Allez au contenu Allez à la navigation

28 Február 2019

Koniec páleniu a červeným škvrnám! Pomôže jemná starostlivosť

KoniEC páleniu a červeným škvrnám!pomôže jemná starostlivosť

Svrbenie, pálenie, brnenie či začervenanie. Aj toto sú nepríjemné príznaky, ktoré vás môžu trápiť, ak máte citlivú pleť. Verte, že nie ste sami. S problémami s citlivou pleťou sa stretáva väčšina populácie. Veľmi často sa objavujú v zimných mesiacoch, kedy na pokožku pôsobí mráz a ďalšie nepriaznivé vplyvy. Môže ich ale vyvolať aj stres, kontakt s vodou, priame slnko, bižutéria či nedostatok spánku. Mnohí z nás bohužiaľ nevedia, ako podobné nepríjemnosti riešiť. Cesta von ale rozhodne existuje a vôbec nemusí byť zložitá. Niekedy stačí vybrať správnu kozmetiku. Najskôr je ale nutné rozpoznať, či je vaša pleť vôbec citlivá.

Je moja pleť vôbec citlivá?

Mnohí z nás si myslia, že sa ich pleť dá považovať za citlivú až vo chvíli, keď sa objaví vyrážka, šupinatenie či hrubosť. V tomto momente býva už ale zväčša neskoro. Podobné príznaky totiž môžu poukazovať na kožné ochorenie typu rosacea či seborea. Je preto treba si všímať aj nenápadnejšie príznaky ako už zmienené začervenanie alebo obyčajné svrbenie a nepríjemný pocit. Myslite na to, že pleť takmer každého človeka veľmi rýchlo reaguje na zmeny, stres či nezdravý životní štýl. Je preto potreba sa o ňu správne starať.

Citlivá pleť

 

Skoncujte s nepríjemnými pohľadmi a nízkym sebavedomým

Citlivá pleť má bohužiaľ často vplyv na kvalitu života. Často bojujeme s nepríjemným a otravným svrbením a mnoho z nás nemôže kvôli citlivosti pleti dokonca ani nosiť bižutériu alebo sa v lete vystavovať slniečku. Slnečný vplyv na citlivú pleť spôsobuje napríklad začervenanie či suchosť, ktorá sa dá vidieť na prvý pohľad, a tak trápi ženy aj mužov z estetického hľadiska. Nikto nemá rád, keď po ňom ľudia na ulici nenápadne pokukujú, keď sa červená. U mladých ľudí to potom môže byť nielen nenápadné pokukovanie rovesníkov, ale i pokrikovanie či nazývanie prezývkami, ktoré má významný vplyv na sebavedomie. Je preto potreba bojovať na všetkých frontoch. Prvým krokom tak môže byť výber vhodnej kozmetiky, ktorá pomôže príznaky zmierniť, či úplne odstrániť.

Vyberajte starostlivo

Starostlivosť o pokožku je beh na dlhú trať. Na trhu je mnoho výrobkov, ktoré sľubujú zázraky, väčšina z nich však  nie je vhodná pre citlivú pleť. Dajte si preto pozor na agresívnu kozmetiku, ktorá obsahuje alkohol a ďalšie dráždivé látky. Vyberajte takú kozmetiku, ktorá je citlivá k vašej pleti a rešpektuje jej prirodzené pH. Na každodenné odličovanie odporúčame zvoliť micelárnu vodu Sensibio H2O, ktorá presne taká je, a preto kožu nedráždi. Pomáha posilňovať odolnosť pokožky voči vonkajším vplyvom, posilňuje kožnú bariéru a zmierňuje začervenanie za pomoci prírodných cukrov a extraktu zo zlatej riasy.

Produkty na citlivú pleť

Nezabudnite však, že zdravá pleť nestojí len na každodennom správnom čistení. Myslite taktiež na pravidelnú starostlivosť o pokožku – na tú sa ideálne hodí vyživujúci krém Sensibio Rich, ktorý naviac zvyšuje prah citlivosti pokožky. Dôležitá je i celková starostlivosť o telo, zdravý životní štýl a málo stresu. Takže ako prvý krok rovno vyrazte na smoothie a na masáž!

Produkty Bioderma pre citlivú pleť si môžete kúpiť online na e-shopoch a taktiež v lekárňach.