V túžbe po lepšom vzhľade robíme často možné i nemožné. Skúšame najnovšie kozmetické novinky, vyhľadávame zaručené skrášľovacie tipy, skúšame osvedčené rady kamarátok – a pritom možno trochu zabúdame na to najdôležitejšie! Základom je totiž postarať sa o to, aby pleť bola predovšetkým dokonale čistá. Iba vtedy sa môžu naplno prejaviť účinky kozmetickej starostlivosti a pleť môže zažiariť v celej svojej kráse.

Potreba dôkladného čistenia pleti nie je žiadnym trendom posledných rokov, ale storočiami overený postup na ceste za zdravím, krásou a sviežosťou. Vedeli o tom svoje aj významné ženy našej histórie, či už išlo o Máriu Antoinettu a jej vášeň pre čistiace pleťové masky, alebo Kleopatru, ktorá bola známa tým, že si svoje typické uhľovočierne linky a silné nánosy make-upu odstraňovala zmesou prírodných olejov a oslieho mlieka.

V dnešnej dobe je téma odličovania a čistenia pleti ešte aktuálnejšia. Nejde totiž o jednoduché odstraňovanie make-upu, ale predovšetkým o hĺbkovú očistu, ktorú vaša pleť potrebuje, aj keď sa nemaľujete. Počas dňa sa na pleti zachytáva množstvo nečistôt, v noci sa tvár zasa viac potí a produkuje väčšie množstvo kožného mazu. Príjemným pomocníkom vám v tomto smere bude novinka od značky Bioderma, s ktorou vás každodenný očistný rituál bude naozaj baviť!

Čistiaci penivý gél Sensibio Gel moussant toho zvládne skutočne veľa. Pleť jemne, a pritom dôkladne vyčistí, pripraví ju na aplikáciu ochranného krému a zvýši tak jeho účinok. Takisto dokáže zvýšiť hydratáciu pleti o 77% už po dvoch týždňoch používania! Skvelé je aj to, že ho môžete použiť aj na tú najcitlivejšiu pleť a nemusíte sa obávať žiadneho pálenia, pnutia ani svrbenia. Navyše nepodráždi ani oči, takže si s ním pohodlne odstránite i očný make-up. Ak budete chcieť, môžete do hry prizvať i osvedčené lapače nečistôt – micely – a záver čistiaceho rituálu obohatiť micelárnou vodou Sensibio H20 z rovnakého radu alebo použiť vlhčené micelárne obrúsky, ktoré sú praktickým riešením napríklad na cestách.

Vychutnajte si spár očistných minút v kúpeľni a myslite pri tom na to, že pre starostlivosť o pleť robíte maximum. Vráti sa vám to v podobe sviežeho vzhľadu a zdravej krásy.

 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Citlivá pokožka

  Patent D.A.F.

  Sensibio Gel moussant

  (4 hodnotenia)

  Upokojujúci micelárny čistiaci gél, ktorý podporuje prirodzenú hydratáciu pokožky.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Zmiešaná až mastná pokožka

  Patent D.A.F.

  Sébium Gel moussant

  (3 hodnotenia)

  Purifikujúci jemný čistiaci prípravok. Odstraňuje nečistoty, reguluje lesk

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci