Suchá alebo dehydratovaná?

UV žiarenie spôsobuje predčasné starnutie pokožky, vysušuje ju a dôsledkom môže byť začervenanie kože, ktorá páli a na dotyk je citlivá a bolestivá. Vaša tvár tak môže byť hydratovaná dostatočne, avšak pokožka vášho tela ostáva dehydratovaná a pýta si vodu. Ako teda hydratovať pleť?  Použitím prípravku po opaľovaní hneď po osprchovaní (najlepšie do 5. minút) pokožke navraciate stratenú hydratáciu, upokojíte ju a urýchlite aj jej regeneráciu, prípadne zabránite poškodeniu hlbších vrstiev pokožky. 

Áno. Správna hydratačná starostlivosť zabezpečí uchovanie dlhodobejšieho, rovnomerného opálenia, pretože zabráni olupovaniu vrchnej vrstvy pokožky. Zamedzuje aj tvorbe nových vrások tým, že vyhladzuje vrchnú časť kože. Napraví tiež škody vzniknuté slnením a dokáže účinne spomaliť starnutie pokožky spôsobené UV žiarením. Čo použiť po opaľovaní? Photoderm After Sun predstavuje upokojujúcu, hydratačnú starostlivosť pleti po opaľovaní, ktorá predlžuje opálenie a zároveň chráni kožné bunky.  Obsahuje zvláčňujúce a upokojujúce látky, alantoín a ginko bilobu, ktoré upokojujú pocit prehriatia v kombinácií s glycerínom a bambuckým maslom, ktoré pokožku výrazne hydratujú. Poskytuje taktiež skutočnú vnútornú (hĺbkovú) biologickú ochranu, Bunkovú bioochranu® takže intenzívne chráni aj genóm vašej pokožky.

Pozitívny výsledok  prinášajú tie jednoduchšie ingrediencie ako napríklad  glycerín, xylitol, vazelína, prípadne extrakt z jablčných jadierok, ktorý podporuje vlastnú hydratáciu pleti. Ideálnym produktom, ktorý spĺňa všetky tieto kritériá, je Hydrabio Perfecteur SPF 30. Intenzívne a dlhodobo pleť hydratuje, zabraňuje predčasnému starnutiu tým, že pleť chráni pred UV žiarením (SPF), prekrýva drobné vrásky, škvrny a prináša intenzívne rozjasnenie. 

Krém zásadne nenanášame na suchú pleť. Každý hydratačný krém by mal byť nanesený na jemne vlhkú pleť po dôkladnom odlíčení, aby v nej zvyšnú vodu zafixoval. Na dôkladné odlíčenie môže okrem micelárnej vody poslúžiť aj hydratačné odličovacie mlieko. Hydrabio Mlieko je zvlhčujúce hydratačné čistiace a odličovacie mlieko určené na dôkladné čistenie pleti. Pleť jemne čistí, odstraňuje mejkap z tváre a očí, upokojuje a rešpektuje rovnováhu pokožky. Vašu pleť zanechá čistú, žiariacu a hĺbkovo hydratovanú.

Hydratácia pleti so sklonom k masteniu. Áno, aj pleť so sklonom k vytváraniu akné potrebuje hydratáciu. Hydratácia urýchľuje liečenie problematickej pleti a pomáha predchádzať vzniku jaziev.  

Príjem tekutín nie je jediný spôsob, ako hydratovať pleť a telo. Vodu, spolu s vitamínmi, minerálmi a enzýmami obsahuje tiež ovocie a zelenina. 

Na dodržanie vyváženého pitného režimu je potrebné piť v pravidelných intervaloch malé množstvá tekutiny a to aj vtedy, keď nemáme smäd.

Prvý krok: Dokonalé odlíčenie

Čistenie ráno aj večer micelárnymi vodami vhodnými pre konkrétny typ pleti je prvým krokom k správnej hydratácii pleti. Aby naša pleť dokázala prijať všetky potrebné účinné látky, musí byť dokonale vyčistená. Micelárna hydratačná voda Hydrabio H2Ozaručuje dokonalé odlíčenie a  bezkonkurenčnú toleranciu . Vďaka pôsobeniu  exkluzívneho biologického patentu Aquagenium® aktivuje pokožku a jej prirodzene hydratačné schopnosti.

