Allez au contenu Allez à la navigation

27 July 2017

AKO V LETE HYDRATOVAŤ PLEŤ A ZÁROVEŇ JU UDRŽAŤ KRÁSNE OPÁLENÚ?

AKO V LETE HYDRATOVAŤ PLEŤ A ZÁROVEŇ JU UDRŽAŤ KRÁSNE OPÁLENÚ?

Pokožka s bronzovým nádychom je krásna. Vyžaduje však aj špeciálnu starostlivosť. Po každom dlhšom pobyte na slnku potrebuje pokožka zvýšenú starostlivosť. Vždy je dôležité doplniť stratenú vlhkosť a pružnosť pokožky. Rovnako tak, ako tvoria neodmysliteľnú súčasť našej dovolenkovej výbavy krémy na opaľovanie, významné miesto by v nej malo patriť starostlivosti po opaľovaní. Najmä by ste mali vedieť, ako hydratovať svoju pleť.

SUCHÁ ALEBO DEHYDRATOVANÁ?

UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie pokožky, vysušuje ju a dôsledkom môže byť začervenanie kože, ktorá páli a na dotyk je citlivá a bolestivá. Vaša tvár tak môže byť hydratovaná dostatočne, avšak pokožka vášho tela ostáva dehydratovaná a pýta si vodu. Ako teda hydratovať pleť?  Použitím prípravku po opaľovaní hneď po osprchovaní (najlepšie do 5. minút) pokožke navraciate stratenú hydratáciu, upokojíte ju a urýchlite aj jej regeneráciu, prípadne zabránite poškodeniu hlbších vrstiev pokožky. 

EXISTUJE SÚVISLOSŤ MEDZI HYDRATÁCIOU PO OPAĽOVANÍ A DĹŽKOU OPÁLENIA?

Áno. Správna hydratačná starostlivosť zabezpečí uchovanie dlhodobejšieho, rovnomerného opálenia, pretože zabráni olupovaniu vrchnej vrstvy pokožky. Zamedzuje aj tvorbe nových vrások tým, že vyhladzuje vrchnú časť kože. Napraví tiež škody vzniknuté slnením a dokáže účinne spomaliť starnutie pokožky spôsobené UV žiarením. Čo použiť po opaľovaní? Photoderm After Sun predstavuje upokojujúcu, hydratačnú starostlivosť pleti po opaľovaní, ktorá predlžuje opálenie a zároveň chráni kožné bunky.  Obsahuje zvláčňujúce a upokojujúce látky, alantoín a ginko bilobu, ktoré upokojujú pocit prehriatia v kombinácií s glycerínom a bambuckým maslom, ktoré pokožku výrazne hydratujú. Poskytuje taktiež skutočnú vnútornú (hĺbkovú) biologickú ochranu, Bunkovú bioochranu® takže intenzívne chráni aj genóm vašej pokožky.

AKO SPRÁVNE HYDRATOVAŤ PLEŤ: 5 HYDRATAČNÝCH OMYLOV V STAROSTLIVOSTI O TELO A PLEŤ

  1. Pozitívny výsledok  prinášajú tie jednoduchšie ingrediencie ako napríklad  glycerín, xylitol, vazelína, prípadne extrakt z jablčných jadierok, ktorý podporuje vlastnú hydratáciu pleti. Ideálnym produktom, ktorý spĺňa všetky tieto kritériá, je Hydrabio Perfecteur SPF 30. Intenzívne a dlhodobo pleť hydratuje, zabraňuje predčasnému starnutiu tým, že pleť chráni pred UV žiarením (SPF), prekrýva drobné vrásky, škvrny a prináša intenzívne rozjasnenie. 

  2. Krém zásadne nenanášame na suchú pleť. Každý hydratačný krém by mal byť nanesený na jemne vlhkú pleť po dôkladnom odlíčení, aby v nej zvyšnú vodu zafixoval. Na dôkladné odlíčenie môže okrem micelárnej vody poslúžiť aj hydratačné odličovacie mlieko. Hydrabio Mlieko je zvlhčujúce hydratačné čistiace a odličovacie mlieko určené na dôkladné čistenie pleti. Pleť jemne čistí, odstraňuje mejkap z tváre a očí, upokojuje a rešpektuje rovnováhu pokožky. Vašu pleť zanechá čistú, žiariacu a hĺbkovo hydratovanú.

  3. Hydratácia pleti so sklonom k masteniu. Áno, aj pleť so sklonom k vytváraniu akné potrebuje hydratáciu. Hydratácia urýchľuje liečenie problematickej pleti a pomáha predchádzať vzniku jaziev.  

  4. Príjem tekutín nie je jediný spôsob, ako hydratovať pleť a telo. Vodu, spolu s vitamínmi, minerálmi a enzýmami obsahuje tiež ovocie a zelenina. 

  5. Na dodržanie vyváženého pitného režimu je potrebné piť v pravidelných intervaloch malé množstvá tekutiny a to aj vtedy, keď nemáme smäd.