Zdravie a žiarivosť pleti sú úzko spojené s tým, ako dobre sa o ňu staráte. Ak si necháte pred spaním na tvári make-up, nedosiahnete zjednotenú a žiarivú pleť – práve naopak. Zároveň si určite nechcete každé ráno a večer zbytočne drhnúť tvár, pretože vaša pokožka bude ešte podráždenejšia. 

  

Dobrá rutina v starostlivosti o pleť je niekde uprostred. Vyhovuje individuálnym potrebám vašej pleti, rešpektuje jej fyziológiu a šetrne čistí a ošetruje. 

Smiling woman demonstrating how to apply cream to her cheek as part of her clear skin routine.
Illustration of a woman cleaning her face as part of her clear skin routine
1/ Čistenie: Ako prvé sa uistite, že je váš čistiaci produkt prispôsobený kožným problémom, ktoré môžete mať: citlivá pleť, akné, suchá pleť... Pleť je nutné čistiť dvakrát denne jemným prípravkom. Večer, aby ste odstránili všetky nečistoty, ktoré môžu spôsobiť podráždenie, a ráno, aby ste odstránili to, čo vylúčilo telo na pokožku počas noci.
Illustration of a hand pouring moisturizing cream, an essential step in a clear skin routine.​
2/ Ranná starostlivosť: RÁNO, po vyčistení pleti aplikujte pleťový krém Sébium Kerato+, ktorý pleť hydratuje a zároveň redukuje akné a nedokonalosti. Mastná pleť môže potrebovať ľahkú hydratáciu, zatiaľ čo citlivej alebo suchej pleti môže prospieť niečo výživnejšie pre celú tvár.
Illustration of a hand applying sun protection to a face, an important part of maintaining clear skin.
3/ Aplikácia opaľovacieho krému: Ochrana pokožky pred slnkom je pre jej zdravie nevyhnutná. Výber opaľovacieho krému špeciálne navrhnutého pre váš typ pleti rešpektuje potreby vašej pleti, nezaťažuje ju neesenciálnymi zložkami a obsahuje aktívne zložky, ktoré pôsobia aj počas dňa. Vyskúšajte Photoderm AKN Mat SPF 30, ktorý redukuje nedokonalosti a má aj dlhodobo zmatňujúci účinok.
Pictogram showing drops of a skin serum being poured into a hand, part of a clear skin routine.
4/ Večerná starostlivosť: VEČER, po vyčistení pleti aplikujte Sébium Sérum a ľahkou textúrou, ktorá sa rýchlo a hlboko vstrebe do pokožky a pôsobí na redukciu akné a zároveň aj prvých známok starnutia pleti. Vyberajte si sérum podľa toho, čo vaša pleť potrebuje pri ochrane, exfoliácii, hydratácii alebo inej starostlivosti.

Aktívne zložky v produktoch, ktoré si vyberiete, ovplyvnia výsledky vašej starostlivosti o pleť. Pre dospelých s pleťou náchylnou na akné Bioderma vyberá špecifické aktívne ingrediencie a vyvíja technológie, ktoré riešia príčiny nedokonalostí vašej pleti – od podráždenia, vystavenia slnku a znečisteniu, až po oxidovaný kožný maz a baktérie Cutibacterium acnes, ktoré ju kolonizujú. 

  

Dôležité je neočakávať zázrak, čistá pleť nespadne z neba cez noc. Aktívnym zložkám trvá nejaký čas, kým obmedzia príčiny, ktoré vyvolávajú vyrážky. Počas prvých šiestich až ôsmich týždňov nemusíte zaznamenať žiadne zmeny. Až po troch alebo štyroch mesiacoch skutočne začnete vidieť rozdiel. 

  

V produktoch starostlivosti o pleť málokedy nájdete spolu kyselinu salycilovú a kyselinu hyalurónovú, a to aj napriek tomu, že sa ich účinky skvele dopĺňajú. 

