4 VÝHODY ÚČINKU KYSELINY HYALURÓNOVEJ A SALICYLOVEJ NA AKNÓZNU PLEŤ 

Kyseliny salicylová a hyalurónová pôsobia rozdielne. Kyselina hyalurónová sa v pokožke vyskytuje prirodzene a pomáha ju hydratovať zadržiavaním vody a vodnej pary. Pokiaľ ide o kyselinu salicylovú, v produktoch starostlivosti o pleť je to zložka známa najmä tým, že podporuje obnovu pokožky. Tieto dve kyseliny spojené v jednom sére prinášajú štyri hlavné výhody. 

Pictogram of a face with blackheads and imperfections being removed using an exfoliant.​
1/ Peeling a čistenie pórov: Kyselina salicylová exfoliuje pokožku, odstraňuje odumreté kožné bunky, čo pomáha uvoľniť upchaté póry a zmenšuje tak ich veľkosť.
Illustration of a woman's inflamed face, showcasing salicylic acid's benefits for addressing skin inflammation.
2/ Zmiernenie zápalu: Odlupovaním a udržiavaním čistoty pórov tiež pomáha kyselina salicylová zmierňovať zápal. Bez baktérií a nečistôt, ktoré sa zhromažďujú v póroch, je podráždenie oveľa menšie.
Depiction of a woman's face benefiting from acid's anti-aging action, emphasizing hyaluronic acid for skin
3/ Anti-aging: Kyseliny hyalurónová aj salicylová pôsobia na známky starnutia, pomáhajú udržiavať pleť hladkú a dodávajú jej extra objem.
Illustration of a hand pouring moisturizing cream, an essential step in a clear skin routine.​
4/ Hydratácia: Kyselina hyalurónová nielen hydratuje pokožku, ale pomáha jej aj udržať vlhkosť, takže zostane hydratovaná a v dobrej kondícii.

S prvými známkami starnutia sa musia vysporiadať aj dospelí, ktorých trápi akné. Oxidovaný kožný maz a baktérie Cutibacterium acnes sú z veľkej časti zodpovedné za tvorbu škvŕn, ako sú čierne bodky, papuly a pustuly. K nim sa pridávajú jemné linky a prvé vrásky. Kombinácia kyselín salicylovej a hyalurónovej v jednom produkte preto dáva naozaj zmysel – vzájomne sa dopĺňajú. Dospelý s pleťou náchylnou na akné môže použiť iba jeden produkt, ktorý rieši obidva problémy pokožky. 

Illustration of a woman's face with acne-prone skin, highlighting the use of hyaluronic acid for skincare benefits.​

Kyselina salicylová je beta-hydroxykyselina, ktorá sa používa v dermatológii na liečbu mnohých kožných porúch a pôsobí na povrchu kože. Pri akné majú odumreté kožné bunky tendenciu sa spájať a usadzovať sa na povrchu pokožky. Toto „stlstenie“ kože, nazývané hyperkeratinizácia, je jedným z dôvodov, prečo sa póry upchávajú. Kyselina salicylová pomáha tieto bunky odlepiť od seba, takže odpadnú. Vďaka uvoľneniu pórov môže kožný maz voľne cirkulovať. Vďaka tomu tiež baktérie C. acnes nekolonizujú pokožku a nespôsobujú zápal a nové bunky sa môžu presunúť na povrch pokožky. Zvyškové stopy akné sú odstránené, pokožka je hladšia, rovnomernejšia a zjednotenejšia. 

 

Kyselina hyalurónová zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní a obnove úrovne vlhkosti pokožky. Táto kyselina je schopná absorbovať vodu až s tisícnásobkom svojej vlastnej hmotnosti a tým pomáha pokožke udržiavať všetky jej životne dôležité štruktúry. Podieľa sa aj na produkcii kolagénu, vďaka čomu je pokožka pružná. Množstvo kyseliny hyalurónovej v koži postupom času klesá. Zahrnutie produktu s kyselinou hyalurónovou do starostlivosti o pleť preto pomáha pozdvihnúť a vyhladiť pokožku. Kyselina hyalurónová tiež pomáha chrániť ochrannú bariéru pokožky, aby zostala nedotknutá, čím zabraňuje podráždeniu pokožky vonkajšími vplyvmi. 

Kyseliny salicylová a hyalurónová sa v bežnej starostlivosti o pleť dopĺňajú, preto ich Bioderma skombinovala v jednom sére z radu Sébium.

Illustration of a woman applying a serum to her face, emphasizing the use of hyaluronic acid for skincare benefits.

Sébium Sérum s obsahom kyseliny salicylovej a kyseliny hyalurónovej, ktoré sa vstrebáva do pokožky, pomáha exfoliovať, znižuje zápaly, hydratuje a chráni kožnú bariéru a po všetkých stránkach zlepšuje pleť. Kombinácia dvoch kyselín v jednom sére poskytuje účinnosť každej z nich bez toho, aby to nutne ovplyvnilo toleranciu pokožky. 

Ráno očistite pleť pomocou Sébium Gel moussant alebo Sébium H2O. Potom naneste pleťový krém Sébium Kerato+ na celú tvár alebo iba na problematické miesta a jemne vmasírujte, kým sa úplne nevstrebe. Večer pleť opäť očistite pomocou Sébium Gel moussant alebo Sébium H2O. Následne naneste Sébium Sérum na celú tvár a jemne vmasírujte, kým sa nevstrebe.

Vďaka ekobiologickému prístupu spoločnosti Bioderma používame v našich produktoch minimálne množstvo zložiek, a to iba tých nevyhnutných, aby sme zaistili ich plnú znášanlivosť a účinnosť. Veľkou výhodou je, že môžete v rutine starostlivosti o pleť nahradiť viac produktov iba jedným, ktorý obsahuje dve prospešné kyseliny. Čím viac produktov sa totiž pridáva do rutiny starostlivosti o pleť, tým väčšie je riziko, že pleť zareaguje podráždením.

A smiling woman benefiting from the use of Bioderma hyaluronic acid serum