Všetky naše články a poradenstvo týkajúce sa podráždenej, svrbiacej a atopickej pokožky

 • Dr. Michèle Sayag, alergologička

  Dr Michèle Sayag, Alergiológ.

  Otázka internetového používateľa: Trpím alergiami (ekzém, opar). Bude moja dcéra náchylnejšia na rozvoj týchto kožných problémov?

  Opar nie je alergia, ale vírusová infekcia. Ak však trpíte atopickými alergickými reakciami, vaša dcéra môže byť ohrozená atopickou dermatitídou s vyššou pravdepodobnosťou, než je obvyklé.

  Dr Michèle Sayag, Alergiológ.
 • Dr. Michèle Sayag, alergologička

  Dr Michèle Sayag, Alergiológ.

  Otázka internetového používateľa: Ako sa dá predchádzať atopickej dermatitíde a ako ju liečiť?

  Prevencia sa uplatňuje u detí, najmä detí, ktoré majú aspoň jedného rodiča náchylného na alergie. V takýchto prípadoch napríklad vieme, že v prvých týždňoch života je najlepšie vyhýbať sa kontaktu s mačkami. Pokiaľ ide o liečbu, propuknutie ekzému by sa mali liečiť čo najskôr topickými protizápalovými steroidmi. Zmeny kožnej bariéry by sa mali ošetrovať každý deň zmäkčujúcim prípravkom.

  Dr Michèle Sayag, Alergiológ.

Hygiena a starostlivosť o pokožku

Normálna, suchá, podráždená až atopická pokožka

Rad Atoderm

Suchá pokožka sa vyznačuje pnutím a nedostatočnou pružnosťou, ktoré sa občas spájajú so svrbením a škvrnami.

Riešenie BIODERMA: Kompletný rad produktov na čistenie a starostlivosť o tvár a telo Atoderm je špeciálne určený na suchú, veľmi suchú alebo atopickú pokožku, na každodenné použitie aj ako doplnok produktov na liečbu ekzémov či svrbenia... všetky základné produkty na hebkú pokožku bez problémov. Rozlúčte sa s pokožkou, ktorá je po sprchovaní napnutá a svrbí.