Allez au contenu Allez à la navigation

27 July 2017

HYDRATÁCIA PLETI V LETE V ŠTYROCH JEDNODUCHÝCH KROKOCH

HYDRATÁCIA PLETI V LETE V ŠTYROCH JEDNODUCHÝCH KROKOCH

S prichádzajúcim letom treba na slnečné lúče pripraviť aj pleť a najmä, nastaviť tú správnu starostlivosť. Pobyt v klimatizovaných priestoroch, vyššia prašnosť v uliciach, konzumácia alkoholu, to všetko spôsobuje, že pleť je v lete absolútne dehydrovaná a  zaťažovaná oveľa viac než napríklad na jar či v zime. Zároveň je  vystavovaná slnečnému žiareniu, ktoré však neprináša len zdraviu prospešný vitamín D, ale pokiaľ si nedáme pozor, môže mať na pleť negatívny vplyv. UV žiarenie totiž urýchľuje starnutie kože, spôsobuje rozšírenie žiliek a v niektorých prípadoch môže viesť až k vzniku karcinómov a nádorov. Nemusíme sa však obávať, všetko záleží na tom, koľko času na slnku trávime a na starostlivosti a hydratácii pleti, ktorú citlivej pokožke venujeme.

PRVÝ KROK: DOKONALÉ ODLÍČENIE

Čistenie ráno aj večer micelárnymi vodami vhodnými pre konkrétny typ pleti je prvým krokom k správnej hydratácii pleti. Aby naša pleť dokázala prijať všetky potrebné účinné látky, musí byť dokonale vyčistená. Micelárna hydratačná voda Hydrabio H2O zaručuje dokonalé odlíčenie a  bezkonkurenčnú toleranciu . Vďaka pôsobeniu  exkluzívneho biologického patentu Aquagenium® aktivuje pokožku a jej prirodzene hydratačné schopnosti.

DRUHÝ KROK: HYDRATÁCIA 

Ako hydratovať pleť? Dôležitým krokom, hneď po dokonalom odlíčení je hydratácia. Dôležité je používať hydratačné krémy, séra, pokiaľ je to možné s SPF faktorom, ktoré nám uľahčia pobyt na slnku, a môžu nám tak pomôcť predísť od prvých symptómov dehydratovanej pleti, ako sú strata jasu, pnutie až po tvorbu pigmentových škvŕn či starnutiu pokožky. Správna voľba hygieny a hydratácie pleti je základom krásnej a zdravej pokožky, preto výber hydratačnej starostlivosti prispôsobujeme typu pleti. Hydrabio Perfecteur SPF30 pleť okamžite vyhladzuje a zlepšuje jej prirodzený vzhľad. Vďaka jeho anti-UVA-UVB filtrom, poskytuje vysokú ochranu pred škodlivými účinkami UV žiarenia, a zabraňuje tak predčasnému starnutiu kože. Vaša pleť ostane rozjasnená, jemná, pružná, dlhodobo hydratovaná a chránená. Jemné vrásky sú potlačené.

TRETÍ KROK: DOPLNKOVÁ STAROSTLIVOSŤ

Peeling, áno či nie? Obavy mnohých žien z peelingu v lete sú neopodstatnené.  Mnoho žien sa tejto činnosti v lete vyhýba, pretože žije v domnienke, že peelingom si odstráni opálenie. Je to však iba mýtus, pretože melanín, kožné farbivo, máme oveľa hlbšie v pokožke a nie na jej povrchu, preto sa opálenie nedá „zmyť“. Odporúča sa peeling 1x do týždňa a výnimku tvoria len pacienti s akné. Hydrabio Peelingový krém jemne čistí aj tú najcitlivejšiu pokožku. Je vhodný pre všetky typy pleti a jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí malé množstvo a krúživými pohybmi masírovať 1-2 minúty. Túžite po pružnej a sviežej pokožke? Vyskúšajte Hydrabio Masku. Jej ukľudňujúce, regeneračné a hydratačné účinky zvýrazníte, ak ju budete skladovať v chladničke. 

ŠTVRTÝ KROK: OSVIEŽOVANIE

Počas skutočne horúcich dní odporúčame osviežovanie dermálnou vodou v spreji. Samozrejmosťou je aj príjem dostatočného množstva tekutín, ktorých nedostatok sa často podpisuje práve na našej pokožke alebo aj vlasoch. Hydrabio Brume, Presne dávkovaná, osviežujúca dermálna voda v spreji, vašu pokožku upokojí a zvýši pocit pohodlia aj na tej najcitlivejšej pokožke. Vďaka obsahu zinku pleť zmatňuje, pôsobí antibakteriálne a zároveň pôsobí ako fixátor make-upu.