Allez au contenu Allez à la navigation

25 Február 2019

Koniec mýtov o micelárkach! Ako správne vybrať?

KoniEC MÝTov O MICELÁRKaCH!ako správne vybrať?

Micelárne vody sú v posledných rokoch veľkým trendom, ktorý ale taktiež vyvoláva mnoho otázok. Je micelárka zázračná či škodlivá? Je lepšia ako čistiace gély? Kopa internetových článkov má na tieto otázky jednoznačné a rýchle odpovede. Poďme sa radšej pozrieť, ako je to naozaj, a vyhnime sa mýtom

Ako micelárky fungujú

Micelárna voda je jedinečná preto, že obsahuje drobné častice, takzvané micely. Zloženie micel je podobné štruktúre buniek kože. Jedná sa o zhluky molekúl, ktoré majú dva póly - hydrofilný a lipofilný. Fungujú podobne ako magnet a dokážu pritiahnuť všetky nečistoty, ktoré sa nám na pokožke usádzajú počas dňa. Vďaka hydrofilnej zložke absorbujú prach a iné nečistoty rozpustené vo vode. Lipofilná časť sa potom postará o odstránenie kožného mazu, odumretých buniek či vodeodolného make-upu. Micelárna voda Sensibio H2O využíva micely s vysokou znášanlivosťou, ktoré pleť bezchybne odlíčia bez toho, aby ju podráždili. Sensibio H2O je možné použiť na všetky typy pleti, vrátane tej citlivej.

 

Sensibio

Vysušuje micelárna voda pleť?

Odpoveď na otázku môže byť áno aj nie. Vždy totiž záleží na tom, aká bola využitá technológia pri výrobe a aké je jej zloženie. Niektoré odličovacie produkty môžu obsahovať dráždivé látky ako surfaktanty či alkohol alebo môžu mať vysoké pH, ktoré vedie k vysušeniu pokožky a jej podráždeniu. Našu pleť ale môže vysúšať paradoxne i samotná voda. Mikróby a častice obsiahnuté v tvrdej vode narušujú prirodzený hydrolipidický film a pleť dehydratujú.

Ako teda správne zvoliť?

Správne zvolená micelárna voda pleť nevysušuje. Pokiaľ chcete vysušeniu predísť, voľte micelárnu vodu obsahujúcu fosfolipidy. Tie obnovujú ochrannú vrstvu kože, ktorú tvrdá voda z kohútika narúša. Pleťové micelárne vody Sensibio, Hydrabio a Sébium fosfolipidy obsahujú a zabraňujú tak vysúšaniu pleti.

Citlivá pleť - Sensibio H2O

Po vode Sensibio H2O siahnite, pokiaľ je vaša pleť obzvlášť citlivá. Tento typ pleti má viac ako polovica ľudí, o vlastnostiach citlivej pleti sme nedávno na našom blogu písali. Micelárna voda Sensibio H2O je vyrobená z vysoko čistej farmaceutickej vody, má schopnosť preniknúť do hĺbky a čistiť spodné vrstvy pokožky. Obsahuje taktiež upokojujúce látky, uhorkový extrakt a zlatú riasu, ktorá bráni začervenaniu. Naopak sme ju starostlivo zbavili všetkých  endotoxínov, ktoré môžu pleť dráždiť.Táto kombinácia vlastností z našej najobľúbenejšej micelárnej vody robí ideálneho pomocníka v starostlivosti o citlivú pleť.

Zaujíma vás viac informácií o citlivej pleti a účinkoch micelárnej vody? Navštívte našu stránku sensibio-h2o.sk, kde nájdete tiež súťaž o micelárnu vodu na 5 rokov zdarma a ďalšie ceny.Ako spravne zvolit


Suchá pleť - Hydrabio H2O

Pokiaľ je vaša pleť veľmi suchá, či dehydratovaná, siahnite po micelárnej vode Hydrabio H2O. Oproti Sensibio H2O je totiž naviac doplnená o hydratačné zložky.


Zmiešaná a mastná pleť - Sébium H2O

Ak bojujete s mastnou pleťou so sklonom k akné, je pre vás Sébium H2O jasná voľba. Reguluje totiž produkciu kožného mazu a zabraňuje vzniku pórov, bez toho aby pokožku vysušovala (podobne ako Hydrabio).

Micelárnu vodu odporúčame používať vždy ráno a večer, keď je z pleti potreba nielen odstrániť všetok makeup, ale taktiež prach a nečistoty. A pokiaľ si stále nie ste istí typom svojej pokožky, pozrite sa do sekcie “Vaša pokožka”, kde nájdete viac informácií.

Produkty Bioderma pre citlivú pleť si môžete kúpiť online na e-shopoch a tiež v lekárňach.