Vysoká keratolytická účinnosť a vysoká kožná tolerancia pre pleť so sklonom k akné

Akné je bežná kožná patológia, ktorá predstavuje 20 % dermatologických konzultácií a postihuje viac ako 80 % dospievajúcich. Existuje široká škála liekov na predpis a voľnopredajných liekov, ktoré môžu pomôcť znížiť výskyt lézií a zbaviť sa akné. Dermatológmi predpísané ošetrenia a dermokozmetika sú však často založené na silných keratolytikách, ktoré môžu viesť k podráždeniu pokožky a jej zlej znášanlivosti. Keďže pokožka liečbu ťažšie znáša, samotná liečba je menej účinná.

  • Profesorka Michèle SAYAG, alergologička a riaditeľka vedeckého výskumu spoločnosti BIODERMA..

    V niektorých prípadoch mierneho až stredne závažného akné môže byť keratolytická starostlivosť o pleť predpísaná ako prvá voľba liečby pred akýmkoľvek lekárskym ošetrením. Aby však boli keratolytické účinné látky účinné, musia mať nízke pH (približne 3). Keďže pokožka má prirodzené pH 5, táto zmena spôsobuje podráždenie a nepríjemné pocity, čo vedie k nízkej tolerancii pacientov.

    Profesorka Michèle SAYAG, alergologička a riaditeľka vedeckého výskumu spoločnosti BIODERMA..

S cieľom využiť kombináciu účinnosti a tolerancie vyvinula spoločnosť Bioderma Laboratories nový produkt radu Sébium, ktorý je určený pre pleť so sklonom k akné. Prípravok  Sébium Kerato+  je prvým prípravkom proti akné s optimálnou keratolytickou účinnosťou a vysokou kožnou toleranciou pre mierne až stredne závažné akné. Pôsobenie keratolytík je založené na ekobiologickom prístupe, ktorý zabezpečuje fyziologické pH pre maximálnu toleranciu pokožky a zabraňuje nepríjemným pocitom, ako je štípanie. Ľahká hydratačná textúra gélového krému prináša dodatočný komfort pri každodennom používaní. Ľudia s pleťou náchylnou na akné si už nemusia vyberať medzi účinnosťou v boji proti škvrnám a pohodlím svojej pleti.

Kombinácia aktívnych zložiek s rýchlym účinkom pre pleť so sklonom k akné

Sébium Kerato+ pôsobí na mierne až stredne závažné akné, škvrny, jazvy a čierne bodky bez podráždenia pokožky.

Kyselina salicylová a ester kyseliny jablčnej, ktoré sú účinné už pri prirodzenom pH pleti, pôsobia na nedokonalosti. Kyselina salicylová pôsobí biologicky na povrch pokožky tým, že exfoliuje jej vonkajšiu vrstvu. Ester kyseliny jablčnej sa dostáva do pilosebaceózneho kanálika, čím pôsobí hlbšie a zároveň udržiava pokožku hydratovanú. Obe zložky majú komedolytický účinok - ten bráni tvorbe komedónov a zároveň zaisťuje vysokú toleranciu pokožky pre vyšší komfort.

Fluidactiv™ kombinuje antioxidačné zložky, ktoré biologicky chránia skvalén, hlavnú zložku kožného mazu, pred oxidáciou spôsobenou životným prostredím, napríklad UV žiarením a znečistením ovzdušia. Póry sa menej upchávajú, čo vedie k zmenšeniu nedokonalostí a jaziev.

Je dobré vedieť

Kľúčom je zamerať sa na jazvy: po odstránení nedokonalosti zostane len malá, ale viditeľná červená škvrna. Môže byť na koži len dočasne a potom úplne zmizne. Ak sa však pravidelne vystavuje slnku bez ochrany pred slnkom, môže dôjsť k pozápalovej hyperpigmentácii a škvrna zostane na pokožke natrvalo.

Niekoľko klinických testov preukázalo, že Sébium Kerato+ má pozitívny účinok na pleť so sklonom k akné. Takmer všetci účastníci (97 %*) preukázali vysokú znášanlivosť a potvrdili, že výrobok nevysušuje ich pokožku a poskytuje im príjemný pocit. Ďalšie testy odhalili tieto výhody:

Viditeľná účinnosť po 2 dňoch*:

  • O 18,9 % menej akné, o 41 % menej po 28 dňoch
  • O 20 % menej jaziev po akné, o 36 % menej po 28 dňoch
  • 23,1 % zjednotenejšia pokožka, 60 % zjednotenejšia pokožka po 28 dňoch

*Klinická štúdia v monoterapii na 30 subjektoch s miernym až stredne závažným akné, počas 28 dní, 2021.

Starostlivosť o pokožku cez deň

Pokožka so sklonom k akné

Patent Fluidactiv™

Sébium Kerato+

(2 hodnotenia)

Viditeľný účinok na pupienky, čierne bodky a jazvy už po 2 dňoch. Vysoko tolerantný.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Každodenné čistenie s oplachovaním

Mastná až aknózna pokožka

Patent D.A.F.

Sébium Gel moussant actif

(9 hodnotení)

Hĺbkové čistenie, hlboký rešpekt, dokonalá rovnováha.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci