Viete, čo obsahujú produkty, ktoré si aplikujete na pokožku? Čo keby ste poznali ich zloženie? Vzhľadom na to, že transparentnosť je symbolom dôvery, značka NAOS spúšťa digitálnu platformu Ask NAOS, ktorá dekóduje všetky naše receptúry, vrátane zloženia, patentov a technológií použitých pri výrobe našich produktov.

Bezpečnosť produktov pre deväť z desiatich kupujúcich1 predstavuje kritérium číslo jedna.

V posledných rokoch sa výrazne zvýšilo verejné povedomie o tom, čomu vystavujeme naše telo, od jedla po produkty osobnej hygieny. Celý rad blogerov si skúšal neumývať tvár celý mesiac a zistil, že ich pokožka vizuálne zostarla o 10 rokov. Spotrebitelia i ekologickí aktivisti volajú po zásahu zdravotníckych organizácií. Väčšina z nás už v spojení s dermatologickými produktmi zažila nepríjemnú situáciu. Všeobecne by sme radi mali lepšie povedomie o tom, aké zložky obsahujú produkty, ktoré používame a ako na nás pôsobia.

59 % spotrebiteľov si pred kúpou produktu starostlivosti o pleť číta zloženie2.

Celý rad spotrebiteľov nazerá na nimi preferované kozmetické značky so zdvihnutým obočím. Zloženie týchto produktov je v dnešnej dobe zo strany spotrebiteľov viac skúmané s cieľom zistiť, či ich pri aplikácii na tvár alebo inú časť tela nehrozia nejaké dlhodobé vedľajšie účinky.

 

1 Ipsos, ‘Prieskum informovanosti medzi 1000 nakupujúcimi v lekárňach,’ 2018, Francúzsko
2 2018 Databook, Observatoire des Cosmétiques
How to read skin care ingredients list?

Skin care formulation and careful selection of ingredients

Už viac ako 40 rokov laboratórium Bioderma usiluje o vývoj produktov starostlivosti o pleť, ktoré rešpektujú a podporujú ekosystém a zdravie pokožky.

Ekobiológia je prístup, počas ktorého kombinujeme ekológiu a biológiu pokožky. Pokožku považujeme za ekosystém tvorený živými bunkami, ktoré nepretržite reagujú medzi sebou a na okolité prostredie.

V rámci rešpektovania tohto ekosystému sme definovali veľmi špecifické kritériá pre výber zloženia našich produktov starostlivosti o pleť. Uprednostňujeme čisté, polyfunkčné zložky, ktoré sú blízke prirodzeným zložkám pokožky. Dávkovanie upravujeme tak, aby došlo k opätovnej aktivácii a posilneniu prirodzených mechanizmov pokožky. Všetky zložky, ktoré používame, sú starostlivo vyberané z hľadiska bezpečnosti a účinnosti. Všetko, čo robíme, je poháňané záväzkom chrániť vašu pokožku.

  • Eloïse Collet, Scientifc Communication Manager for Bioderma, Laboratoires dermatologiques NAOS
     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

    Vnímanie pokožky ako ekosystému je prvotným princípom nášho jedinečného vedeckého prístupu: ekobiológie. V laboratóriách NAOS vyvíjame produkty, ktoré tento ekosystém rešpektujú a sú dokonale prispôsobené pokožke. Je snáď lepší spôsob, než používať zložky, ktoré sa v pokožke prirodzene vyskytujú alebo sú im podobné?

     Eloïse Collet, Scientific Communications Manager for Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

Pretože máte právo vedieť, čo si nanášate na pokožku a pretože my zloženie našich produktov vyberáme s maximálnou starostlivosťou, rozhodla sa značka NAOS spustiť platformu Ask NAOS, ktorá dekóduje zloženie, patenty a technológie používané na výrobu všetkých našich produktov starostlivosti o pleť.

V dobe, keď stále viac z nás zaujíma, čo používame na pleť, je dôležité, aby každý mal prístup k informáciám, ktoré potrebuje a chce. Sme priekopníkmi v transparentnosti všetkých našich produktov a vôbec prvou značkou umožňujúcou prierez naprieč našimi produktovými radmi: 450 receptúr, 650 zložiek a 40 patentov a technológií, ktoré zaručujú vaše zdravie i zdravie vašej pokožky.

Na Ask NAOS teraz môžete dekódovať 100 % našich patentov, technológií a zložiek. Zložky sú vysvetlené z hľadiska ich vlastností, úlohy a pôvodu. Zloženie našich produktov môžete dekódovať hneď dvomi spôsobmi. Môžete si buď prečítať zloženie daného produktu a kliknúť na každú položku pre viac informácií, alebo jednotlivé zložky odhaľovať podľa ich úlohy v každom produkte.

Takto sa môžete sami rozhodnúť o tom, aký produkt starostlivosti o pleť budete používať.