Druhý krok: Hydratácia

Ako hydratovať pleť? Dôležitým krokom, hneď po dokonalom odlíčení je hydratácia. Dôležité je používať hydratačné krémy, séra, pokiaľ je to možné s SPF faktorom, ktoré nám uľahčia pobyt na slnku, a môžu nám tak pomôcť predísť od prvých symptómov dehydratovanej pleti, ako sú strata jasu, pnutie až po tvorbu pigmentových škvŕn či starnutiu pokožky. Správna voľba hygieny a hydratácie pleti je základom krásnej a zdravej pokožky, preto výber hydratačnej starostlivosti prispôsobujeme typu pleti. Hydrabio Perfecteur SPF30 pleť okamžite vyhladzuje a zlepšuje jej prirodzený vzhľad. Vďaka jeho anti-UVA-UVB filtrom, poskytuje vysokú ochranu pred škodlivými účinkami UV žiarenia, a zabraňuje tak predčasnému starnutiu kože. Vaša pleť ostane rozjasnená, jemná, pružná, dlhodobo hydratovaná a chránená. Jemné vrásky sú potlačené.

 

Třetí krok: Doplnková starostlivosť

Peeling, áno či nie? Obavy mnohých žien z peelingu v lete sú neopodstatnené.  Mnoho žien sa tejto činnosti v lete vyhýba, pretože žije v domnienke, že peelingom si odstráni opálenie. Je to však iba mýtus, pretože melanín, kožné farbivo, máme oveľa hlbšie v pokožke a nie na jej povrchu, preto sa opálenie nedá „zmyť“. Odporúča sa peeling 1x do týždňa a výnimku tvoria len pacienti s akné. Hydrabio Peelingový krém jemne čistí aj tú najcitlivejšiu pokožku. Je vhodný pre všetky typy pleti a jeho použitie je veľmi jednoduché. Stačí malé množstvo a krúživými pohybmi masírovať 1-2 minúty. Túžite po pružnej a sviežej pokožke? Vyskúšajte Hydrabio Masku. Jej ukľudňujúce, regeneračné a hydratačné účinky zvýrazníte, ak ju budete skladovať v chladničke. 

Štvrtý krok: Osviežovanie

Počas skutočne horúcich dní odporúčame osviežovanie dermálnou vodou v spreji. Samozrejmosťou je aj príjem dostatočného množstva tekutín, ktorých nedostatok sa často podpisuje práve na našej pokožke alebo aj vlasoch. Hydrabio Brume, Presne dávkovaná, osviežujúca dermálna voda v spreji, vašu pokožku upokojí a zvýši pocit pohodlia aj na tej najcitlivejšej pokožke. Vďaka obsahu zinku pleť zmatňuje, pôsobí antibakteriálne a zároveň pôsobí ako fixátor make-upu.

Každodenné čistenie bez oplachovania

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio H2O

(Napíšte prvú recenziu)

Originálna čistiaca micelárna voda. Hydratuje a rešpektuje rovnováhu pleti

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Hydrabio Brume

(Napíšte prvú recenziu)

Dermálna voda s upokojujúcimi účinkami pre zabezpečenie komfortu citlivej pokožky.

Pre koho ?

Pre celú rodinu (okrem predčasne narodených dojčiat)

Každodenné čistenie bez oplachovania

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Mlieko

(1 hodnotenie)

Hydratačné čistiace mlieko na odstraňovanie make-upu.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Sérum

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Sérum

(2 hodnotenia)

Okamžitý a dlhotrvajúci hydratačný koncentrát.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Normálna až zmiešaná pokožka Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Gél-krém

(Napíšte prvú recenziu)

Jemná starostlivosť o pleť zaručujúca hydratáciu a intenzívny jas

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Príležitostná cielená starostlivosť o pokožku

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Maska

(1 hodnotenie)

Intenzívna hydratačná krémová maska

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka Fotoprotekcia pre normálnu až suchú pokožku

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Perfecteur SPF 30

(Napíšte prvú recenziu)

Dermatologická starostlivosť o pleť pre dokonalé výsledky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci