Nebolo by skvelé vedieť, čo presne si nanášate na pokožku, aby ste sa sami mohli rozhodnúť o tom, aký produkt starostlivosti o pleť chcete používať? To je teraz možné vďaka platforme Ask NAOS, kde sa môžete dozvedieť o zložení všetkých produktov značiek NAOS: Bioderma a Institut Esthederm.

NAOS je vôbec prvá spoločnosť, ktorá transparentne vysvetľuje a pomáha zákazníkom dekódovať všetky jej receptúry, vrátane zloženia, patentov a technológií používaných pre všetky produkty. Chceme, aby ste vedeli, čo presne si nanášate na pokožku. Okrem zloženia samotného je každá receptúra ďalej vysvetlená tak, aby ste vedeli, čo robí s vašou pokožkou. Po prečítaní informácií o jednotlivých zložka, ich pôvode a úlohe si budete oveľa viac vážiť toho, ako sa o svoju pokožku staráte: prečo daný produkt obsahuje ktorú zložku a ako pomáha vašej pokožke. Vďaka tomu, že s vami tieto informácie zdieľame si môžete sami vybrať, ktoré produkty vám budú vyhovovať najlepšie.

Hľadanie informácií o zložení našich produktov starostlivosti o pleť je na platforme Ask NAOS alebo pomocou QR kódu na každom produkte ľahké.

Naskenujte QR kód na zadnej strane akéhokoľvek produktu alebo navštívte stránky Ask-NAOS.sk.

 

Teraz máte ľahký prístup ku všetkým potrebným informáciám.

Zloženie našich produktov si môžete prezrieť tiež v sekcii Naše produkty na našich webových stránkach.

our-company_Ecobiology is-at-the-heart-of-all-our-products

Aby sme vám pomohli porozumieť všetkému, čo sa týka vami používaného produktu, predstavujeme zloženie hneď tromi spôsobmi tak, aby ste mohli objaviť všetky aspekty receptúry daného produktu.

Po prvé, jednotlivé zložky sú rozdelené do skupín podľa ich úlohy v danom produkte.

Skupiny zložiek sú znázornené pomocou menších alebo väčších obdĺžnikov, vďaka čomu rýchlo pochopíte mieru ich zastúpenia v danom produkte, okrem iného: hydratácia, upokojujúci účinok, patenty a technológie, konzervačné látky, štruktúra.

Po druhé, zložky sú uvedené pod názvami INCI a rozdelené do troch hlavných kategórií.

Každá zložka je uvedená samostatne, od najvyššieho podielu po najnižší, a odlíšená farbou, ktorá značí, či je obsiahnutá na konkrétny účinok produktu, pre jeho štruktúru a pocit, alebo na ochranu a konzerváciu produktu.

Po tretie, kliknutím na akúkoľvek zložku odhalíte jej vlastnosti, úlohu a pôvod.

Vlastnosti: Čo je to? Vitamín, rastlinný extrakt, rastlinný olej…

Úloha: Na čo slúži? Hydratácia, upokojujúci účinok, čistenie...

Pôvod: Ako sa získava? Extrakciou z rastliny alebo minerálu, biotechnológiou, syntézou...

Dobré vedieť

Zoznam INCI (Medzinárodná nomenklatúra kozmetických zložiek) sa stal povinnou nomenklatúrou pre kozmetiku v roku 1999. Zoznam bol vytvorený v roku 1973 americkým združením a obsahuje systematické názvy, ktoré sú medzinárodne uznávané pre identifikáciu kozmetických zložiek.

Zoznam INCI obsahuje 30 000 prísad na použitie v dennej kozmetike. Bioderma, značka NAOS, sa dobrovoľne obmedzuje iba na 2 % čiže 650, aby znížila riziko reakcií a podráždenia pokožky.

Produkt Atoderm Intensive baume  je určený na pokožku náchylnú k atopii. Je navrhnutý tak, aby pokožku upokojoval, redukoval svrbenie a posilňoval kožnú bariéru.

Pozrieme sa najmä na jednu technológiu: technológia Lipigenium™. Pri kliknutí na technológiu sa dozviete, že „Pokožka má prirodzenú bariérovú funkciu, ktorá ju chráni pred okolitým prostredím. V prípade suchej pokožky náchylnej k atopii tejto bariére chýbajú lipidy a proteíny a naďalej neplní svoju úlohu. Technológia Lipigenium™ obnovuje účinnú kožnú bariéru.“

Ak kliknete na ceramidové zložky np, ap alebo eop, zistíte, že:

  • prispievajú k účinnosti technológie Lipigenium™,
  • prirodzene sa vyskytujú v pokožke,
  • Bioderma získava ceramidy pomocou biotechnológie, ktorá na získanie prísad využíva biologické procesy, vrátane prirodzenej fermentácie.
  • Eloïse Collet, Scientifc Communication Manager for Bioderma, Laboratoires dermatologiques NAOS
     Eloïse Collet, Vedúca vedeckej komunikácie pre Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

    Vďaka jedinečnej technológii Lipigenium™ poskytuje produkt Atoderm Intensive baume tri lipidy prirodzene sa vyskytujúce v pokožke, ktorej pokožke náchylnej na atopický ekzém chýbajú. Ako vidíte v zozname zložiek, ide o ceramidy NP, AP a EOP, známe ako ceramidy 1, 3 a 6.

     Eloïse Collet, Vedúca vedeckej komunikácie pre Bioderma - Laboratoires dermatologiques NAOS.

Ask NAOS je k dispozícii pre každého, nech už chcete čítať medzi riadkami zloženia produktov starostlivosti o pleť, alebo proste chcete vedieť viac o tom, čo používate. Informácie sme formulovali tak, aby boli ľahko zrozumiteľné a zároveň poučné, a aby pre vás boli užitočné. Nemusíte si pritom nič sťahovať do vášho počítača či mobilu. Rozhodli sme sa namiesto špeciálnej aplikácie vytvoriť webové stránky, ku ktorým budete mať prístup odkiaľkoľvek.

S transparentnosťou prichádza aj dôvera. Dúfame, že vďaka otvorenosti o zložení našich produktov a receptúr vám pomôžeme lepšie sa starať o zdravie vašej pokožky.