Hladká pleť je snom pre každého, kto má problémy s mastnou pleťou a denne bojuje s čiernymi bodkami, škvrnami alebo nerovnomerným tónom pleti. BIODERMA pred 25 rokmi vynašla micelárnu vodu a stále vyvíja nové produkty, ktoré sú určené pre rôzne typy pleti. Na pomoc problematickej pleti teraz prichádza s konceptom aktívneho čistenia.

Sébium Gel moussant actif je viac ako len čistiaci produkt, pretože vie poskytnúť špecifickú starostlivosť – konkrétne aktívne čistenie pomocou látok AHA a BHA.

Sébium Gel moussant actif svojím zložením rešpektuje potreby pleti so sklonom k akné a zároveň účinne pôsobí na jej nedokonalosti – vyhovie tak všetkým, od adolescentov po dospelých. Pretože bez čistenia to nejde! Sébium Gel moussant active prichádza s inovatívnym zložením, ktoré zaisťuje účinné čistenie aj kvalitnú starostlivosť.

Gel Moussant Actif

 • Dr. Michèle Sayag, alergologička
  Michèle Sayag, alergiologička, riaditeľka vedeckého výskumu - BIODERMA.

  V Bioderme pracujeme s produktmi na čistenie pleti tak, aby sa primárne starali o zdravie vašej pleti – a to už od momentu, kedy s čistením ešte len začínate. U akné bolo preukázané, že pokiaľ používate zároveň čistiaci produkt aj hydratačný krém, nedokonalosti časom skutočne zmiznú. Správna hygiena pleti je teda prvým a zásadným krokom, ako sa nepríjemných vyrážok zbaviť. To je pre nás kľúčové, pretože vieme, že polovica pacientov s akné svoju liečbu riadne nedodržuje.

  Michèle Sayag, alergiologička, riaditeľka vedeckého výskumu - BIODERMA.

Aktívne čistenie inšpirované ekobiológiou

Sébium Gel moussant actif je novinkou od Biodermy, ktorá rešpektuje princípy ekobiológie NAOS. Tými sú rešpekt k pleti a vnímanie pleti ako ekosystému.

Tri ekobiologické prístupy spoločnosti NAOS pre aktívne čistenie mastnej a aknóznej pleti sú:

 • zohľadniť ekosystém pleti pomocou čistiaceho produktu, ktorý je šetrný k pleti
 • pôsobiť na príčiny problému vďaka glukonátu zinku, ktorý reguluje množstvo kožného mazu
 • stimulovať prirodzené mechanismy pleti pomocou dvoch keratolytických účinných látok, AHA a BHA, ktoré podporujú prirodzenú bunkovú obnovu pleti.

Woman cleansing her face with Gel Moussant Actif

Hlavnou myšlienkou aktívneho čistenia je starostlivosť o pleť už počas čistenia, aby sa aktívnejšie predchádzalo vzniku nedokonalostí. Nový Sébium Gel moussant actif sme vyvinuli tak, aby poskytol optimálnu starostlivosť vďaka jedinečnej kombinácii keratolytických účinných látok.

Sébium Gel moussant actif zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi účinnosťou produktu a jeho dobrou znášanlivosťou pre pleť.

 1. Jemný čistiaci produkt > Čistí pleť bez toho, aby ju oslaboval, a to vďaka báze, ktorá rešpektuje prirodzenú kožnú bariéru.
 2. Aktívny čistiaci produkt > Čistí pleť do hĺbky nad aj pod jej povrchom a vďaka jemnému peelingovému efektu redukuje nedokonalosti.
salicylic & glycolic acid

Efekt mikropeelingu – pôsobí na povrchu, aj pod ním.

Pleť so sklonom k akné má tendenciu hrubnúť, pretože sa na nej hromadia odumreté bunky alebo kožný maz – to spôsobuje upchávanie pórov pleti. Sébium Gel moussant actif obsahuje kombináciu látok AHA (alfahydroxykyselina) a BHA (betahydroxykyselina), ktoré sú známe svojím vzájomne sa doplňujúcim keratolytickým pôsobením – jedna pôsobí na povrchu pleti, druhá do hĺbky. Keratolytický účinok znamená schopnosť vyhladiť štruktúru pleti pomocou stimulácie bunkovej obnovy.

 

 • Kyselina salicylová (BHA) je ideálna účinná látka pre mastnú a aknóznu pleť, pretože zmenšuje póry a redukuje nedokonalosti. Dokáže prerušiť väzby medzi odumretými bunkami, aby mohlo dôjsť k ich odstráneniu z povrchu pleti. Práve jej exfoliačné účinky tak pomáhajú pri uvoľňovaní upchatých pórov. Zdá sa tiež, že zabraňuje tvorbe komedónov a zapálenia a začervenania pupienkov1.
 • Kyselina glykolová (AHA) preniká do hĺbky vďaka svojej menšej veľkosti. Je to silná účinná látka, ktorá odstraňuje odumreté a dehydratované bunky a urýchľuje proces peelingu, odlupovania kože a pleť vďaka nej pôsobí ako znovu obnovená. Práve vďaka exfoliačnému účinku sa pleť rozjasní a vyhladí. Aby mohla využiť všetok svoj potenciál ako aktívna zložka, je potrebné jej zaistiť dodatočne kyslé prostredie.

 

Vďaka dvojici AHA-BHA, ktorú lekári tradične používajú na mechanické peelingy, dosahuje Sébium Gel moussant actif skvelé výsledky pri pleti so sklonom k akné.

