Úskalie hygieny rúk 

V aktuálnom kontexte pandémie COVID-19 sa všetci zhodujú na tom, ako je dôležité dodržiavať základné hygienické návyky predovšetkým pravidelné umývanie rúk. Ako sa ale vyrovnať s vedľajšími účinkami umývania rúk mydlom alebo dezinfekciou? Iste to poznáte doslova na vlastnej koži ruky máte po častom umývaní suché, pokožka na nich môže byť vplyvom dezinfekcie podráždená, rozpraskaná a náchylná na tvorbu ekzému. Všetky tieto problémy trápia mnohých z nás, vrátane zdravotníkov a detí. Je najvyšší čas to vyriešiť!

 

NAOS kráča v ústrety budúcnusti

Počujeme to od vedcov a sami to dobre vieme svet po pandémii nebude rovnaký, ako sme ho poznali predtým. V oblasti hygieny to platí stopercentne. Dôraz na perfektné dodržiavanie hygieny rúk v nás iste zostane aj vo svete, ktorý príde po kovide. Naučili sme sa správne umývať ruky a v tomto návyku budeme pokračovať aj naďalej. To je, samozrejme, dobrá správa. Zakladateľ a riaditeľ spoločnosti NAOS Jean-Noël Thorel však pochopil aj druhú stranu mince. Častejšia hygiena rúk totiž vedie aj k rastúcim kožným problémom. A pretože pokožka rúk si zaslúži náležitú starostlivosť, rozhodol sa rýchlo konať.

A hand hygiene product with the expertise of BIODERMA

Celé to začalo na začiatku prvej vlny pandémie na jar 2020, kedy sa BIODERMA podieľala na tvorbe hydroalkoholického gélu pre zdravotníkov. Odborníci v oblasti starostlivosti o pokožku zo spoločnosti NAOS si počas toho uvedomili, že opakované používanie antibakteriálnych gélov na ruky môže ohroziť funkciu kožnej ochrannej bariéry. Preventívne hygienické opatrenia sú základom úspechu v boji proti vírusu, ale zároveň zvyšujú riziko poškodenia pokožky. NAOS a jeho značka BIODERMA už viac než 40 rokov spolupracujú s dermatológmi a nemocnicami. Dermatológovia potvrdili domnienku, že časté umývanie rúk a používanie antibakteriálnych gélov má na kvalitu pokožky neblahý dopad. A zišlo sa to tak príhodne, že NAOS v tú dobu práve vyvíjal inovatívny produkt pre hygienu rúk, s ktorým sa trafil do čierneho. Vytvorili sme dezinfekčný prípravok na ruky, ktorý hubí vírusy a baktérie a súčasne zachováva prirodzenú biologickú rovnováhu pokožky. Dodržali sme tak zásadu spoločnosti v oblasti ekobiológie. Nový produkt pre hygienu rúk Biphase Lipo alcoolique sa stará o pokožku tak, ako to vyžaduje dnešný nový svet.

 

 • Aurélie Guyoux, riaditeľka centra výskumu a vývoja Naos.

  Vďaka poznatkom v oblasti starostlivosti o pokožku sme sa skvele naučili využívať funkciu lipidov, ktoré nahradzujú tie obsiahnuté v koži.

  Aurélie Guyoux, riaditeľka centra výskumu a vývoja Naos.
 • Aurélie Guyoux, R&D director at NAOS

  Aurélie Guyoux, riaditeľka centra výskumu a vývoja Naos.

  Na začiatku pandémie sme rýchlo zmobilizovali svoje výrobné oddelenia, ktoré sa pustili do prípravy hydroalkoholického gélu. Ten sme darovali zdravotníkom. Tušili sme ale, že zloženie nie je ideálne s ohľadom na starostlivosť o pokožku. Rozhodli sme sa preto prísť s alternatívnym riešením tohto problému. Čo takto spojiť alkohol s mastnou alebo olejnatou látkou zaisťujúcou ochranu kožnej bariéry? Nebolo ľahké zaistiť, aby sa tieto dve dosť nekompatibilné látky navzájom nezneutralizovali alkohol musel ďalej ničiť vírusy. Náš tím v NAOS si s tým však poradil počas pár mesiacov, čo bol ohromný výkon!’

