Allez au contenu Allez à la navigation

01 Február 2019

Vyrážate na hory? Nezabudnite na hydratáciu pokožky

AKO sa starať o suchú
pokožku na horách?

Vyrážate stráviť jarné prázdniny na horách a aktívnym odpočinkom nabrať sily? Nezabudnite sa počas dovolenky postarať taktiež o vašu pokožku. V iných nadmorských výškach totiž platia iné pravidlá a i v mrazivom počasí sa môžete ľahko spáliť. Koža naviac vplyvom chladu a nízkej vlhkosti vzduchu jednoduchšie vysychá, pred pobytom na horách i počas neho ju preto dostatočne premazávajte hydratačnými krémami. Čo ďalšieho si nezabudnúť doma? Prinášame vám niekoľko tipov na to, čo si so sebou zbaliť na hory, aby bola vaša pokožka v maximálnom pohodlí.

Pozor na ostré slnko

Pokiaľ si idete užiť zimné radovánky do hôr, mali by ste si dať pozor na ostré slnko a chrániť svoju kožu opaľovacím krémom s vysokým SPF faktorom. Slnko na horách môže byť totiž zradné. Nielen, že ste mu vo vyšších nadmorských výškach bližšie, až 80 % slnečných lúčov sa odráža od snehu. Chrániť by ste si mali predovšetkým tvár, ktorá je pri zimných športoch vystavená najviac. Pokožka na tvári má tendenciu byť v zime viac suchá a tým tiež náchylnejšia na spálenie. Photoderm MAX Aquafluid SPF 50+ je opaľovací krém určený špeciálne na tvár a môžete ho použiť na všetky typy pleti. Vďaka vysokému SPF faktoru ochráni pokožku, ktorá je vystavená intenzívnemu opaľovaniu. Pri aplikácii opaľovacieho krému si určite nezabudnite natrieť taktiež uši a pery. Tie totiž obsahujú len tenkú vrstvu kože a sú veľmi náchylné na spáleniny od slnka. Pery môžu vplyvom mrazivého počasia vysychať a popraskať. Na pery preto odporúčame použiť taktiež zvláčňujúci balzam alebo tyčinku, ktorá citlivým popraskaným perám ihneď uľaví a vďaka obsiahnutému bambuckému maslu oslabené pery regeneruje.

Suchú pleť hydratujte

Pobyt na horách môže byť náporom pre vašu pokožku. V chladnom počasí totiž môže vysychať, i napriek tomu, že bežne suchá nie je. V zime sa na koži tvorí menej mazu, a preto sa z kože vyparuje voda omnoho rýchlejšie. Na neošetrenej pokožke tak môžete pociťovať pnutie, suchosť, dokonca sa môžu vytvárať drobné prasklinky. Aby k tomuto nedochádzalo, je treba kožu pred aj počas pobytu na horách dostatočne hydratovať. Najviac vystavená chladu býva v zime oblasť tváre a rúk. O dlhodobú hydratáciu sa postará krém na tvár Atoderm Nutritive. Obsahuje aktívne látky, extrakt z avokáda a bambucké maslo, ktoré pokožku intenzívne vyživujú, regenerujú a majú taktiež upokojujúce vlastnosti. Aby ste obnovili rovnováhu vody v pokožke, používajte ho ráno aj večer, stačí ho naniesť na očistenú a šetrne vysušenú pokožku tváre. Vďaka svojej nemastnej krémovej textúre je vhodný ako podkladová báza a pleti navracia jej pôvodný komfort a pružnosť.

Zachovajte prirodzenú vlhkost kože

O pokožku rúk sa postará Atoderm krém na ruky a nechty. Dokáže predchádzať suchosti, regenerovať dehydratovanú pokožku a vďaka svojej štruktúre nezanecháva mastný film. Stačí ho jemne vmasírovať do čistých rúk a opakovať tak často, ako je len potreba. Naša koža potrebuje v zime predovšetkým zvláčniť, nemali by sme preto používať také kozmetické produkty, ktoré ju zbavujú prirodzenej vlhkosti. Naopak by sme mali voliť tie, ktoré pomáhajú k obnove jej prirodzeného filtru, vďaka ktorému v pokožke zostáva voda. Pleť potom bude pružná, žiarivá a na dotyk hebká aj v mrazivých dňoch.

Produkty Bioderma si môžete kúpiť online na e-shopoch a tiež v lekárňach.