Na slnečné žiarenie reaguje každá koža inak. Môže za to odlišná fotosenzitivita, ktorá je charakterizovaná fototypom. Existujú štyri základné druhy fototypov na základe farby vlasov, očí, alebo výskytu pieh. Viete, ktorý je ten váš?

 • Fototyp I: Prvou skupinou sú ľudia s veľmi citlivou pokožkou, ktorá má tendenciu na slnku sčervenieť a málokedy sa opáli dobronzova. Typickým znakom sú svetlé či ryšavé vlasy a pehy. Opaľovaním odporúčame tráviť maximálne 15 minút a k ochrane pokožky zvoľte opaľovací krém s vysokým faktorom Photoderm MAX Sprej SPF 50+, ktorý je vytvorený pre svetlú pleť s pehami.
 • Fototyp II: Stále ide o citlivú pokožku so sklonom k sčervenaniu. Ľudia v tejto skupine majú väčšinou blonďavé až hnedé vlasy a modré, zelené či šedé oči. Pre zdravé opaľovanie je potrebné použiť produkty s faktorom 50+ a na priamom slnku stráviť maximálne polhodinku.
 • Fototyp III sa v populácii vyskytuje najčastejšie. Ide o ľudí so svetlohnedou pokožkou, tmavoblonďavými až gaštanovohnedými vlasmi a šedou či hnedou farbou očí. Opaľujú sa dobre a len málokedy sa spália. Napriek tomu je však potrebné pokožku chrániť vhodným produktom s faktorom 30. Odporúčame sa opaľovať maximálne 45 minút.
 • Fototyp IV: Sem patria ľudia s najtmavším odtieňom pleti a hnedými až čiernymi vlasmi. Napriek tomu, že je ich pokožka proti slnečnému žiareniu veľmi odolná, je potrebné myslieť na jej ochranu pred slnkom a znižovať tak riziko vzniku rakoviny kože. Vhodným opaľovacím krémom je ten istý, aký sa odporúča ľuďom s Fototypom III SPF 30.
 • Fototyp V: Ľudia s týmto fototypom majú veľmi tmavú pokožku, ktorá nikdy nesčervená a vždy pigmentuje. Charakteristické sú veľmi tmavé až čierne vlasy a tmavé oči. Radíme sem napríklad Aziatov, Arabov alebo severoamerických domorodcov.
 • Fototyp VI: Šiesty, posledný fototyp, je ten najtmavší a je typický pre černochov. Ich pleť je slnku veľmi odolná a rovnako jako pri predcházajúcom fototype, pri slnení nikdy nesčervená.

Pri výbere opaľovacích krémov na tvár je dobré myslieť na to, do akej skupiny fototypov patríte. Jednotlivým odtieňom pleti sa prispôsobí opaľovací krém Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+, ktorý nájdete v troch farebných verziách (svetlý, tmavý a neutrálny odtieň). Na veľmi svetlú pokožku fototypu I a II zvoľte svetlejší odtieň, farebnému tónu pleti fototypu II a III sa najlepšie hodí tmavotónovaný krém. Univerzálnou ochranou potom zostáva Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ bez farebného tónu, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti.

Nezabudnite použiť ochranu pred slnkom aj pod make-up. Aj keď máme pocit, že make-upom vytvoríme na pleti vrstvu, cez ktorú sa slnečné lúče nedostanú, nie je to pravda. Použiť môžete priamo kompaktný make-up, ktorý obsahuje 100 % minerálne filtre a poskytuje pohodlnú aplikáciu vďaka hubke, ktorá je súčasťou balenia. Večer po opaľovaní potom môžete svoju pleť hĺbkovo hydratovať a predísť tak dehydratácii spôsobujúcej predčasné starnutie pokožky. 

 • BIODERMA produktová fotka, Photoderm MAX Sprej SPF 50+ 400 ml, opaľovací krém na citlivú pokožku
 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Citlivá pokožka

  Patent Bunkovej Bioochrany

  Photoderm MAX Sprej SPF 50+

  Veľmi vysoká ochrana s ľahko roztierateľnou textúrou.

  Pre koho ?

  Pre celú rodinu (deti staršie ako 12 mesiacov)

 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Citlivá pokožka

  Photoderm Sprej SPF 30

  Sprej s vysokou ochranou proti slnečnému žiareniu, ktorý stimuluje prirodzenú obranyschopnosť pokožky.

  Pre koho ?

  Dospelí

 • Opaľovacie krémy pre bezpečné a bronzové opálenie

  Citlivá pokožka Fotoprotekcia pri opaľovaní

  Patent Bunkovej Bioochrany

  Photoderm BRONZ SPF 30

  Vysoká fotoochrana, ktorá biologicky aktivuje prirodzený proces opaľovania.

  Pre koho ?

  Dospelí

 • BIODERMA produktová fotka, Photoderm KID Sprej SPF 50+ 200 ml, opaľovací krém pre deti
 • Ochrana detskej pokožky

  Normálna pokožka dojčiat a detí

  Patent Bunkovej Bioochrany

  Photoderm KID Sprej SPF 50+

  Veľmi vysoká ochrana pre deti schválená pediatrami.

  Pre koho ?

  Pre celú rodinu (deti staršie ako 12 mesiacov)

 • Opaľovanie

  Po vystavení Citlivá pokožka

  Photoderm After sun

  Osviežujúca a upokojujúca starostlivosť, intenzívne zvláčnenie.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci