Allez au contenu Allez à la navigation

27 March 2020

Zdravie na prvom mieste: ako sa chrániť v čase pandémie

Zdravie na prvom mieste:
ako sa chrániť v čase pandémie

Slovenská republika podobne ako aj ostatné krajiny v Európe a na celom svete zápasí s výnimočnou situáciou, ktorá je spôsobená pandémiou vírusu COVID-19 (alebo koronavírus). Aj pre nás je zdravie na prvom mieste a radi by sme preto naďalej šírili osvetu o tom, ako sa o seba starať a ako sa správať k ostatným, aby sme sa navzájom čo najviac chránili. 

Stačí pritom niekoľko jednoduchých krokov, pomocou ktorých denne prispievate k ochrane Vášho zdravia, ale aj zdravia ostatných. Odporúčame dodržiavať tieto ochranné opatrenia, stanovené medzinárodnými zdravotníckymi orgánmi1:

  • Ruky si umývajte pravidelne a dôkladne. Pravidelne a dôkladne si čistite ruky tiež dermatologickým čistiacim gélom (po dobu 40-60 sekúnd) alebo hydroalkoholickým gélom.
  • Dodržujte sociálny odstup: pokiaľ musíte opustiť domov, udržujte si odstup od ostatných ľudí a to vo vzdialenosti minimálne 1 meter.
  • Nedotýkajte sa očí a úst: pokiaľ cítite podráždenie, vyčistite si nos fyziologickým sérom. Pokiaľ pociťujete bolesť očí, použite umelé slzy.  
  • Dbajte na respiračnú hygienu: pri kašlaní a kýchaní si vždy zakryte ústa a nos  -  čistou vreckovkou alebo kašlaním a kýchaním do lakťa. Použitú vreckovku ihneď vyhoďte.

V prípade horúčky, kašľa a ťažkostí s dýchaním, kontaktujte okamžite lekára.

Zostaňte informovaní o vývoji situácie a riaďte sa pokynmi národného a miestneho orgánu verejného zdravotníctva. Doporučujeme pravidelne sledovať napr. tieto stránky: 

https://www.who.int/

http://www.uzvr.sr/

Nezabúdajte tiež chrániť svoju pokožku, pretože prehnaná hygiena jej môže uškodiť - robí ju krehkou a náchylnejšou.

  • Ihneď po umytí rúk dôkladne ruky hydratujte, aby nedošlo k narušeniu kožnej bariéry.
  • V prípade častého nosenia rúšky, hydratujte svoju pleť ráno a večer, aby ste predišli podráždeniu.

Napriek aktuálnej situácii a bezpečnostným opatreniam, ktoré obmedzujú prácu a výrobu v bežnom režime, továreň vo Francúzsku zostáva otvorená a všetky naše produkčné tímy aktívne pracujú na tom, aby vyrábali prioritne potrebné hygienické hydratačné výrobky, ktoré vyhovujú Vašim potrebám. Značka NAOS vývíja starostlivosť spolu s profesionálmi v oblasti zdravia, zahŕňajúca dermatológov, doktorov a lekárnikov. Naším poslaním je stále starostlivosť o Vaše zdravie aj o zdravie sveta okolo nás.  

Bioderma je z celého srdca s Vami a praje pevné zdravie v tejto výnimočnej situácii. 

_____________________________

1 Svetová zdravotnícka organizácia (WHO)