Jedným z produktov, ktorý sa o Vašu pokožku denne stará, môže byť micelárna voda - tá sa postará o dokonalé odlíčenie a tiež o to, aby pleť nezaťažovali zvyšky nečistôt, ktoré sa na nej nahromadili za celý deň.

Micelárnu vodu môžete používať denne tak, že nanesiete pár kvapiek micelárnej vody na vatový alebo bavlnený tampón - večer pre odlíčenie make-upu a odstránenie nečistôt, ráno pre čistenie pleti a prípravu pleti na aplikáciu denného krému.

Ale ktorú micelárnu vodu si vybrať? 

Už viac ako 25 rokov sa naša micelárna voda Sensibio H2O pomáha starať o pleť žien po celom svete a odstraňuje až 78 % ťažkých kovov a ďalších látok zo znečisteného životného prostredia. Je šetrná k prirodzenému ochrannému filmu pokožky a rešpektuje jej rovnováhu, a preto je vhodná aj pre najcitlivejšie typy pleti.

Používanie micelárnej vody je jedným z najobľúbenejších spôsobov odličovania a čistenia pleti, pretože je rýchly a môžeme ho opakovať každý deň v týždni. Priblížime Vám niekoľko tvrdení, ktoré narážajú na nedostatky niektorých micelárnych vôd vďaka ktorým budete vedieť, podľa čoho si micelárnu vodu vybrať.  

- “Musí sa micelárna voda po použití umyť?”

Micelárnu vodu Sensibio H2O nie je nutné umývať, pretože jej zloženie je šetrné k pokožke, zatiaľ čo voda z kohútika je často tvrdšia a má odlišné pH než naša pokožka - to potom môže spôsobiť vznik nedokonalostí. Naša micelárna voda navyše nezanecháva na pokožke žiaden mastný alebo inak nepríjemný film. Naneste jednoducho micelárnu vodu na tampón a jemne očistite.

- “Zhoršuje micelárna voda kvalitu pleti a vysušuje pleť?”

Toto tvrdenie môže byť pravdou, pokiaľ zvolíte micelárnu vodu, ktorá obsahuje látky, ktoré nie sú šetrné k Vašej pleti. Naša micelárna voda je vhodná pre všetky typy pleti, pretože voda v nej obsiahnutá je voda farmaceutickej kvality, ktorá je  9x filtrovaná, a micelárna technológia Bioderma v kombinácii s prírodnými cukrami tvorí základ odolnosti pleti voči vonkajším vplyvom. Aj preto ju môžete používať denne. Vďaka hĺbkovému čisteniu naopak pomáha vstrebávaniu krému, ktorý môžete po dočistení naniesť.
Micelárne vody Sensibio, Hydrabio a Sébium navyše obsahujú účinné látky, ktoré zabraňujú vysúšaniu pleti. 

- “Odstráni micelárna voda nečistoty, ale aj to “dobré” z pleti (napr. ochranný film)?”

Mikróby a častice obsiahnuté napr. v tvrdej vode narúšajú prirodzený hydrolipidický film a pleť dehydratujú. Preto je základom micelárnej vody Sensibio H2O vysoko čistená, až deväťkrát filtrovaná voda farmaceutickej kvality, ktorá je v súlade s prirodzeným pH pokožky a je zbavená všetkých endotoxínov, ktoré by mohli pleť akýmkoľvek spôsobom dráždiť. Čistí preto od toho, čo pokožku oslabuje. 

Poradíme Vám aj s výberom micelárnej vody podľa Vášho typu pleti.

Rešpektovať pokožku sme sa naučili aj od Vás a ďalších zaujímavých a silných žien, ktoré nás inšpirujú k tomu byť lepší. Práve Vy nás motivujete k tomu, aby sme neprestali pracovať na našich produktoch, ktoré rešpektujú potreby Vašej pleti.

Pozrite sa na tieto videá, kde sme s niekoľkými z týchto žien, ktoré sú pre nás vzorom, urobili krátky rozhovor o tom, ako vyzerá ich bežný deň alebo s čím v práci najviac bojujú.
Čo však majú spoločné? Keď ide o starostlivosť o pleť, spoliehajú sa na micelárnu vodu Sensibio H2O

Pozrite sa na toto krátke video, v ktorom zistíte, ako micely fungujú alebo ako micelárnu vodu Sensibio H2O používať.

odlíčenie micelárnou vodou

Každodenné čistenie bez oplachovania

Citlivá pokožka Normálna pleť

Micelárna technológia

Sensibio H2O

(8 hodnotení)

Originálna upokojujúca micelárna voda, ktorá čistí a rešpektuje kožnú bariéru

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Očný gél-krém

(1 hodnotenie)

Upokojujúca a hydratačná starostlivosť na citlivé okolie očí.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Príležitostná cielená starostlivosť o pokožku

Citlivá pokožka

Patent Toleridine™

Sensibio Maska

(Napíšte prvú recenziu)

Intenzívna hydratačná a upokojujúca pleťová maska na citlivú pokožku.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci