1. Odličuje aj vodeodolný make-up

V jedinom kroku odlíči nečistoty aj make-up a dobre si poradí dokonca aj s tým vodeodolným. V čom pramení jej kúzlo? Na rozdiel od iných odličovacích prípravkov využíva silu malých micel, ktoré sa pohybujú bez trenia a nečistoty pritiahnu ako magnet. Absorbujú tuky, kožný maz aj make-up a zároveň rozpustia prach a iné nečistoty rozpustné vo vode. Tým pleť výborne odlíčia bez zbytočného drhnutia.

 

2. Dôkladne čistí pleť

Našu pleť by sme mali pravidelne večer odličovať, je však potrebné ju očistiť aj každé ráno. V noci se totiž koža regeneruje, odlupujú sa drobné časti a vzniká kožný maz. To všetko musí ráno preč, ideálne pomocou micelárnej vody, ktorá pokožku osvieži a na rozdiel od vody z vodovodu ju nedráždi.

Rôzne čistiace gély či oleje môžu mať zloženie aj na niekoľko riadkov a chémia obsiahnutá v kozmetike potom často vedie k podráždeniu pokožky. Pri micelárnej vode však hlavnú rolu hrajú micely. Tie sú k pokožke citlivé, rešpektujú jej prirodzené pH a nevysušujú. Naopak citlivú pleť upokoja a hydratujú. Micelárna voda je preto vhodná k čisteniu všetkých typov pleti vrátane tej veľmi citlivej.

4. Hydratuje

Prísun vody je hlavne v lete veľmi dôležitý, dehydratácia pokožky sa ale môže objaviť v akomkoľvek ročnom období. Je preto potrebné myslieť na dostatočnú hydratáciu. Micelárna voda obsahuje micely, ktoré sú podobné fosfolipidom bunkových membrán kože a prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky. Pri jeho porušení pokožka stráca vodu a objavujú sa nepríjemné pocity suchosti a napnutia, micelárna voda však pokožku nevysušuje a naopak ju pomáha hydratovať a stará sa o to, aby bola stále pružná a svieža.

 

5. Nemusí sa oplachovať

Na rozdiel od odličovacích gélov, mliek či olejov po odlíčení micelárnou vodou nie je potrebné tvár oplachovať vodou. Voda z vodovodu si totiž s pleťou veľmi nerozumie a citlivú pokožku môže dokonca podráždiť a vysušovať. Naša koža si na povrchu vytvára hydrolipidický filter, ktorý ju chráni pred baktériami a vírusmi a zaisťuje prirodzenú hydratáciu. Časté oplachovánie vodou však môže tento filter porušiť a koža má potom tendenciu vysychať.

Vďaka tomu, že sa nemusí oplachovať, oceníte micelárnu vodu všade tam, kde nemáte prístup k vode. Je preto výborným pomocníkom na cestách. Odličovanie, čistenie pleti či hydratáciu s ňou vyriešite na festivale aj pri stanovaní rovnako dobre ako doma. Na cestách môžu byť užitočné aj micelárne utierky, ktoré jednoducho zabalíte do vaku či kabelky.

7. Tónuje pleť

Rozjasnená pleť vyzerá byť zdravá a plná života. Tónovať pleť môžete aj s micelárnou vodou, ktorá z pórov vytiahne maz a nečistoty a pokožku rozžiari.

 

8. Posiluje odolnosť pokožky

Micelárna voda je k pokožke naozaj citlivá, a dokonca patentované zloženie micelárnej odličovacej vody Sensibio H2O s obsahom uhorkového extraktu, zlatých rias a brezového cukru citlivosť pleti znižuje a posiluje tak jej odolnosť pred vonkajšími vplyvmi.

 

9. Osvieži nás

Osvieženie oceníme hlavne v lete, po náročnej pracovnej schôdzke alebo napríklad po dlhom lete v lietadle. Stačí mať v kabelke balenie micelárnych utierok, ktoré majú za úlohu pokožku osviežiť a dodať jej energiu.

Bohužiaľ, toto o micelárnej vode tvrdiť nemôžeme. Rovnako ako ostatné kozmetické produkty, aj micelárna voda má svoj objem daný, jej zásoby si ale môžete ľahko doplniť. Bioderma micelárnu vodu aj utierky nájdete v lekárňach, vybraných drogériach, alebo aj online na notino.sk

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna pleť

Micelárna technológia

Sensibio H2O

(8 hodnotení)

Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

BIODERMA produktová fotka, Pigmentbio H2O 250 ml, micelárna voda na hyperpigmentovanú pokožku

Každodenné čistenie bez oplachovania

Hyperpigmentovaná pokožka

Patentovaná kombinácia aktívnych zložiek

Pigmentbio H2O

(Napíšte prvú recenziu)

Dôkladne čistí a zároveň pôsobí proti
škvrnám a zabezpečuje zosvetlenie pokožky. Veľmi dobrá tolerancia.

Pre koho ?

Dospelí

Každodenné čistenie bez oplachovania

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio H2O

(Napíšte prvú recenziu)

Originálna čistiaca micelárna voda. Hydratuje a rešpektuje rovnováhu pleti

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

BIODERMA produktová fotka, Sébium H2O 500 ml, micelárna voda na pleť so sklonom k akné

Každodenné čistenie bez oplachovania

Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

Micelárna technológia

Sébium H2O

(2 hodnotenia)

Dermatologická čistiaca micelárna voda. Čistí a rešpektuje rovnováhu pleti

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci