Niektorí ľudia veria, že slnečné žiarenie zlepší stav aknóznej pleti tým, že vysuší mastnotu a zmenší vyrážky. V rozpore so všeobecnou mienkou však slnko zďaleka nie je priateľom mastnej pleti. 

Počas pobytu na slnku UV lúče skutočne pomáhajú vysušovať nedokonalosti. Po vystavení slnku však vyvolávajú nadmernú produkciu kožného mazu, čo spôsobuje zosilnenie kožnej bariéry a upchávanie pórov, čo vedie k vzniku nových nedokonalostí a čiernych bodiek. Vytvorený maz zostáva pod kožou a množia sa v ňom baktérie. O niekoľko dní neskôr s veľkou pravdepodobnosťou dôjde k prepuknutiu akné. Prepuknutie akné po vystavení sa slnečnému žiareniu sa nazýva rebound efekt. 

Pretože rebound efekt nie je na pleti so sklonom k akné okamžite viditeľný, býva často zle chápaný alebo podceňovaný. Dermatológovia každé leto varujú svojich pacientov pred rizikami, ktoré pre mastnú pleť predstavuje pobyt na slnku. Ak sa chcete vyhnúť prepuknutiu akné, uistite sa, že ste pred slnkom chránení opaľovacím krémom prispôsobeným pre mastnú pleť alebo pleť so sklonom k akné. 

Slnko navyše môže zosilniť jazvy po akné a stmaviť škvrny, pretože UV lúče sú zodpovedné za hyperpigmentáciu. 

Ak používate lieky alebo lokálnu liečbu proti akné, vaša pokožka je citlivejšia, rýchlejšie sa spáli a môže silnejšie reagovať na slnečné žiarenie. V takom prípade je nesmierne dôležité chrániť si tvár každý deň, pretože UV lúče citlivú pokožku namáhajú a môžu vyvolať vznik vyrážok. Nezabúdajte, že UV žiareniu ste vystavení po celý rok, nielen za slnečného počasia. 

Photoderm Woman with hat

Účinná fotoprotekcia je najlepším riešením, ako sa vyhnúť spätnému efektu. Každodenné používanie opaľovacieho krému zabraňuje negatívnym účinkom slnka na zmiešanú a mastnú pleť, najmä nadmernej produkcii kožného mazu, ktorý môže upchávať póry. Vzhľadom na to, že slnko môže zhoršovať hyperpigmentáciu, pomáha používanie opaľovacieho krému tiež predchádzať vzniku jaziev po akné. 

Women with black skin using AKN Mat SPF30 sun protection for acne-prone skin

Pri výbere opaľovacieho krému na tvár skontrolujte, či je vhodný na zmiešanú, mastnú alebo aknóznu pleť. Výrobky prispôsobené týmto typom pleti väčšinou obsahujú účinné látky, ktoré môžu pomôcť zlepšiť a ochrániť vašu pleť a zároveň zabrániť zhoršeniu škvŕn a vyrážok. Okrem ochrany tváre pred slnečným žiarením poskytujú pleti aj prospešné účinky. 

Niektoré zložky môžu pomôcť potlačiť akné, napríklad kyselina glykolová a kyselina salicylová. Tieto látky sa už dlho používajú v dermatológii a sú známe svojim keratolytickým účinkom. To znamená, že jemne exfoliujú pokožku, odstraňujú odumreté bunky a vyhladzujú nerovnosti. Tým zabraňujú zhrubnutiu pokožky a následnému vzniku nedokonalostí. 

The little box contains salicylic acid to exfoliate the skin and remove dead cells

Kombinácia niekoľkých jemných púdrových zložiek môže pomôcť regulovať lesk a zmatniť pleť. Opaľovací prípravok s matujúcim účinkom absorbuje prebytočný kožný maz na tvári. 

Container with a combination of powders to control shine and mattify the skin by absorbing excess sebum

Nekomedogénny alebo neaknegénny prípravok neupcháva ani neblokuje vaše póry. Pri nákupe opaľovacieho prípravku je veľmi dôležité skontrolovať, či je nekomedogénny, inak môže upchať vaše póry a zhoršiť akné. 

Photoderm acne scraching skin

Najlepší opaľovací krém je ten, ktorý sa používa často. Jeho textúra musí byť príjemná a vyhovovať vašim potrebám, aby ste ho chceli používať denne. Vyberte si opaľovací krém, ktorý sa ľahko nanáša, nie je mastný a je jemný na dotyk. Pokiaľ používate make-up, uistite sa tiež, že opaľovací krém je dobrým podkladom a nebude sa pri nanášaní podkladovej bázy odlupovať. 

Photoderm sun

Product presentation Photoderm AKN Mat SPF30, sun protection for acne-prone skin by reducing sebum production and long-term mattifying action

Na základe ekobiologického prístupu vyvinula spoločnosť Laboratoire BIODERMA Photoderm AKN Mat SPF 30, opaľovací krém pre pleť so sklonom k akné. Ťaží z dermatologických skúseností spoločnosti Bioderma, patentu Fluidactiv™, kombinácie účinných látok a zníženej mastnej fázy dokonale prispôsobenej pleti so sklonom k akné. 

Účinnosť proti vyrážkam 

Patent Fluidactiv™: Znižuje produkciu kožného mazu a zlepšuje jeho kvalitu tým, že zabraňuje jeho zahusťovaniu, čím prispieva k redukcii nedokonalostí. 

Kyseliny salicylová a glykolová: preslávené keratolytické zložky zaisťujú každodennú exfoliáciu a vyhladzujú štruktúru pleti. Pomáhajú predchádzať rebound efektu. 

Dlhodobý zmatňujúci účinok 

Starostlivo vybrané púdre obsiahnuté v opaľovacom kréme dodávajú pleti matný vzhľad a dlhodobé zmatňujúce vlastnosti. 

Tento dermatologický opaľovací prípravok má ľahké fluidné zloženie s neviditeľným, nemastným a nelepivým finišom a je vhodný ako podklad pod make-up. Photoderm AKN Mat SPF 30 je navyše nekomedogénny, odolný voči vode, teplu a vysokej vlhkosti. 

 

Preukázaná účinnosť na pleť so sklonom k akné 

Účinnosť lieku bola overená dermatológmi počas klinického testovania. 

  

-61 % zápalových lézií¹ 

94% zmatňuje pleť po celý deň² 

94 % neviditeľný na dotyk s nemastným finišom² 

ČISTENIE: Ráno si umyte tvár prípravkom Sébium Gel Moussant actif. Tento intenzívny čistiaci gél, špeciálne vyvinutý na pleť so sklonom k akné, uvoľňuje póry a redukuje nedokonalosti, pričom rešpektuje rovnováhu pleti. 

OŠETRENIE: Denne používajte Sébium Kerato+, ktorý redukuje vyrážky, jazvy po akné a zároveň pleť hydratuje. 

OCHRANA: Aplikujte Photoderm AKN Mat SPF 30, ktorý chráni pleť pred slnkom, zmatňuje ju a redukuje nedokonalosti. 

 

Prečítajte si najčastejšie mýty o akné a nájdite si kompletnú rutinu priamo pre vás.

Presentation of the Bioderma skincare routine for acne-prone skin to prepare the skin for the sun

S ohľadom na pokožku a planétu 

Rovnako ako všetky výrobky Photoderm na opaľovanie, aj Photoderm AKN Mat SPF 30 bol testovaný a bolo preukázané, že nie je toxický pre vodné ekosystémy. Testy boli vykonané na 3 morských a sladkovodných druhoch: koraloch, mikroriasach (NF ISO 10253) a dafniách (OCDE 202). 

   

Tuba je vyrobená zo 100% recyklovateľného plastu a všetky vonkajšie krabičky sú 100% recyklovateľné a vyrobené z papiera z udržateľne obhospodarovaných lesov. 

¹Klinická štúdia prevencie rebound efektu u pacientov s aknóznou pleťou, 351 subjektov 

²Spotrebiteľský test na 102 subjektoch s aknóznou pleťou počas 14 dní 

photoderm akn mat

Špecifická ochrana

Zmiešaná až mastná pokožka Pokožka so sklonom k akné

Patent Fluidactiv™

Photoderm AKN Mat SPF 30

(Napíšte prvú recenziu)

Redukuje nedokonalosti, má dlhodobo zmatňujúci účinok a neviditeľnú textúru.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci

Starostlivosť o pokožku cez deň

Pokožka so sklonom k akné Citlivá a oslabená pokožka so sklonom k akné

Technológia Inflastop™

Sébium Sensitive

(1 hodnotenie)

Sébium Sensitive
pleť. Upokojuje, hydratuje a eliminuje prejavy podráždenej aknóznej pleti.

Pre koho ?

Dospelí, Dospievajúci