Kyselina hyalurónová dokáže nášmu organizmu pomáhať v niekoľkých smeroch: 

  • Pomáha v liečení rán (zmenšuje veľkosť rán a jaziev a zmierňuje ich bolesť) 
  • Zmierňuje bolesti kĺbov 
  • Pomáha s problémami suchých očí 
  • Pomáha pri liečbe jaziev po akné ( vďaka jej účinku sú jazvy menej viditeľné) 
  • Zaisťuje pleti pružnosť, mladistvý vzhľad a jemnejšiu textúru 
  • Redukuje začervenanie pleti 
  • Napomáha vyhladeniu začínajúcich vrások 

HA počas starnutia z pokožky mizne, a je preto potrebné ju v priebehu pribúdania vrások, jaziev alebo v súvislosti s poranením pokožke spätne dopĺňať svojpomocne, jedným spôsobov, ktorý uvádzame nižšie. 

 

Spôsoby podania kyseliny hyalurónovej 

Kyselinu hyalurónovú možno inhalovať, podávať v očných kvapkách alebo pomocou práškov, ktoré sa berú orálne. Jedným zo známejších spôsobov podania je vpich injekcie priamo do kože. V tomto prípade rozlišujeme menej hlboký vpich (typický na redukciu vrások) a hlbší vpich (úprava objemu). Oba spôsoby sa líšia koncentráciou a tiež dobou trvania efektu po aplikácii (týždne vs. mesiace). Benefity podania kyseliny hyalurónovej sú v okamžitom výsledku, bez alergických reakcií a vedľajších účinkov, ktoré sa objavujú len zriedkakedy. Menej invazívnou, dostupnejšou a pohodlnejšou variantou je aplikovať kyselinu hyalurónovú priamo na kožu, a to pomocou kvalitných produktov, ktoré majú HA vo svojom zložení. 

Bioderma prichádza hneď s niekoľkými účinnými produktmi, ktoré využívajú prednosti kyseliny hyalurónovej a zároveň prináša vytúžené výsledky. Každý deň stráca pleť vodu a táto každodenná strata trápi všetkých mužov aj ženy každého veku alebo typu pleti po celom svete. Hydrabio Sérum je ideálnym doplnkom každodennej starostlivosti o pleť, pretože prináša dlhodobú a trvajúcu hydratáciu, vyhladzuje pleť a navracia jej jas. Pokiaľ máte suchú a citlivú pokožku, môžete starostlivosť doplniť o Hydrabio krém s preukázaným hydratačným účinkom až 8 hodín*. Oba produkty je možné zaradiť do každodennej rutiny ráno aj večer. 

 

*Štúdia s 10 dobrovoľníkmi vo veku od 34 do 65 rokov so suchou až ľahko hydratovanou pokožkou po dobu 8 hodín. 

Nedostatok hydratácie sa však netýka len pokožky tváre, ale aj citlivého očného okolia. To si pritom vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Ak chcete zmierniť opuchy očí a minimalizovať vrásky okolo očí, odporúčame Sensibio Očný gél-krém. Ten má veľmi príjemnú gélovú textúru, ktorá je kompatibilná s make-upom, je neparfumovaný a vhodný tak aj pre tých, ktorí nosia očné šošovky. Pre podráždenú pokožku očných viečok alebo pre atopikov je vhodný produkt Atoderm Intensive Eye, ktorý je každodennou starostlivosťou 3v1 - upokojuje a obnovuje pokožku a zároveň účinne odstraňuje make-up. Redukuje tiež až o 95% pocit svrbenia viečok**. 

 

**Klinická štúdia s 33 subjektmi vo veku od 22 do 83 rokov so suchou pleťou, 85 % so suchou pleťou, 15 % so zmiešanou pleťou. Štúdia s dermatokortikoidmi, ktorá trvala 9-32 dní. 

Kyselinu hyalurovonú obsahujú aj produkty z radu Cicabio, ktoré sú určené na reparáciu a hojenie pokožky. Napríklad Cicabio Krém je možné použiť na všetky druhy poranenia pokožky, od drobných odrenín až po pooperačnú starostlivosť - podporuje hojenie rán a minimalizuje nepríjemné pocity spojené s hojením. Kyselinu hyaluronovú z tohto radu obsahuje aj krém na ruky a krém so slnečnou ochranou SPF 50+.  

 

Je používanie kyseliny hyalurónovej bezpečné? Odpoveď znie áno. Všetky voľnopredajné prípravky s kyselinou hyalurónovou sú považované za bezpečné, rovnako ako doplnky stravy alebo prípravky na predpis. Injekcie akéhokoľvek druhu obsahujúce kyselinu hyalurónovú by samozrejme mal podávať iba licencovaný kvalifikovaný lekár. 

Starostlivosť o pokožku cez deň

Dehydratovaná citlivá pokožka Suchá až veľmi suchá citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Krém

(2 hodnotenia)

Výživný hydratačný a rozjasňujúci krém

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Sérum

Dehydratovaná citlivá pokožka

Patent Aquagenium ™

Hydrabio Sérum

(2 hodnotenia)

Okamžitý a dlhotrvajúci hydratačný koncentrát.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Očný gél-krém

(1 hodnotenie)

Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Veľmi suché, podráždené až atopické očné viečka

Patent Skin Barrier Therapy™

Atoderm Intensive eye

(3 hodnotenia)

Každodenná starostlivosť 3v1 na podráždené očné viečka: upokojuje, obnovuje a odstraňuje make-up.

Pre koho ?

Pre celú rodinu (okrem predčasne narodených dojčiat)