  Aurélie Guyoux, riaditeľka centra výskumu a vývoja Naos.

Biphase Lipo alcoolique: inovácia s veľkorysým presahom

Spoločnosť NAOS smeruje v celej svojej činnosti k jasnému cieľu – pomáhať ľudstvu. Preto daruje 100 % svojich ziskov z predaja Biphase Lipo alcoolique neziskovým organizáciám a nadáciám bojujúcim s pandémiou a jej dopadmi. Tým tento úplne nový produkt potvrdzuje zmysluplný a pozitívny prístup firmy voči svetu.

Výskum dodržujúci ekobiologické zásady NAOS

NAOS pristupuje k pleti ako k ekosystému, ktorý reaguje na svoje okolie a tiež ho sám ovplyvňuje. Toto životné prostredie preto musíme rešpektovať, chrániť jeho zdroje a keď sú jeho prirodzené mechanizmy poškodené, mali by sme ich obnoviť a zastaviť príčiny jeho poškodenia.

4 eko-biologické kritériá na zachovanie kožnej rovnováhy

 1. Zloženie s dvojitým účinkom – dezinfekcia a doplnenie poničených vrstiev kože
 2. Obnovenie prirodzeného podkožia a súčasne hubenie baktérií a vírusov 
 3. Využitie lipidov, ktoré obnovujú epidermálne lipidy nevyhnutné pre zdravú kožu  
 4. Posilnenie ochrannej kožnej bariéry, ktorá chráni kožu pred vysychaním

Hydratácia nestačí: Biphase Lipo alcoolique obnovuje lipidy v koži

Bežné antibakteriálne gély s alkoholom ničia vírusy a baktérie tým, že útočia na tukovú vrstvu ich membrán. Tieto lipidy sú však veľmi podobné tým v našej pokožke. Ako prvé teda zaútočia na tenkú vrstvu na povrchu pokožky – hydrolipidový film – a medzibunkovú hmotu pokožky, ktorá spája kožné bunky. Ochranný štít, ktorý film a hmota spoločne tvorí, nemá ako sa útoku alkoholu brániť. Preto vaša koža častým používaním takých gélov trpí, a to aj pri géloch s prídavnou funkciou hydratácie.

Biphase Lipo alcoolique obsahuje lipidy, ktoré kopírujú a nahradzujú tie epidermálne, nevyhnutné pre zdravú kožu. Nielen teda, že zaisťujú dostatočnú hydratáciu pokožky, navyše obnovujú kožnú ochrannú bariéru a úplne tak kompenzujú vysychanie kože spôsobené alkoholom.

Niektoré ingrediencie ako aloa pravá alebo glycerín majú, ako je známe, hydratačnú funkciu. Vašej pokožke na rukách, ktoré sú vysušené častým umývaním, dokážu skvele chýbajúcu vodu doplniť. Nemajú ale žiadny vplyv na príčinu ich vysušenia. Je to ako, keď plníte sito vodou – zostane mokré, ale neudrží v sebe žiadnu vodu.

Hydrated hands skin

Regeneračné lipidy obnovujú kožnú ochrannú bariéru. Dokážu znovu vytvoriť hydrolipidový film aj medzibunkovú hmotu pokožky. Koža teda nestratí svoju prirodzenú ochranu a dokáže v sebe lepšie udržať vodu, takže nevysychá. Biphase Lipo alcoolique pomocou týchto lipidov kožu na rukách obnovuje a bojuje tak s príčinami problému, nie len s jeho následkami – v súlade s eko-biologickými zásadami NAOS.

Skin barrier restoration