Hladká pleť je snom pre každého, kto má problémy s mastnou pleťou a denne bojuje s čiernymi bodkami, škvrnami alebo nerovnomerným tónom pleti. BIODERMA vynašla micelárnu vodu a stále vyvíja nové produkty pre rôzne typy pleti.. Na pomoc problematickej pleti teraz prichádza Aktívny penivý gél Sébium  s konceptom aktívneho čistenia vďaka AHA a BHA kyselinám.

Aktívny penivý gél Sébium svojim inovatívnym zložením rešpektuje potreby aknóznej pleti a zároveň účinne pôsobí na jej nedokonalosti. Vďaka tomu je vhodný nielen pre adolescentov, ale aj pre dospelých, u ktorých je akné stále častejším problémom .

 • Dr. Michèle Sayag, alergologička

  V Bioderme pracujeme s produktami na čistenie pleti tak, aby sa primárne starali o zdravie vašej pleti - a to už od momentu, keď s čistením ešte len začínate. Pri akné bolo preukázané, že pokiaľ používate zároveň čistiaci produkt aj hydratačný krém, nedokonalosti časom skutočne zmiznú. Správna hygiena pleti je teda prvým a zásadným krokom, ako sa nepríjemných pupienkov zbaviť. To je pre nás kľúčové, pretože vieme, že polovica pacientov s akné svoju liečbu riadne nedodržiava.

  Michèle Sayag, alergologička, riaditeľka vedeckého výskumu - BIODERMA.


   

Aktívne čistenie inšpirované ekobiológiou

 

Aktívny penivý gél Sébium je ďalšou novinkou od Biodermy, ktorá rešpektuje princípy ekobiológie NAOS. Tými sú rešpekt k pleti a vnímaniu pleti ako ekosystému.

Tri eko biologické prístupy spoločnosti NAOS pre aktívne čistenie mastnej a aknóznej pleti sú:

 • rešpektovať ekosystém pleti šetrným čistiacim produktom,pôsobiť na príčiny problému vďaka glukonátu zinku, ktorý reguluje množstvo kožného mazu
 • stimulovať prirodzené mechanizmy pleti pomocou dvoch keratolytických účinných látok, AHA a BHA, ktoré podporujú prirodzenú bunkovú obnovu pleti

Hlavnou myšlienkou aktívneho čistenia je starostlivosť o pleť už počas čistenia, aby sme aktívnejšie predchádzali.vzniku nedokonalostí. Nový Aktívny penivý gél Sébium sme vyvinuli tak, aby poskytol optimálnu starostlivosť vďaka jedinečnej kombinácii keratolytických účinných látok.

Aktívny penivý gél Sébium zaisťuje dokonalú rovnováhu medzi účinnosťou produktu a jeho dobrou znášanlivosťou pre pleť.

 1. Jemný čistiaci produkt > Čistí pleť bez toho, aby ju oslaboval, a to vďaka báze, ktorá rešpektuje prirodzenú kožnú bariéru.
 2. Aktívny čistiaci produkt > Čistí pleť do hĺbky nad aj pod jej povrchom a vďaka jemnému peelingovému efektu redukuje nedokonalosti.

Pleť so sklonom k ​​akné má tendenciu hrubnúť, pretože sa na nej hromadia odumreté bunky alebo kožný maz – to spôsobuje upchávanie pórov pleti.Aktívny penivý gél Sébium obsahuje kombináciu látok AHA (alfahydroxykyselina) a BHA (betahydroxykyselina), ktoré sú známe svojim vzájomne sa doplňujúcim keratolytickým pôsobením - jedna pôsobí na povrchu pleti, druhá do hĺbky. Keratolytický účinok znamená schopnosť vyhladiť štruktúru pleti pomocou stimulácie bunkovej obnovy.

 •  
 • Vďaka dvojici AHA-BHA, ktorú lekári tradične používajú na mechanické peelingy sa póry vašej pleti prestanú upchávať a postupne sa redukujú nedokonalosti pleti.

 

Aktívny penivý gél Sébium môžete používať ako príležitostnú starostlivosť proti nedokonalostiam, ktorá aktivuje bunkovú obnovu. Prispieva k prevencii vzniku nedokonalostí a pomáha sa zbaviť tých, ktoré už na pleti sú.


 

Dobré vedieť

"Peelingový efekt" je často spájaný s vysušením a podráždením pokožky. U Aktívny penivý gél Sébium strach mať nemusíte: každá keratolytická účinná látka je v optimálnej koncentrácii, ktorá postačí na to, aby uvoľnila póry a zároveň priniesla žiadané výsledky pri boji s čiernymi bodkami a pupienkami a zároveň v porovnaní s mechanickými peelingami nedráždi pokožku trením. Aktívny penivý gél Sébium môžete vždy doplniť krémom, ktorý je vhodný pre váš typ pleti.

 

2Test TEWL, Eurofin-Dermscan/ STb19048, 12 subjektov, december 2019

Respondenti potvrdili približne 32 %menej zapálených pupienkov za iba 21 dní od začiatku užívania.

Po 28 dňoch potvrdili opýtanie o 17 %menej čiernych bodiek.

Dobré vedieť

Pre 97 % z opýtaných  je pokožka zbavená nečistôt

Pre 91 % z opýtanýchje pokožka hĺbkovo vyčistená

Pre 88 % z opýtanýchje pokožka hebká


 

Ako používať Sébium Gél moussant actif?

Sébium Gél moussant actif s transparentnou gélovou textúrou pôsobí sviežo a ľahko. Pena sa ľahko oplachuje a zanecháva pleť hladkú a rozjasnenú.

 • Do vlhkých dlaní aplikujte množstvo veľkosti lieskového orieška a trite dlane o seba, aby sa vytvorila pena. Tú naneste na vlhkú tvár a vmasírujte.
 • Opláchnite dostatočným množstvom vody a pleť osušte.

Upchaté póry, čierne bodky alebo pupienky? Aktívny penivý gél Sébium používajte ráno aj večer, kým nedokonalosti nezmizne. Môžete ho používať spoločne s vašim krémom a ďalšou starostlivosťou o pleť.

Aktívny penivý gél Sébium sa dá použiť ako špeciálny kra a to po dobu jedného mesiaca. Vašej pleti navráti rovnováhu, a kúru pritom môžete opakovať aj niekoľkokrát ročne.

⟹ Neváhajte prispôsobiť frekvenciu používania produktu Aktívny penivý gél Sébium citlivosti vašej pleti. Pokiaľ je starostlivosť pre vašu pleť príliš intenzívna, používajte produkt iba raz denne. Pre dobré výsledky stačí produkt používať aj napríklad iba každý druhý deň.

Dobré vedieť

Aktívny penivý gél Sébium môžete použiť aj ako sprchový gél pre mužov s mastnou a aknóznou pokožkou, ktorí nechcú používať samostatné produkty na čistenie pleti a starostlivosť o ňu.

 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Mastná až aknózna pokožka

  Patent D.A.F.

  Sébium Gel moussant actif

  (9 hodnotení)

  Hĺbkové čistenie, hlboký rešpekt, dokonalá rovnováha.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Čistenie

  Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

  Patent D.A.F.

  Sébium Peelingový gél

  (Napíšte prvú recenziu)

  Peelingový gél na zmiešanú a mastnú pokožku.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Starostlivosť o pokožku cez deň

  Pokožka so sklonom k akné Citlivá a oslabená pokožka so sklonom k akné

  Technológia Inflastop™

  Sébium Sensitive

  (1 hodnotenie)

  Sébium Sensitive
  pleť. Upokojuje, hydratuje a eliminuje prejavy podráždenej aknóznej pleti.

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci

 • Každodenné čistenie s oplachovaním

  Zmiešaná až mastná pokožka

  Patent Fluidactiv™

  Sébium Umývacia kocka

  (Napíšte prvú recenziu)

  Sébium umývacia kocka
  Čistiace umývacia kocka na mastnú a aknóznu pokožku

  Pre koho ?

  Dospelí, Dospievajúci