Kyselina salicylová pomáha odstraňovať odumreté kožné bunky, ktoré sa hromadia na povrchu pokožky, najmä pri akné. Táto beta-hydroxykyselina rozpúšťa spojivo, ktoré drží bunky pohromade. Bunky odpadnú, uvoľnia póry a pomáhajú kožnému mazu opäť normálne cirkulovať. Maz je menej náchylný na oxidáciu, čím sa znižuje pravdepodobnosť kolonizácie baktérií C. acnes, ktoré spôsobujú zápal. Odstránené bunky sú nahradzované novými bunkami, čím pokožka získava hladší a rovnomernejší vzhľad. 

Kyselina hyalurónová, ktorá sa prirodzene vyskytuje v pokožke, udržuje pokožku hydratovanú a pomáha tiež produkovať kolagén. Hrá preto významnú úlohu pri udržiavaní všetkých životne dôležitých štruktúr pokožky a udržiavaní funkcie kožnej bariéry. Kyselinu hyalurónovú v pokožke postupom času strácame, každodenná aplikácia kyseliny hyalurónovej preto pomáha obnoviť a oživiť pokožku. 

Séra sú príjemným a účinným spôsobom, ako vyživiť vašu pokožku aktívnymi zložkami, ktoré najviac potrebuje. V niektorých prípadoch môžu byť vhodnejšie ako nanášanie krému. Ich ľahká textúra je príjemnejšia pre niektoré typy pleti, napríklad pre pleť so sklonom k akné. 

  

Vďaka rýchlemu vstrebávaniu séra nezanechávajú na povrchu pleti žiadny lepkavý film ani silný povlak. Po niekoľkých minútach je pleť pripravená na ďalší krok vo vašej rutine – starostlivosť o pleť. 

  

Séra prenikajú hlboko do pokožky a prenášajú svoje aktívne zložky do rôznych úrovní epidermis. 

Kyselina salicylová a hyalurónová kombinované v jedinom sére majú niekoľko výhod pre pleť náchylnú na akné: 

  • Koža je exfoliovaná a odumreté kožné bunky sú odstránené z povrchu pokožky. 

  • Póry sa neupchávajú, zmenšujú sa a nevytvárajú sa škvrny. 

  • Zápal sa zmenšuje, pretože sa začne tvoriť zdravší kožný maz. 

  • Nové pupienky sa redukujú, pretože zdravie pokožky sa postupne vracia do normálu. 

  • Pleť je hlboko hydratovaná a vyhladená vrátane jemných liniek. 

  • Tón pleti je jasnejší a rovnomernejší, pretože sa zvyškové stopy a vrásky zosvetľujú. 

 

Bioderma vytvára receptúry s minimálnym počtom zložiek a testuje všetky svoje produkty na toleranciu a účinnosť. Pokiaľ sa obávate, že by vaša pokožka mohla byť podráždená nejakým produktom, odporúčame ho najskôr vyskúšať na malom kúsku kože, než ho nanesiete na celú pokožku.

A woman examining her acne-prone skin in the mirror, pleased with the improvement by following clear skin steps.

Spánok je nevyhnutný pre naše celkové zdravie a pohodu, pritom čoraz častejšie spíme menej, než by sme mali. Práca, rodina, obrazovky, to všetko obmedzuje množstvo aj kvalitu spánku. 

  

Spánok je blahodarný aj pre pokožku. Keď spíme, naša pokožka sa prepne do „režimu opravy“. Poškodené bunky sú opravené alebo odstránené. Náš mozog spracováva udalosti dňa, vkladá ich do logických procesov, pamäte a vybavovania. To pomáha znížiť náš stres a ráno sa cítime svieži. Naše hormóny obnovujú rovnováhu a pomáhajú udržiavať všetky fyziologické aspekty v hladkom chode. A to všetko pomáha udržovať pokožku bez akné a zápalov. Dnes večer zhasnite a choďte spať o hodinu skôr – a potom aj každú ďalšiu noc – a uvidíte, ako dobre sa ráno budete cítiť. 

Observe a woman maximizing her clear skin routine while sleeping, discovering how to achieve and maintain clear skin.