Allez au contenu Allez à la navigation

18 July 2018

Keď je pokožka smädná, dajte jej “napiť”

Keď je pokožka smädná,

dajte jej “napiť”

Pokiaľ je typ vašej pleti normálny, zmiešaný alebo mastný, a aj napriek tomu máte nepríjemný pocit suchosti alebo pnutia, pravdepodobne je vaša pokožka dehydratovaná. So zmenou ročných období alebo vplyvom okolia môže totiž dehydratácia stretnúť kohokoľvek. Nebojte sa, pokožke stačí dopriať dostatočnú starostlivosť a bude opäť pružná a svieža ako predtým.

Dehydratovaná pokožka nie je to isté ako suchá pokožka

Napriek tomu, že sú príznaky dehydratovanej a suchej pokožky veľmi podobné, nemali by sme ich zamieňať. Pri dehydratovanej pokožke môžeme hovoriť o prechodnom stave. Do pôvodného stavu ju dostane vhodná starostlivosť. Ide totiž o narušenie vrchnej vrstvy epidermis, ktorej chýba voda. Nedostatočná hydratácia narušuje bariérovú funkciu kože a spôsobuje nepríjemné pocity. Naopak suchá až veľmi suchá pokožka je trvalý stav. Ide o špeciálny typ pokožky, ktorej chýba voda a súčasne aj lipidy.

Dehydratovaná pokožka sa prejavuje nielen na tvári, ale aj na laktiach, kolenách či rukách. Našťastie sa dá tento stav jednoducho odstrániť pomocou hydratačnej kozmetiky. Či je naša pleť dehydratovaná alebo nie, to môžeme zistiť po kúpaní alebo sprchovaní, kedy máme nepríjemný pocit suchosti a napnutia. Ďalším príznakom môže byť strata jasu kože či výskyt šupín. Pokiaľ je váš typ pleti normálny, zmiešaný alebo mastný a zaznamenali ste tieto príznaky, je vaša pokožka pravdepodobne dehydratovaná.

Každodenná hydratácia

Približne dve tretiny hmotnosti tela tvorí voda. Ako sa teda môže stať, že nám zrazu chýba? Môže to mať hneď niekoľko príčin. Od nepriaznivých vplyvov počasia až po nezdravý životný štýl, fajčenie či stres. V zime pokožku vystavujeme mrazom, v letných mesiacoch naopak teplotným šokom, keď prechádzame z klimatizovaných miestností do tepla a naopak. Navyše sa viac potíme a z nášho tela odchádza voda, ktorú je potrebné pravidelne doplňovať zvnútra aj zvonku.

Základom je prísun tekutín, bez toho by bolo použitie akejkoľvek hydratačnej kozmetiky zbytočné. Vypite denne minimálne dva litre vody, v lete potom aj o niečo viac. Vašej pokožke doprajte starostlivosť v podobe hydratačných krémov. Poriadnu dávku hydratácie zaistí Hydrabio Sérum, ktoré stimuluje produkciu vodných kanálikov v koži — aquaporinov. Napomáha tak udržovať kolobeh vody, ktorý je nevyhnutný na rovnováhu pokožky. Sérum obsahuje aj kyselinu hyaluronovú. Jej molekuly, ktoré na seba naviažu vodu, sú príliš veľké na to, aby prenikli priamo do kože, zostávajú preto dlho na povrchu a vodu uvoľňujú postupne. Pleť sa tak zjednotí a pôsobí sviežo a hladko.


Hydrabio Perfecteur SPF 30 je potom ideálny na doplnenie hydratácie nielen počas letných mesiacoch. Okrem toho, že pokožku hydratuje, ju rovnako aj chráni pred negatívnym vplyvom slnečného žiarenia. Slnečné lúče so sebou prinášajú neviditeľné nebezpečenstvo v podobe ultrafialového žiarenia. Pokiaľ pleť dostatočne nechránime, preniká UVA žiarenie hlboko do kože, kde spôsobuje úbytok kolagénu a elastínu. Tým sa znižuje pružnosť kože a vytvárajú sa vrásky alebo pigmentové škvrny. Hydrabio Perfecteur môžete použiť aj ako bázu pod make-up.

Hydratačné krémy na tvár používajte každé ráno a večer a pri ich výbere dbajte na typ vašej pleti. Po sprchovaní či kúpaní odporúčame natrieť sa hydratačným mliekom. Dajte si však pozor na časté sprchovanie. Jednou z funkcií našej pokožky je totiž chrániť naše telo, a preto si na povrchu kože neustále vytvára jemný filter, ktorý aj zaisťuje jej prirodzenú hydratáciu. Častým sprchovaním si však tento filter porušujeme a koža má tendenciu sa vysúšať.

Produkty Bioderma Hydrabio zakúpite na e-shope Notino