzické prejavy patria pocity pálenia, mravčenia, pnutia a intenzívne svrbenie, ktoré môžu pôsobiť okrem nepohodlia i bolesť. Také dopady majú, samozrejme, vplyv na našu náladu i na to, ako sa cítime. Vyhýbame sa kontaktu s ostatnými, necítime sa istí v komunikácii a chronické podráždenie môže sprevádzať pocit frustrácie. Nie je divu, že hľadáme riešenie, ktoré je okamžité a trvalé.

Atoderm Intensive Eye je ošetrujúca starostlivosť 3v1 o podráždené očné viečka, ktorá upokojuje, obnovuje a odstraňuje mejkap. Môžete ju používať každý deň i v období, kedy vzniká zápal.

Na jej aplikáciu nie je potrebné nadmerné trenie pleti, pretože sa dobre vstrebáva a má jemnú štruktúru. Zároveň zamedzuje podráždeniu pleti a o pokožku sa stará v dobe, kedy zápal začína, i v dobe pokoja. Jej zloženie zaručuje vysokú toleranciu a pôsobí i ako preventívna starostlivosť pred vznikom ďalších zápalov alebo podráždenia. Atoderm Intensive Eye možno použiť ako produkt na upokojenie a obnovu pokožky, a tiež na čistenie pleti očného okolia a odličovač mejkapu.

Starostlivosť o pokožku cez deň

Veľmi suché, podráždené až atopické očné viečka

Patent Skin Barrier Therapy™

Atoderm Intensive eye

(3 hodnotenia)

Každodenná starostlivosť 3v1 na podráždené očné viečka: upokojuje, obnovuje a odstraňuje make-up.

Pre koho ?

Pre celú rodinu (okrem predčasne narodených dojčiat)