1. Odličuje aj vodeodolný make-up

V jedinom kroku odlíči nečistoty aj make-up a dobre si poradí dokonca aj s tým vodeodolným. V čom pramení jej kúzlo? Na rozdiel od iných odličovacích prípravkov využíva silu malých micel, ktoré sa pohybujú bez trenia a nečistoty pritiahnu ako magnet. Absorbujú tuky, kožný maz aj make-up a zároveň rozpustia prach a iné nečistoty rozpustné vo vode. Tým pleť výborne odlíčia bez zbytočného drhnutia.

 

2. Dôkladne čistí pleť

Našu pleť by sme mali pravidelne večer odličovať, je však potrebné ju očistiť aj každé ráno. V noci se totiž koža regeneruje, odlupujú sa drobné časti a vzniká kožný maz. To všetko musí ráno preč, ideálne pomocou micelárnej vody, ktorá pokožku osvieži a na rozdiel od vody z vodovodu ju nedráždi.

 

 

3. Je šetrná aj k citlivej pleti

Rôzne čistiace gély či oleje môžu mať zloženie aj na niekoľko riadkov a chémia obsiahnutá v kozmetike potom často vedie k podráždeniu pokožky. Pri micelárnej vode však hlavnú rolu hrajú micely. Tie sú k pokožke citlivé, rešpektujú jej prirodzené pH a nevysušujú. Naopak citlivú pleť upokoja a hydratujú. Micelárna voda je preto vhodná k čisteniu všetkých typov pleti vrátane tej veľmi citlivej.

4. Hydratuje

Prísun vody je hlavne v lete veľmi dôležitý, dehydratácia pokožky sa ale môže objaviť v akomkoľvek ročnom období. Je preto potrebné myslieť na dostatočnú hydratáciu. Micelárna voda obsahuje micely, ktoré sú podobné fosfolipidom bunkových membrán kože a prirodzene pomáhajú pri obnove hydrolipidického filmu pokožky. Pri jeho porušení pokožka stráca vodu a objavujú sa nepríjemné pocity suchosti a napnutia, micelárna voda však pokožku nevysušuje a naopak ju pomáha hydratovať a stará sa o to, aby bola stále pružná a svieža.

 

5. Nemusí sa oplachovať

Na rozdiel od odličovacích gélov, mliek či olejov po odlíčení micelárnou vodou nie je potrebné tvár oplachovať vodou. Voda z vodovodu si totiž s pleťou veľmi nerozumie a citlivú pokožku môže dokonca podráždiť a vysušovať. Naša koža si na povrchu vytvára hydrolipidický filter, ktorý ju chráni pred baktériami a vírusmi a zaisťuje prirodzenú hydratáciu. Časté oplachovánie vodou však môže tento filter porušiť a koža má potom tendenciu vysychať.

 

6. Vhodná na cesty

Vďaka tomu, že sa nemusí oplachovať, oceníte micelárnu vodu všade tam, kde nemáte prístup k vode. Je preto výborným pomocníkom na cestách. Odličovanie, čistenie pleti či hydratáciu s ňou vyriešite na festivale aj pri stanovaní rovnako dobre ako doma. Na cestách môžu byť užitočné aj micelárne utierky, ktoré jednoducho zabalíte do vaku či kabelky.

7. Tónuje pleť

Rozjasnená pleť vyzerá byť zdravá a plná života. Tónovať pleť môžete aj s micelárnou vodou, ktorá z pórov vytiahne maz a nečistoty a pokožku rozžiari.

 

8. Posiluje odolnosť pokožky

Micelárna voda je k pokožke naozaj citlivá, a dokonca patentované zloženie micelárnej odličovacej vody Sensibio H2O s obsahom uhorkového extraktu, zlatých rias a brezového cukru citlivosť pleti znižuje a posiluje tak jej odolnosť pred vonkajšími vplyvmi.

 

9. Osvieži nás

Osvieženie oceníme hlavne v lete, po náročnej pracovnej schôdzke alebo napríklad po dlhom lete v lietadle. Stačí mať v kabelke balenie micelárnych utierok, ktoré majú za úlohu pokožku osviežiť a dodať jej energiu.

 

10. Nikdy sa neminie

Bohužiaľ, toto o micelárnej vode tvrdiť nemôžeme. Rovnako ako ostatné kozmetické produkty, aj micelárna voda má svoj objem daný, jej zásoby si ale môžete ľahko doplniť. Bioderma micelárnu vodu aj utierky nájdete v lekárňach, vybraných drogériach, alebo aj online na notino.sk

 • BIODERMA produktová fotka, Sensibio H2O 500 ml, micelárna voda na citlivú pokožku
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Citlivá pokožka Normálna až zmiešaná pokožka

  Micelárna technológia

  Sensibio H2O

  Originálna micelárna voda na citlivú pleť
  odstraňujúca make-up.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Pigmentbio H2O 250 ml, micelárna voda na hyperpigmentovanú pokožku
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Hyperpigmentovaná pokožka

  Patentovaná kombinácia aktívnych zložiek

  Pigmentbio H2O

  Dôkladne čistí a zároveň pôsobí proti
  škvrnám a zabezpečuje zosvetlenie pokožky. Veľmi dobrá tolerancia.

  Pre koho ?

  Dospelí

 • BIODERMA produktová fotka, Hydrabio H2O 500 ml, micelárna voda na dehydratovanú pokožku
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Dehydratovaná citlivá pokožka

  Patent Aquagenium

  Hydrabio H2O

  Dermatologická micelárna voda čistí, odstraňuje make-up a zvláčňuje.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • BIODERMA produktová fotka, Sébium H2O 500 ml, micelárna voda na pleť so sklonom k akné
 • Každodenné čistenie bez oplachovania

  Zmiešaná až mastná pokožka

  Micelárna technológia

  Sébium H2O

  Čistiaca micelárna voda na mastnú a aknóznu pokožku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci