1. Dbajte na vyváženú stravu

K tomu, aby sme mali v tele dostatok vody nám pomáha nielen pitný režim, ale aj pestrá strava. Ktoré potraviny pomáhajú telo udržať hydratované? Predovšetkým sú to potraviny bohaté na antioxidanty, ako vitamín E alebo Omega-3. Vitamín E nájdete napríklad v mandliach, slnečnicovom oleji, v mrkve, hrášku, či špenáte. Mastné kyseliny Omega 3 potom doplníte vlašskými orechmi, veľký obsah ich majú aj ryby žijúce v studených vodách, teda losos, sardinky či tuniak. Dôležitý je aj zinok, ktorý je výrazne protizápalový a dokáže regulovať tvorbu kožného mazu. Obsahujú ho napríklad ustrice, hovädzie mäso či kakao.

 

2. Zacvičte si

Rozhýbte svoje telo, budete sa cítiť lepšie. Okrem toho, že vaše telo po cvičení zaplavia endorfíny, pomáha fyzická aktivita tiež k lepšiemu okysličeniu tkanív. Podporuje a zlepšuje komunikáciu medzi kožnými bunkami, čím bráni starnutiu pleti. Pri potení z nášho tela odchádzajú tekutiny, počas hodiny cvičenia to môžu byť dokonca až dva litre. Pred tréningom aj počas neho preto nezabúdajte piť.

Pravidelné odličovanie je to najmenej, čo môžete pre svoju pleť urobiť. A zároveň je to jedna z najdôležitejších vecí v starostlivosti o pokožku. Na našej pleti sa totiž počas dňa usadia nečistoty, prach aj mikročastice, neodstránený make-up navyše upcháva póry a naša pokožka tak nemôže dýchať. Pleť by sme mali každý večer aj ráno očistiť micelárnou vodou, ktorá je k pokožke šetrná. Micelárna voda Hydrabio H2O bráni dehydratácii kože tým, že stimuluje produkciu akvaporínov, vodných kanálikov v koži.

4. Nestresujte sa

To, že stres negatívne ovplyvňuje naše telo, nie je žiadna novinka. Vedeli ste ale, že môže spôsobiť dehydratáciu? Pokiaľ ste v strese, začnú nadobličky produkovať stresový hormón, ktorý vyplavujú do tela. V prípade, že sa jedná o dlhodobý stres, sú nadobličky produkciou stresového hormónu preťažené a prestávajú fungovať správne, čo môže spôsobiť poruchy hydratácie. Nesprávna funkcia nadobličiek totiž ovplyvňuje produkciu aldosteronu, hormónu, ktorý je zodpovedný za reguláciu hladiny vody v tele. Proti stresu pomáhajú rôzne dychové cvičenia alebo napríklad jóga.

 

5. Hydratujte pokožku

Koža je obalom nášho tela a pokiaľ jej budeme venovať dostatočnú starostlivosť, môžeme dehydratácii predísť. Na pokožke sa nachádza hydrolipidický film, ktorý brzdí vyparovaniu vody a pomáha ju tak udržať hydratovanú. Pokiaľ je ale tento film narušený (stres, nečistoty, zima), z pokožky odchádza väčšie množstvo vody, koža stráca farbu a môžu sa objaviť nepríjemné pocity pnutia či suchosti. Potrebnú vlahu, ktorú naša pokožka stráca počas dňa, dokáže dodať napríklad Hydrabio Sérum, ktoré našu kožu zároveň učí, ako si prirodzenú hydratáciu udržať. Pre potreby citlivej pokožky je vhodná dermálna voda Hydrabio Brume, ktorá pleť okamžite osvieži, upokojí a zároveň pomáha zvyšovať prah tolerancie pokožky.