 • Póry pleti sa prestanú upchávať
 • Nedokonalosti sú postupne redukované

 

Sébium Gel moussant actif sa používa ako príležitostná starostlivosť proti nedokonalostiam, ktorá aktivuje bunkovú obnovu. Prispieva k prevencii vzniku nedokonalostí a pomáha sa zbaviť tých, ktoré už na pleti sú.

 

1ZANDER, 1992

Kyslejšie ph zaručí keratolytický účinok

Kyselina glykolová potrebuje na svoju účinnosť kyslejšie prostredie. Sébium Gel moussant actif bol preto vyvinutý s mierne kyslým pH, aby sa zvýšila keratolytická účinnosť AHA komplexu.

tube with acids

Šetrné zloženie, ktoré rešpektuje prirodzenú bariéru pokožky

Pre mastnú pleť a pleť so sklonom k akné je úplne zásadné, aby čistenie nenarušilo pokožku. Sébium Gel moussant actif ako jemná umývacia báza rešpektuje rovnováhu mastnej a aknóznej pleti.

Woman touching her soft skin

Dobré vedieť

„Peelingový efekt“ je často spájaný s vysušením a podráždením pokožky. Pri Sébium Gel moussant actif nemusíte mať strach: každá keratolytická účinná látka je v optimálnej koncentrácii, ktorá postačí na to, aby uvoľnila póry a zároveň priniesla žiadané výsledky pri boji s čiernymi bodkami a pupienkami a zároveň v porovnaní s mechanickými peelingmi nedráždi pokožku trením. Sébium Gel moussant actif môžete vždy doplniť krémom, ktorý je vhodný pre váš typ pleti.

 

2Test TEWL, Eurofin-Dermscan/ STb19048, 12 subjects, Dec 2019

inflamed pimple

Respondenti potvrdili o 32 %3 menej zapálených pupienkov iba za 21 dní od začiatku používania.

blackheads

Po 28 dňoch potvrdili opytovaní o 17 %4 menej čiernych bodiek.

Dobré vedieť

Pre 97 % z opytovaných5 je pokožka zbavená nečistôt

Pre 91 % z opytovaných5 je pokožka hĺbkovo vyčistená

Pre 88 % z opytovaných5 je pokožka hebká

3 Test Allergisa / Stb 19044 (078450-01), Brazília, 21 dní, 30 participantov, Január 2020
4 Test Visia + CERCO 152. NAOS. 19, 28 dní, 31 participantov, December 2019
5 Test používateľov pod dermatologickou kontrolou

Sébium Gel moussant actif s transparentnou gélovou textúrou pôsobí sviežo a ľahko. Pena sa ľahko oplachuje a zanecháva pleť hladkú a rozjasnenú.

 • Do vlhkých dlaní aplikujte množstvo s veľkosťou lieskového orieška a trite dlane o seba, aby sa vytvorila pena. Tu naneste na vlhkú tvár a vmasírujte.
 • Opláchnite dostatočným množstvom vody a pleť osušte.

Man with acne

Upchaté póry, čierne bodky alebo pupienky? Sébium Gel moussant actif používajte ráno aj večer, dokiaľ nedokonalosti nezmiznú. Môžete ho používať spoločne s vaším krémom a ďalšou starostlivosťou o pleť.

 

Pokiaľ s nedokonalosťami bojujete dlhodobo:

Sébium Gel moussant actif sa dá použiť ako špeciálna kúra, a to po dobu jedného mesiaca. Vašej pleti navráti rovnováhu, a kúru pritom môžete opakovať aj niekoľkokrát ročne.

⟹ Neváhajte prispôsobiť početnosť používania produktu Sébium Gel moussant actif citlivosti vašej pleti. Pokiaľ je starostlivosť pre vašu pleť príliš intenzívna, používajte produkt iba raz denne. Pre dobré výsledky stačí produkt používať aj trebárs iba každý druhý deň.

Dobré vedieť

Sébium Gel moussant actif možno použiť aj ako sprchový gél pre mužov s mastnou a aknóznou pokožkou, ktorí nechcú používať samostatné produkty na čistenie pleti a starostlivosť o ňu.

Pokiaľ máte mastnú pleť alebo pleť so sklonom k akné a bojujete s občasnými alebo častými otravnými pupienkami, rad Sébium vám pomôže zredukovať ich počet a obnoviť rovnováhu pokožky.

Čistenie

Sébium Gel Moussant Actif

Sébium

Gel moussant actif

Sébium Gel moussant actif môžete používať ráno a večer, dokiaľ nedokonalosti nezmiznú. Potom sa môžete vrátiť k bežnej rutine. Vďaka aktívnym keratolytickým zložkám tento aktívny čistiaci produkt vyhladzuje pleť, uvoľňuje póry a redukuje škvrny.

Čistenie

Sébium Gel Moussant

Sébium

Gel moussant

Sébium Gel moussant jemne čistí a odličuje pleť bez toho, aby ju vysušoval. Používajte denne, ráno a večer, na zníženie produkcie kožného mazu a dostatočné vyčistenie pleti.

Starostlivosť

Sébium sensitive

Sébium

Sensitive

Sébium Sensitive je denný krém, ktorý sa nanáša každé ráno po vyčistení pleti na tvár. Tento krém je určený na hydratáciu a upokojenie citlivej a oslabenej pleti so sklonom k akné. Obnovuje rovnováhu v tvorbe kožného mazu, zmierňuje zápaly, hydratuje a zmatňuje pleť.