Allez au contenu Allez à la navigation

26 November 2019

Dokonalá pleť so Sébium Night Peel

Rituál pre dokonalÚ pleťSo sébium night peel

Mnoho z nás už asi zistilo, že akné rozhodne nedáva zbohom s koncom puberty. Pokiaľ je Váš typ pleti kombinovaný, mastný alebo so sklonom k akné, Vaša pokožka pravdepodobne produkuje nadbytočný kožný maz, ktorý spôsobuje rozšírené póry, nepravidelnú štruktúru pleti alebo mastnú T zónu (čelo, nos a brada). Často si potom s unavenou pleťou plnou pupienkov nevieme rady. 

Rovnica krásnej pleti je pritom na dosah: zvýšenú tvorbu pupienkov spôsobuje zvýšené Ph pleti -> je teda potrebné Ph pravidelne regulovať

S tým súvisí hĺbkové čistenie pleti od zvyškov make-upu a od nečistôt, ktoré sa na pokožke usádzajú cez deň, pravidelná starostlivosť, ktorú pokožke venujeme po čistení v podobe rehydratácie a ukľudnenia. Na to, aby sme sa vysporiadali s nedokonalou pleťou, je potrebné, aby sme umožnili pokožke taktiež regeneráciu

Peeling: regenerácia pleti

Jednou zo známych metód, ako nedostatky pleti eliminovať, je peeling -> ten totižto pokožke napomáha k rýchlejšej obnove odumretých buniek. Ale…

„Peeling u dermatológa je naozaj drahý.“
„Nechcem odchádzať so začervenanou tvárou, ktorá je ako v plameňoch.“
„Potrebujem ísť ďalší deň do práce, nechcem sa spamätávať z procedúry tri dni“


Sérum Sébium Night Peel jemne vyhladzuje a celkovo zlepšuje vzhľad pokožky. Obsahuje tri kľúčové ingrediencie, ktoré sa spájajú vo veľmi príjemnej textúre séra. Kyselina glykolová (15%) preniká hlboko a jemne do pokožky. Pri koncentrácii 15% šetrne vyhladzuje štruktúru pokožky, redukuje jazvy a škvrny a dodáva pleti žiarivosť - jedná sa zároveň o najvyššiu koncentráciu kyseliny glykolovej, ktorú môžete bezpečne použiť doma a je preto voľne dostupná na trhu. D-Panthenol (forma vitamínu B5) pomáha zlepšovať hydratáciu pokožky, znižuje jej drsnosť a pomáha obnovovať kožnú bariéru, čím znižuje možnosť zápalu. Komplex Fluidactiv™ je kombináciou antioxidantov, ktorý prirodzene vracia tvorbu mazu do normálnej hladiny. Zabraňuje oxidácií skvalenu, pomáha pokožke zostať jemnou a póry zostávajú čisté a otvorené.

A čo cez noc? 

Keratolytický účinok kyseliny glykolovej vedie k citlivosti na UV žiarenie, takže je potrebné, aby ste sa vyhla po pôsobení peelingu slnečnému žiareniu. To však nie je jediným dôvodom - peeling sa prispôsobuje biologickému rytmu pokožky, ktorá je v noci priepustnejšia pre účinné látky, čo umožňuje jej lepšiu regeneráciu a obnovu buniek.

Ako na každodennú starostlivosť o dokonalú pleť

Čo by teda vo Vašej dennej rutine nemalo chýbať? 

Pred spaním doporučujeme použiť Sébium Gel moussant, ktorý zaručí perfektne odlíčenú a čistú pleť. Následne aplikujte už spomínaný jemný chemický peeling Sébium Night Peel, ktorý sa postará o regeneráciu pokožky - ten používajte 1 mesiac.

Ráno po prebudení použite opäť jemnú penu Sébium Gel moussant, ktorá dôkladne odstráni zvyšky peelingu a Sébium H2O micelárnu vodu, ktorá pleť dočistí, ale nevysuší. Na ďalšiu starostlivosť o pokožku a jej hydratáciu naneste Sébium Lotion. Na záver potom na okamžité a viditeľné uzavretie pórov (do 15 min) použite Sébium Pore Refiner alebo krém podľa vlastnej voľby.

Tip: Sébium Sensitive krém sa intenzívne, ale šetrne postará o citlivú pleť so sklonom k akné - ukľudňuje a rehydratuje pokožku a eliminuje pupienky. Odporúčame tento krém kombinovať s keratolytickou liečbou.

Produkty Bioderma zakúpite na e-shope Notino