Voľné radikály vznikajú predovšetkým zo znečisteného ovzdušia alebo slnečného žiarenia a vo väčšom množstve majú na našu pokožku negatívny vplyv. Ničia totiž kožné bunky, a tým spôsobujú predčasné starnutie kože, majú taktiež na svedomí nepravidelnú pigmentáciu, a vrásky. Našťastie proti nim môžeme účinne bojovať produktami s obsahom antioxidantov či vitamínu E. Pre dennú starostlivosť odporúčame krém Hydrabio Perfecteur SPF 30, ktorý obsahuje taktiež filtre na ochranu pokožky pred UVA a UVB žiarením. Ako nočný krém môžete zvoliť Hydrabio Sérum

7. Udržte si bronzové opálenie

Leto je neodmysliteľne spojené s opaľovaním a boli by sme nejradšej, keby nám bronzový odtieň vydržal po celý rok. Koža sa ale časom môže začať lúpať a tým bledne naše opálenie. Ako na to, aby nám hnedý odtieň vydržal čo najdlhšie? Základom je správna starostlivosť o pokožku a predovšetkým jej hydratácia. Keď bude naša koža mať dostatok vlahy, bude hebká a pružnejšia a nebude sa šúpať. Po lete je preto ideálne zvoliť hydratačné krémy z radu Hydrabio, ktoré poskytujú pleti požadovanú hydratáciu nielen na povrchu, ale aj hlboko v kožných bunkách. Hydrabio Crème a Hydrabio Sérum navyše obsahujú kyselinu hyaluronovú, ktorá umožňuje postupné vstrebávanie vody do pokožky a vďaka tomu je koža dlhšie svieža a bez šupín.

 

8. Hydratujte

S prichádzajúcou jeseňou sa môže pri každom type pleti objaviť dehydratácia. Tá je spôsobená rôznymi vplyvmi – od zmeny počasia, cez fajčenie a stres, až po príliš časté sprchovanie. Nedostatočná hydratácia porušuje bariérovú funkciu kože a spôsobuje nepríjemné pocity suchosti a pnutia pokožky. Na koži sa tvoria šupinky, lúpe sa a je na pohľad matná, až šedá. Na rozdiel od suchej pleti je ale dehydratácia len dočasný stav, ktorý sa dá ľahko vyriešiť pomocou hydratačnej kozmetiky. Tá je k pokožke šetrná a pomáha jej prirodzene sa regenerovať. Hydrabio Sérum funguje na princípe stimulácie produkcie aquaporinov (vodných kanálikov v koži), a vďaka tomu pomáha pokožke udržovať vlhkosť. Hydratovaná pokožka je potom pružnejšia, jemná na dotyk a vypadá zdravšie.

Máte pocit, že sa váš make-up na niektorých miestach tvári stráca len pár hodín po jeho nanesení? Môže to byť spôsobené zvýšenou produkciou mazu, ktorý tvoria mazové žľazy kvôli suchej pokožke. Pri nanášaní make-upu na suchú pleť ju môžete ľahko podráždiť a veľmi často zvýrazníte jej nedokonalosti, medzi ktoré patria napríklad šupinky. Pokiaľ máte zmiešanú a zároveň dehydratovanú pleť, je ideálne použiť Hydrabio Gel-Crème ako podklad pod make-up. Na hydratovanej pleti potom bude make-up držať aj vyzerať lepšie. Večer potom k čisteniu pleti použite micelárnu vodu, ktorá všetko dôkladne odlíči a zároveň pokožku hydratuje.

Každodenné čistenie bez oplachovania

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio H2O

(Napíšte prvú recenziu)

Originálna čistiaca micelárna voda. Hydratuje a rešpektuje rovnováhu pleti

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent D.A.F.

Hydrabio Brume

(Napíšte prvú recenziu)

Dermálna voda s upokojujúcimi účinkami pre zabezpečenie komfortu citlivej pokožky.

Pre koho ?

Pre celú rodinu (okrem predčasne narodených dojčiat)

Sérum

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Sérum

(2 hodnotenia)

Okamžitý a dlhotrvajúci hydratačný koncentrát.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka Suchá až veľmi suchá citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Krém

(2 hodnotenia)

Výživný hydratačný a rozjasňujúci krém

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Normálna až zmiešaná pokožka Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Gél-krém

(Napíšte prvú recenziu)

Jemná starostlivosť o pleť zaručujúca hydratáciu a intenzívny jas

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka Fotoprotekcia pre normálnu až suchú pokožku

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Perfecteur SPF 30

(Napíšte prvú recenziu)

Dermatologická starostlivosť o pleť pre dokonalé výsledky.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci